Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Плевен

Здравейте на всички !!!
Интересува ме как стоят нещата по един въпрос. Мъжът ми си идва в БГ и взима със себе се всички неща които е купувал. В това число и компютъра. Той е голям, като стойност и ме интересува някой да ме посъветва (някои който знае и е минал през това), трябва ли да плащаме нещо за него като минаваме границата (мито) или да го декларираме !?!?!?! Моля кажете мнение по този въпрос,за да съм наясно и спокойна като тръгне към БГ... БЛАГАДАРЯ предварително на всички за отговорите...  Hug   bouquet
Цитирай

София

Ами когато ние се прибирахме към България не са ни взимали мито за компютъра. Доколкото знам щом е за лично ползване не се обмитява, от друга страна обаче, веднъж са ми взимали мито за една музикална уредба, беше чисто нова и опакована, може би затова, но не съм сигурна , бях я пратила по приятели които се прибираха с кола тогава.
Май не ти помогнах много, дано някой друг да знае със сигурност, но това което аз съм чувала е, че нещата за лично ползване не подлежат на обмитяване.
Цитирай

с изглед към Монте Роза

а откъде се прибирате? В ЕС мита няма.
Цитирай

Ако пътува от САЩ каквито и вещи (напр. цял контейнер с покъщнина) след доказване на дълъг престой в чуждата страна и постоянно местожителство у нас се освобождава от дължимите данъци.
Но както вече са ти казали ако се връща от ЕС - грижи нямаш никакви.
Цитирай

Плевен

Hug   БЛАГОДАРЯ МНОГО за отговорите.   Peace  Мъжленцето си идва от Испания и сега вече съм спокойна по този въпрос   Wink  остава благополучно да си дойде при нас...  Praynig    bouquet
Цитирай

Стара Загора

Аз сега като се прибирах носих два лаптопа,но не е имало никакъв проблем
Цитирай
И ние сега (преди 10-на дни) си дойдохме от Щатите,и аз ,и мъжа ми носехме лаптопи(2 бр),иникакви проблеми нямахме.Единия оставяме тук,другия ще си го вземем обратно,дано и после нямаме проблеми.Така,че споко. Wink
Цитирай

с изглед към Монте Роза

Йобоко, я си проверете как стоят нещата правово - от САЩ се дължат мита, освен в случаите, описани от червейче. 
Цитирай

yoboko07, спокойно- ако не сте ги декларирали на влизане в страната няма кой да Ви ги търси на заминаване.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.