Съвети за готварска печка с вентилатор! Моля!

  • 21 439
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 604
пускам го, когато правя кекс, пита или нещо тестено, иначе и аз не му знам истинската функция на този вентилатор newsm78

# 16
  • Мнения: 2 591
аз пък го ползвам за всичко! всъщност и моята програма е с различни програми - пица, кексове, грил и т.н., но аз най-често използвам комбинираната програма и редовно пека по 2-3 неща наведнъж!

в началото ми се струваше невероятно, че мога да изпека 3 тави сладки едновременно и да не прегорят или да останат сурови, но вече се убедих, че това е нормално Peace

давай смело! досега не съм имала неопечено ястие в тази фурна (за разлика от Раховеца)  Joy ама това е като да сравняваш лада и мерцедес  hahaha Joy

# 17
  • Мнения: 86
и аз благодаря за мненията на всички Hug, и аз не знаех за какво ми е вентилатора Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 10 858
ще ми е полезна тази тема. Аз не мога и не мога да се справя с вентилатора. Затова и спрях да го ползвам. Всичко си пека на нормална фурна (отгоре и отдолу) и в крайна сметка за какво ми е тази печка със 1000 хиляди екстри като не ги ползвам  Sad

Пускала съм кексове на вентилатор - отвътре остават сурови (направо течни) отвън - загарят за минути. Месото ми става сухо. Явно аз не знам как да го ползвам ...
Оф, оплаках се.
Ще следя темата с огромен интерес.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Вивиан, пробвай да намалиш още градусите. Вентилаторното печене е доста по-силно от нормалното. За кекс направи следното - ползвай тъмен съд, напр. тефлонова формичка - забелязала съм, че в тъмни съдове печивата стават по-добре отколкото в алуминиевите сиви тавички, сложи решетката на второто ниво отдолу нагоре, пусни вентилатора и нагласи градусите на 140, щом фурната ти е много силна, може дори да пробваш на 130. Аз пека кекс на 150, но никога не ми е прегарял. Няма как да не стане, ще видиш Peace

# 20
  • Мнения: 2 388
Аз лично, като ползвам печката, чета първо в книжката с указания. Там подробно е описано кое ястие на каква програма се приготвя, на колко градуса и на кой "рафт" на фурната.
Забелязвам, че не на всяка програма се включва вентилатора.

# 21
  • Мнения: 2 591
ще ми е полезна тази тема. Аз не мога и не мога да се справя с вентилатора. Затова и спрях да го ползвам. Всичко си пека на нормална фурна (отгоре и отдолу) и в крайна сметка за какво ми е тази печка със 1000 хиляди екстри като не ги ползвам  Sad

Пускала съм кексове на вентилатор - отвътре остават сурови (направо течни) отвън - загарят за минути. Месото ми става сухо. Явно аз не знам как да го ползвам ...
Оф, оплаках се.
Ще следя темата с огромен интерес.

удивляваш ме  newsm78 виж инструкциите на самата печка, там трябва да има подробни указания! каква марка е печката ти newsm78

# 22
  • Мнения: 2 388

Пускала съм кексове на вентилатор - отвътре остават сурови (направо течни) отвън - загарят за минути. Месото ми става сухо. Явно аз не знам как да го ползвам ...


Има значи и други, като мен. Готвя изключително рядко, но винаги съм смятала, че има две неща, които приготвям без проблем - пържоли и баница.
В старата "Раховец" ставаха. Сега баницата ми е сурова вътре, освен ако не я печа около два часа. Пържолите винаги са тип "подметки". Sad

# 23
  • Мнения: 1 175
Готвя почти всичко на вентилатор.Става по-бързо,а времето ми е много ценно.В началото се придържах към упътването в книжката.Много е важно да уцелиш кои продукти на колко градуса да печеш.Обикновено на вентилатор се пече на по- малки градуси отколкото обикновено.Съветвам те и ти да поглеждаш отначало в книжката на твоята печка.Поне докато свикнеш ще ти бъде от полза.И аз често готвя по две ястия наведнъж,но се притеснявам от смесване на миризми.Затова едното ядене винаги е в енска тенжерка с капак.При печене на дребни сладки,соленки,кифлички и козунаци този проблем отпада и пека едновременно по 2-3 тави.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан, пробвай да намалиш още градусите. Вентилаторното печене е доста по-силно от нормалното. За кекс направи следното - ползвай тъмен съд, напр. тефлонова формичка - забелязала съм, че в тъмни съдове печивата стават по-добре отколкото в алуминиевите сиви тавички, сложи решетката на второто ниво отдолу нагоре, пусни вентилатора и нагласи градусите на 140, щом фурната ти е много силна, може дори да пробваш на 130. Аз пека кекс на 150, но никога не ми е прегарял. Няма как да не стане, ще видиш Peace

Да, това и аз го забелязах, след като прегорих много неща. Наистина градусите значително се намаляват. Онзи ден обаче изпекох успешно един ябълков пай, само на вентилатор, без реотан да включвам, и стана перфектен.  Започвам да тренирам  Crazy



удивляваш ме  newsm78 виж инструкциите на самата печка, там трябва да има подробни указания! каква марка е печката ти newsm78

Ми хайде де ...  Embarassed
Например не мога да схвана функцията на печката "Инфрачервен нагревател с вентилатор" толкова силно нагряма, че е направо ужас, и не знам за какво да го ползвам. Чела съм в книжката, пробвам - изгарят нещата.
Печката ми е Горение http://image.arukereso.hu/full/13731408.jpg

# 25
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Цитат
Например не мога да схвана функцията на печката "Инфрачервен нагревател с вентилатор" толкова силно нагрява, че е направо ужас, и не знам за какво да го ползвам. Чела съм в книжката, пробвам - изгарят нещата.
Печката ми е Горение http://image.arukereso.hu/full/13731408.jpg
на този нагревател правя страхотни принцеси с кайма, кашкавал и т.н., стават за отрицателно време Grinning

# 26
  • Мнения: 198
Как само на вентилатор без да пускаш реотан?Въздухът не е ли студен, дето го върти вентилатора?

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Как само на вентилатор без да пускаш реотан?Въздухът не е ли студен, дето го върти вентилатора?

Ако въпросът е към мен - не не е студен, нали настройвам и градуси. Просто има такава функция - само вентилатор.  Rolling Eyes

Цитат
Например не мога да схвана функцията на печката "Инфрачервен нагревател с вентилатор" толкова силно нагрява, че е направо ужас, и не знам за какво да го ползвам. Чела съм в книжката, пробвам - изгарят нещата.
Печката ми е Горение http://image.arukereso.hu/full/13731408.jpg
на този нагревател правя страхотни принцеси с кайма, кашкавал и т.н., стават за отрицателно време Grinning

А за нещо друго дали може да се ползва? Опитвала ли си?

# 28
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Вивиан, не съм опитвала друго, това ниво го ползвам вместо парти-грил Simple Smile. Но сега се разрових в упътването на печката (моята също е gorenje, но малко по-различен модел) и относно инфрачервен нагревател+вентилатор пише: режимът е подходящ при печене на големи парчета месо или дивеч на едно ниво,  пояснено е че нивото се използва единствено за получаване на хрупкава коричка. Явно самото месо се запича в друг режим, защото така ще стане с коричка отгоре, а отвътре - сурово.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
Мда, явно просто се включва в края на печенето, за да придобие месото коричка. Иначе е ужасно силно.

Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт