Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ловеч

Здравейте на всички!
Вчера ходих на преглед и ми изписаха гиналгин вагинални таблетки, но като прочетох листовката - не стават за кърмещи мами. А той знаеше, че кърмя. Не знам какво да правя сега. Да спирам кърменето не ми се ще. На вас изписвали ли са ви такива таблетки?
И още един въпрос: Изписал ми е Клион Д, а в аптеката ми казаха, че вече го няма от месеци. Не се ли произвежда вече? Моля, който знае нещо да ми пише!
Благодаря ви!
Цитирай

София, Младост 2

За Гиналгин имам спомени, че съм търсила и така и не успях да намеря конкретна информация доколко е ок, така че може да говориш отново с лекаря, за да изясните нещата. Все пак, по активни съставки - метронидазолът става за използване при кърмачки, особено когато е местно приложение както е в случая с тези таблетки. Хлорквиналдол не се ползва през устата от (десетки) години заради сериозни странични ефекти, но все още е съставна част на някои лекарства за местно приложение (напр. капки за уши и Гиналгин-а). Може и да става, тъй като по принцип при местно приложение е трудно да се стигне до високи нива в кръвната плазма, но не мога да ти кажа нищо със сигурност.
Клион Д са таблетки с метронидазол и противогъбично - сигурна ли си, че не са резервен вариант вместо гиналгин-а newsm78
Цитирай

Ловеч

Благодаря ти Хедра!  Hug
Разбрах, че са ги изписвали и на бременни, така че ще се престраша  Smile Докторът ми каза, че не мога да пия през устата, защото кърмя, но вагинални таблетки може. Хлорквиналдола е в малко количество и това донякъде ме успокоява. А Клион Д го дава по-скоро като профилактика или нещо такова, защото схемата ми е 10 дена Гиналгин, 1 седмица почивка и 10 дена Клион Д.
Цитирай
Нининка,
пиши в крайна сметка какво реши да правиш с гиналгина. Днес бях на преглед и ми изписаха Гиналгин-вагинално 10 дни, след което промивки с тетра, лекарката знае че кърмя и ми каза, че не пречи на кърменето, но като прочетох листовката и се опулих. Реших да не ги слагам докато не се уверя и от други източници, че не пречи на кърменето.
ПИШИ МОЛЯ ТЕ!
Цитирай

Ловеч

Здравей Smile
След дълги размишления и чуденки реших да ги слагам. Даже ги свърших вече и не съм забелязала да има някакви странични реакции нито при мен, нито при бебо. Щом ги изписват явно може  Smile Ти си решаваш все пак.
Пиши ми за тези промивки. Може и на лични. Аз почвам втората серия и се надявам всичко да е ок накрая.
 Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.