Пробвал ли е някой...

  • 2 081
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 142
Искам да ви попитам пробвал ли някой диета само на кисело мляко? Отслабва ли се и дали не е вредно за организма?

# 1
  • София
  • Мнения: 161
Пробвала съм преди години, около 2 месеца бях почти изцяло на Активия и смъкнах 10 килограма, диетата става обаче после трябва да се захрани много внимателно и в никакъв случай да не се отпускаш отново да ядеш безконтролно. Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 916
Това си е живо моно, но мисля че е доста вредно!
Аз скоро чух, че балерините имали диета за бързо отслабване, която е 3 дни само на сухари и наистина се отслабвало! Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 424
Това си е живо моно, но мисля че е доста вредно!
Аз скоро чух, че балерините имали диета за бързо отслабване, която е 3 дни само на сухари и наистина се отслабвало! Mr. Green
Това и аз го чух  Wink Май сме гледали едно предаване  Laughing  Но се чудя дали би станало с Бейк Ролс ?

# 4
  • Мнения: 916
 Joy hahaha Предаването на Марта Mr. Green.... не мисля, че трябва с Бейк Ролс, защото те са много калорични. Аз ще пробвам с хляб Бонус, само че доста препечен.   bouquet

# 5
  • Мнения: 7 723

след като се провалих с Дюкан и с диетата на анбел

минах на активия сутрин и на обяд
и за една седмица свалих 1.5 кг

ама пия и вита голд и вечер не ям

е, омръзна ми и сега съм на закуска с активия и на обяд със салатка и пиле

# 6
  • Мнения: 1 817
Моята изпитана диета е следната:ям само 1кис.мляко,4ябълки и 2-3обикновени бисквити на ден.Освен това много чай с мед и вода също много.Още на третия ден се чувствам леко и постепенно започва да не ми се яде чак толкова.Забравих,че и кафе пия без захар по три пъти на ден,абе не е толкова трудно,всичко е в главата и в мотивацията,а най-важна е волята-при липса на такава и инатът върши работа. newsm10

# 7
  • Мнения: 647
Това си е живо моно, но мисля че е доста вредно!
Аз скоро чух, че балерините имали диета за бързо отслабване, която е 3 дни само на сухари и наистина се отслабвало! Mr. Green

Здравейте, не е вредно да се яде кисело мляко, отделен въпрос е доколко млякото на Данон е кисело мляко. После за да има смисъл една диета (режим на хранене), то трябва да се поставят реалистични цели. Реалистична цел е човек с ръст 170 и 120 килограма, да свали 5-6 килограма на месец, но нереалистична е същото тегло да свали човек с начално тегло 65 килограма. Най-добрите диети са тези, които свалят планомерно около 5-15% от текущото тегло на организма за един месец.

При това, диета не значи "неядене", точно обратното - означава "хранителен режим". Както някой би се оплакал от това, че яде банички и вафли или пържолка с биричка всеки ден, така и гладуването е силно нежелателно. Чували сте за т.нар. Камшичен ефект (сега е по-модерно да го наричат йо-йо-ефект) при който, след много кратко не само възстановявате килограмите, но и много често дори качвате още повече.

Правилото е просто - в течение на милиони еволюционни години храната е била силно ограничена и затова организмът има вътрешен катаболичен инстинкт да се нахрани добре и да трупа, защото не е било много ясно кога друг пък ще се яде пак. Не случайно, висококалоричните храни - мазнини, захари и белтъци, са ни "вкусни". Обратно, нискокалоричните храни - зеленчуците и разни треви, бихме казали че са безвкусни. И така, в последните 60-80 години храната изведнъж е станала в излишък - имаме първо, второ ястие, че и десерт. Някой от вас замислял ли се е какво са ядяли българите през 1395 година да речем? Припомням - тогава в Европа въобще е нямало: ориз, картофи, домати, царевица, дини, пъпеши.. Имало е слънчоглед, треви, моркови, целина, цвекло, плодовете - ябълки, круши, сливи, и много жито с добив от по 80-100 кг на декар (сега добивите са по 500-600 кг на декар). Хайде, съставете си едно меню, като няма в него: захар, сол (била е много скъпа и екзотична - само Римската империя е имала сол), олио, картофи, царевица, домати (кетчуп също), ориз... И, нима да са умрели от глад?!

Сега ще ви препоръчам един хранителен режим, който е ефективен и носи добри резултати, и също иска просто да го спазвате.
Зарязвате висококалочните житни храни производните му хляб, кифлички и сандвичи и почвате да си варите хубав бял ориз. Този ориз ядете БЕЗ сол, като можете да му добавите зехтин или маслини. С всяко хранене. От храната изключвате всякакви животински мазнини - избягвате свинско и пържоли. Инак, ядете всичко - месо (чисто), картофи, салати, мляко, яйца... И сега идва най- тъжната част - това угощение правите до: 17 часа всеки ден, след което за вас яденето престава да съществува до закуската на другия ден. Дотогава можете да пиете вода, сокове (без захар) - по-скоро фреш. Този хранителен режим няма срок, защото той се превръща във ваше правило за дневен хранителен режим. Това е.

Успех!

# 8
  • Мнения: 916
Много Ви благодаря!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм пробвала-не обичам много-много кисело мляко и едва ли ще мога да я спазя

# 10
  • Мнения: 737
Имам приятелка,която яде кисело мляко 25дена.Резултатът беше -18кг.
Няма да ви казвам какво стана после.И сами можете да си представите колко качи,да не говорим за проблема с кожата #Crazy

# 11
  • Мнения: 35
Аз съм пробвала. Вредно е, разбира се. А после качваш и отгоре на това, с което си почнала, даже и да не прекаляваш с храната. Организмът е под стрес и почва да трупа всичко възможно.

# 12
  • Мнения: 2 907
Господин Антон Вълев,
а много ли е трагично ако човек отвреме навреме си позволи да хапне вечер, а иначе спазва яденето до 17ч?
Все някога човек излиза на вечеря, нали трябва да си подсладим живота с нещо  Wink

# 13
  • Мнения: 916
Все си мисля, че ако се направи подходящо захранване след някоя по-драстична диета, която е дала резултат, той ще се запази и няма да се стигне до качване. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 774
Все си мисля, че ако се направи подходящо захранване след някоя по-драстична диета, която е дала резултат, той ще се запази и няма да се стигне до качване. Peace

Вярно е, казвам го от опит Simple Smile

# 15
  • Мнения: 142
Цитат
Все си мисля, че ако се направи подходящо захранване след някоя по-драстична диета, която е дала резултат, той ще се запази и няма да се стигне до качване.


И аз съм съгласна с това мнение. Например в ударния период на Дюкян е позволено до 1 л кисело мляко, можеш да искараш всички ударни дни само на мляко. Доколкото знам си запазват теглото

# 16
  • Мнения: 73
Зарязвате висококалочните житни храни производните му хляб, кифлички и сандвичи и почвате да си варите хубав бял ориз. Този ориз ядете БЕЗ сол, като можете да му добавите зехтин или маслини. С всяко хранене. От храната изключвате всякакви животински мазнини - избягвате свинско и пържоли. Инак, ядете всичко - месо (чисто), картофи, салати, мляко, яйца... И сега идва най- тъжната част - това угощение правите до: 17 часа всеки ден, след което за вас яденето престава да съществува до закуската на другия ден. Дотогава можете да пиете вода, сокове (без захар) - по-скоро фреш. Този хранителен режим няма срок, защото той се превръща във ваше правило за дневен хранителен режим. Това е.
Абсолютно ми е странно как ще свалиш, ако се храниш така. Единственото, което спасява режима, според мен, е това, че се яде до 17 часа. Иначе е доста странно да комбинираш нишестени храни с мазнини. Аз не бих лишавала метаболизма си от гориво от 17 до 6, 7 или 10, това са си от 19 до ...не знам колко часа. Фреша също е странен избор, тъй като въглехидратите, когато не са в съчетание с фибри навлизат бързо в кръвта. По-добре плод.
Това си е моя логика, не ангажирам никого с нея.

# 17
  • Мнения: 1 817
Зарязвате висококалочните житни храни производните му хляб, кифлички и сандвичи и почвате да си варите хубав бял ориз. Този ориз ядете БЕЗ сол, като можете да му добавите зехтин или маслини. С всяко хранене. От храната изключвате всякакви животински мазнини - избягвате свинско и пържоли. Инак, ядете всичко - месо (чисто), картофи, салати, мляко, яйца... И сега идва най- тъжната част - това угощение правите до: 17 часа всеки ден, след което за вас яденето престава да съществува до закуската на другия ден. Дотогава можете да пиете вода, сокове (без захар) - по-скоро фреш. Този хранителен режим няма срок, защото той се превръща във ваше правило за дневен хранителен режим. Това е.
Абсолютно ми е странно как ще свалиш, ако се храниш така. Единственото, което спасява режима, според мен, е това, че се яде до 17 часа. Иначе е доста странно да комбинираш нишестени храни с мазнини. Аз не бих лишавала метаболизма си от гориво от 17 до 6, 7 или 10, това са си от 19 до ...не знам колко часа. Фреша също е странен избор, тъй като въглехидратите, когато не са в съчетание с фибри навлизат бързо в кръвта. По-добре плод.
Това си е моя логика, не ангажирам никого с нея.

Напълно те подкрипям smile3501

# 18
  • Варна
  • Мнения: 912
аз мисля да пробвам, ако устискам ще разказвам за резултата  Wink

Цитат
Имам приятелка,която яде кисело мляко 25дена.Резултатът беше -18кг.
- ей това много ми хареса, на продължението не обърнах внимание  Embarassed

# 19
  • Мнения: 142
m_a_y_a добре дошла в отбора аз вече от един ден и половина съм само на кисело мляко уж трябваше по 2 кофички аз изяждам 3 по 500 гр иначе ми е много гладно и не издържам. За сега се чувствам супер да видим колко ще издържа имам едни 7 кг за сваляне, поне 2 седмици трябва да устискам. Споделяй резултатите  Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 912
непременно ще споделя, дано да има какво  Praynig
днес се претеглих, за да знам от колко точно започвам, мисля следващото теглене да е в понеделник - другия

# 21
  • Мнения: 142
Незнам защо, но имам чувството, че въобще не отслабвам, а днес ми е почти 3-ти ден и ям по 3 кофички кисело мляко 0,1%. Може би трябва да ги намаля на 2 какво мислите?  Thinking

# 22
  • Варна
  • Мнения: 912
според мен не са много 3 кофички по 0.1%
защо не пробваш да слагаш по 1 с.л. ленено семе, може да раздвижи нещата

Общи условия

Активация на акаунт