Алтернативно лечение на синузит при дете

  • 17 507
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 810
Не чета здравните теми умишлено...но това е отделна тема...
Реших, че е крайно време да се обърна към вас за съвет.
Дъщеря ми  преболедува нещо вирусно в 1клас(2006г.). След ренгенова снимка се установи, че има синузит. Изписаха антибиотик след което се оправи(тогава още не четях активно форума Rolling Eyes).Същото лято пак направи синузит(отново след вирус и установен с ренген). Лекарката каза просто да правим инхалации с лайка(в домашни условия) като прибавяме и нещо, което ни направиха в аптеката- силно ароматно.
И оттогава така....на моменти минава от само себе си, на моменти става непоносимо. Пълни кърпите със секрети, появяват и се сенки под очите...
По едно време слагах краве масло с чесън на челото когато си легне. Но все пак става въпрос за 9г. дете....върти се, става едно мазало...а и се задържа не повече от час. Иначе имаше положителен ефект.
По едно време я заведох и на хомеопат- класически. Направи интервю, изписа гранулки и трябваше да следя за симптоми. Не забелязах никаква промяна и не отидохме повече, главоболие...
Та...изчетох из нет-а за всякакви варианти...За някои се споменава че са доста болезнени...
Какво бихте ми препоръчали, така че да не я мъча много?

# 1
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Има добри отзиви за действието на  рецептата с маслото - търси на синузит  ( аз не съм я пробвала):

http://myshop.bg/vanga/prescriptions.html

а цялата тема е тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197928.0;all

успех!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От личната ми лекарка знам, че рецептата със маслото не е подходяща за деца, но не мога да отговоря защо.

# 3
  • Мнения: 3 810
Вероятно личната лекарка препоръчва редуване на всякакви капки за нос до изтръпване на лигавицата? А след това антибиотици, докато се стигне до венозното им вливане....
Напатила съм се от компетентни лични лекарки Peace за това пиша тук, а не в здравната част...
angeliciva, благодаря ти за съвета!  bouquet  bouquet  bouquet
Предполагам си видяла че се абонирах вече за темите, да съм в час Wink
Вече втора вечер сме с  масло и има някакъв ефект. Ще продължим.
Вчера пробвахме за малко мед, но било много гадно и издържа само 15мин.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Вероятно личната лекарка препоръчва редуване на всякакви капки за нос до изтръпване на лигавицата? А след това антибиотици, докато се стигне до венозното им вливане....
Напатила съм се от компетентни лични лекарки Peace

За сведение детето ми е на почти 6 години и личната ми лекарка му е изписвала няколко пъти капки за нос и те са хомеопатични-Еуфорбиум. Така, че не обиждай Naughty
Ето ти рецептите на Ванга
СИНУЗИТ - 2-3 дни поред по един път на ден в двете ноздри да се капват по 2-3 капки сок от настъргана грудка на билката ботурче.
СИНУЗИТ – Чрез редуване всяка вечер в една от ноздрите се слага прясно краве масло, колкото царевично зърно.
Забележи, че пише прясно краве масло. Ако си намериш такова е добре, но от магазина не се знае какво купуваш. Затова моята лекарка ме посъветва да не се използва това върху детето.

# 5
  • Мнения: 2 190
Мамиту,

Мисля, че бях на 10, когато лекари казаха, че имам и синузит (болни сливици, ларингит, проблеми с ушите, абе пълно УНГ).

Често имах хрема, запушен нос - всъщност дишах през устата, но само една учителка забеляза. Аз дори не мислех, че това е проблем.

В осми клас (около 14 годишна) ми попадна книга за йога. В нея пишеше да се прочиства хладка носа с вода всяка вечер - за по-добро дишане.
Пускаш чешмата, слагаш в шепата, смъркаш и отмяташ главата назад. Целта е водата да прочисти носа и да стигне до гърлото.
Ако носът е запушен, болката е силна, водата естествено не минава. Но после се отделят секрети.

След известно време (не помня точно колко) ходихме с майка ми на лекар по някакъв повод. Тя попита как ми е синузита - лекарят каза, че такъв няма. Всичко е ОК.

И досега (над 20 години) така си лекувам хремата - само с хладка вода.

Чувала съм, че може да се разтвори и морска сол, но не съм го пробвала.

Лесно, евтино и достъпно. И няма как да навреди.

# 6
  • Мнения: 3 810
Благодаря ви!  bouquet

И да почерпя все пак...днес бях рожденничка:


ivben, прибираме томахавките...
По въпроса за лекарите- настръхвам вече от компетентност...не само заради този проблем...за това и реагирам така. Вече винаги имам едно наум, когато ми се каже- лекаря каза така.
За маслото- имам си човек работещ в мандра, а и щом ползвам рецептата значи вече я имам...писах по- горе...упътиха ме. Все пак- благодаря!  bouquet

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
мимиту с кeрилeзация
Честит Рожден ден на патерица!  bouquet
Да си здрава, щастлива и много обичана! Дано детенцето ти се оправи бързо!

Общи условия

Активация на акаунт