Главата на една страна

  • 6 867
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте, бебето Веско вече е на два месеца и половина и от известно време ми прави впечатление , че винаги извърта главичката си надясно. Когато спи /вече се обръща по гръб - я извърта надясно; когато е на ръце или го държат в скута/. Много рядко я извърта наляво. Дали на някого друг му е направило впечатление подобно нещо и какво може да бъде ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Марти правеше същото докато не разбрах, че леглото му има наклон и сега спинка на различни страни. Май имаше подобна тема преди време!?! newsm78

# 2
  • Мнения: 540
моя син също винаги си извърта главата но само на ляво незнам защо е така

# 3
  • Мнения: 326
И Али винаги спи с глава обърната надясно. И аз не мога да си го обясня. Като заспи й я обръщам наляво, иначе не дава.

# 4
  • Мнения: 3 092
Ще ми повярвате ли че никога не ми е правило впечатление накъде детето ми си извърта  главата ...какво притеснително виждаш в това ....не се заяждам, но не мога да разбера смисъла на питането ти .... newsm78

# 5
  • Мнения: 10 975
Рая винаги е спяла с глава на една страна, не ми е правило впечатление.

# 6
  • Мнения: 326
На мен ортопеда ми каза, че ако бебето спи само на една страна, главичката може да се деформира /да се сплеска от тази страна/, тъй като е още мека.

# 7
  • Мнения: 100
На мен ортопеда ми каза, че ако бебето спи само на една страна, главичката може да се деформира /да се сплеска от тази страна/, тъй като е още мека.

Не мога да  повярвам. Тея доктори са луди.   #2gunfire

Нищо му няма на детето и моето си извърташе главичката винаги на една страна като беше малък.

# 8
  • София
  • Мнения: 529
На мен ортопеда ми каза, че ако бебето спи само на една страна, главичката може да се деформира /да се сплеска от тази страна/, тъй като е още мека.

Абсолютно е вярно, макар че е по-голяма вероятността да се деформира, ако спи основно по гръб. Затова педиатрите съветват да се редуват страните на които спи бебето (напр. веднъж на ляво, веднъж на дясно)
Между другото съм виждала детенце със сплескана задна част на главата, именно от такова спане и да ви кажа не е приятна гледка- все едно са го ударили с тиган отзад.
eolodica не мисля, че има нещо обезпокоително в това. Може бебо просто да предпочита тази страна и така да му е по-комфортно. Посъветвай се с педиатъра ти за собствено успокоение или просто го обръщай като заспи.

# 9
  • Мнения: 1 164
Абсолютно вярно! На вяко спане се сменя страната. Мислех, че всеки го знае newsm78. Ако детето само се обръща само на едната страна - консултация с педиатъра Peace

# 10
  • Мнения: 864
Здравей,пробвай да го сложиш да спи на обратно на леглото-там където до сега са му били крачетата,сега сложи главичката.  Hug Така за да ви вижда,ще започне да се обръща и на другата страна  Peace

# 11
  • Мнения: 238
И при нас едната щерка беше така - извърташе си главата на дясно. Когато я изписваха от неонатологията където прекара 1 месец една сестра ми обърна внимание на този факт и ми каза умишлено да я обръщам и на другата и да я подпирам даже докато свикне и на двете страни. Причината, която спомена също е сплескване на главичката.
Обръщай главичката на всяко спане в различна посока - при нас за около 2 седмици се махна този навик. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Има си любима позиция вече човекът.
Не е (поне в повечето случаи) признак на каквото и да било, освен, че така му е по - удобно.
Обаче не е добре за него - дори и в момента да смята, че така иска...

вземайте го наопаки - т.е., ако най - често държиш главичката на бебето Васко в дясната ръка, вземай го, особено когато го храниш, в обратната посока.

Обърнете му леглото (или позицията на главата спрямо леглото, ако не ви е удачно да размествате мебелите). Т.е., слагай главичката там, където до сега са били крачетата.

# 13
  • Мнения: 4 753
Здравей,пробвай да го сложиш да спи на обратно на леглото-там където до сега са му били крачетата,сега сложи главичката.  Hug Така за да ви вижда,ще започне да се обръща и на другата страна  Peace

И аз така правех, когато си е в неговото креватче... Когато спи на нашата спалня просто го обръщах веднъж на едната страна, при следващото заспиване - на другата.... Аз се местех естествено, за да ме вижда, иначе не искаше да стои обърнат и все се теглеше да види къде съм...  Peace

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И малък, когато спи на вън в количката винаги е с обърната на дясно главичка, а като си е в леглото пък на ляво я обръща Thinking

Общи условия

Активация на акаунт