Re: СПЕШНО!

  • 1 515
  • 16
  •   1
Отговори
Ot kakto se e rodila da6teria mi se miata po ciala no6t i nemoje da spi spokoino dori 20 min.4esno kazano ve4e zapo4na tova da me pritesniava,za6toto perioda na kolikite mina,va4e e na 6m,a o6te ne i niknat zabki.Spodelete ako niakoi ima savet za moia problem

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Това, че не виждаш надути или червени венци, не означава, че не растат зъбки. Точно обратното. Растат във венеца, което е още по-болезнено. Освен това не забравяй, че децата преживяват нещата, които са им се случили през деня насън.
Така че е хубаво преди да заспи детето да бъде успокоено с приказка, песничка или просто го гушни.
Можеш да купиш и Дентинокс или Калгел - гелчета и да мажеш венците.

# 2
  • Мнения: 6 441
Да,наистина вече може и да са зъбки.Както ти е казала Нана не е задължително да има външни белези  Peace

А колики-ако даваш сокчета може и още да ги има.С какво се храни?Да не би да не и понася нещо?

# 3
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Зависи колко спи през деня.

# 4
  • Мнения: 2 755
А защо не попиташ лекар? Може да ти даде нещо хомеопатично за успокоение. Аз не мисля, че зъби или колики при здраво дете може да причинят това. За мен не е нормано.

# 5
  • Мнения: 3 929
Най-вероятно е от зъбките, но това което ме притеснява, е, че казваш, че е така, откакто се е родила. От друга страна, новородено не може да се "мята", както ти си написала.
Както и да е. На тази възраст най-често децата не спят заради появата на първите зъбки. ти може да не ги виждаш. Друга причина може да бъде това, че децата на определени периоди търпят развитие в растежа, малко тъпо казано, но...В смисъл, детето е едно на 3 месеца и е коренно различно на 6 месеца и т.н. И при всеки такъв етап или скок в развитието, то е неспокойно вследствие на промените, които настъпват.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Консултирай се с педиатъра й за всеки случай, но вероятно няма нещо особено обезпокоително. Ако има колики (педиатъра "препипва" коремчето, за да разбере дали има газове), може да й даваш нещо за тях. Ако има Зъбоизрастване - гелчетата биха помогнали.

А най - добре ако само се върти, без да плаче или хленчи, да си спи сама в стая - няма да те буди.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 524
Имаш си едно супер активно бебоче, радвай му се и не се притеснявай. Консултация с лекар направи, предполагам и аз, че са зъбки, че му е топло - моята когато и е топло се върти, мята и накрая събужда. Има едни хомеопатични свещички - питай доктор за тях, знам че помагат.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Така е, идва ред на зъбите Tired
Как съм се наплашила от тях ooooh!, чак ми се случва от време на време да ги сънувам Joy
Не ти пречи все пак да се консултираш и с педи, да видиш неговото мнение по въпроса Peace

# 9
  • Мнения: 4 753
Познавам деца на по 15 години и повече, които така си спят по принцип... Даже на единия майка му заключва нощем вратата и прибира ключа, защото сутрин го е намирала да спи в друга стая и се страхува някоя нощ да не прескочи и до комшиите....  Grinning

# 10
  • Мнения: 540
Мисля че всичко е напълно нормално и най-вероятно са зъбки но направи консултация с педито за твое успокоение

# 11
  • Мнения: 472
Консултирай се с педиатър. Може да са зъбки, колики и т.н. Дъщеря ми си мяташе непрекъснато главата и се оказа, че е от недостатъчно витамин Д. Увеличихме за известно време дозата и започна да спи спокойно.

# 12
  • Мнения: 1 168
Хич не се шашкай. Моята /на 5 месеца/ от как се е росила мята и четирите крайника даже и на сън. Имаше периоди, в които и плачеше на сън. Сега не плаче, но как се мята /някой беше казал, че бебе не може да се мята - ами/ - като часовникова стрелка се върти по леглото и то по цялата му дължина и докато не се обърне напреко не заспива.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Може и на друго да се дължи, но зъби не са изключени. На Михаела зъбчето се показа без изобщо да е имало нещо като побелял или зачервен венец  Naughty . Изобщо не го усетихме  Peace

# 14
  • BG
  • Мнения: 2 217
Според мен е много важно да се посъветваш с лекар - за всеки случай.
Важно е колко спи детето през деня, дали само се върти или стене през нощта, иска ли да суче или да пие вода ... Може просто да хипер активна и да няма нищо притеснително!

Успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт