Кой ще си праща децата за лятната ваканция в БГ?

  • 2 731
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 630
Чумби, аз ще ги пращам за пръв път сами и то защото аз няма да мога да летя.
Идея си нямам точно как работи системата, но ще се чуе. При нас полета ще е директен и това ми дава кураж за пробата.

Вечернице, Чумби,

Няма никакъв проблем с летенето сами. Синът ми пътува много често сам
Първия път нямаше 5 години
Дават ти пропуск да влезеш да го заведеш до изхода за самолета. Там стюардеса го хваща за ръка и го води до мястото му в самолета.
След това по време на полета  минават редовно да проверяват как е детето.
Когато са няколко сами деца ги групират за да се забавляват
В София ги извеждат навън в залата за посрещачи и след това чакащия влиза да вземе багажа.
Предават ти детето срещу подпис и документ  Laughing
Няма как да се загуби, спокойно

Летял е и с прехвърляне, включително и като съвсем малък.
Беше вдигнал един път температура в Будапеща по време на престоя и се бяха обадили да питат дали е алергичен и какво могат да му дадат

Сега е на 13 и вече е въпрос на чест за него да лети сам без стюардеса  Mr. Green

Сложете им някакви изненади в ръчния багаж - списания, малки играчки
Всичко ще мине наред, няма проблем

# 31
  • Мнения: 1 909
Raly, браво на твоя пътешественик и благодаря ти за окуражителната информация! А ти къде се намираше? Колко време траят полетите (и чаканията при смяна)?

И аз мисля, че по-скоро е до психическа нагласа на родителя, и до съответна такава подготовка на детето. 

# 32
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моми4ета,исках да ви попитам...При първото праЩане на децата в България как подходихте? Питахте ли ги дали искат ? Или пък просто им казахте,4е отиват и толкова ? Или пък ниЩо не им казахте ? Плакаха ли в на4алото и/или след това ( и малките и по_големите )?
Малко се притеснявам,понеже моите и двете досега не са се отделяли от мен,предимно аз си ги гледам и не знам едно такова приклЮ4ение как Ще им се отрази  newsm78 Мъжът ми взе да ме психясва и да ме убеждава,4е идеята не е добра и 4е децата Ще се по4увстват изоставени  Shocked и Ще пла4ат,4е ни няма. Confused

# 33
  • Мнения: 11 314
ДиРокова, аз моите ги попитах искат ли да отидат при баба си. Отговорът беше положителен. След което им обясних, че ще се наложи да пътуват сами. В първия момент се стреснаха и се разреваха. Аз обаче стоически ги успокоих и им казах да си припомнят колко много се радват да летят над облаците, да се местят до прозореца, да ги друса самолета. Като се успокоиха, почнаха да обсъждат подробности - как ще се качат на самолета, как ще си вземат багажа и такива дреболии.
Сега преповтаряме въпросите и отговорите за по-голяма сигурност и натрупват увереност, че ще се справят.

# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ДиРокова, аз моите ги попитах искат ли да отидат при баба си. Отговорът беше положителен. След което им обясних, че ще се наложи да пътуват сами. В първия момент се стреснаха и се разреваха. Аз обаче стоически ги успокоих и им казах да си припомнят колко много се радват да летят над облаците, да се местят до прозореца, да ги друса самолета. Като се успокоиха, почнаха да обсъждат подробности - как ще се качат на самолета, как ще си вземат багажа и такива дреболии.
Сега преповтаряме въпросите и отговорите за по-голяма сигурност и натрупват увереност, че ще се справят.

Лелееее,ти ме уби  ooooh! Rolling Eyes Аферим за куража  bouquet  Аз за праЩане сами не съм си и помисляла,някой Ще ги заведе до там,но мен откровенно казано за после ме е страх

# 35
  • Мнения: 1 630
Raly, браво на твоя пътешественик и благодаря ти за окуражителната информация! А ти къде се намираше? Колко време траят полетите (и чаканията при смяна)?

И аз мисля, че по-скоро е до психическа нагласа на родителя, и до съответна такава подготовка на детето. 
В Брюксел
С директен полет 2,5ч
В един момент бяха фалирали и българската и белгийската авиокомпания и нямаше директни полети.
Летеше с прехвърляне. На няколко пъти беше с 4ч престой.

Няма какво да им се случи
Приемете го като празник за децата - повод да покажат самостоятелност, гласувано доверие и тн.


На училищни екскурзии и на лагери не ги ли пускате?
Там има повече какво да се случи определено

# 36
  • Мнения: 1 909
ДиРоки, и при мен първия път ситуацията беше малко стресова поради това, че младежът не беше виждал баба си сравнително отдавна и дори нямаше как да го питам дали иска да отиде при нея, след като не я помни достатъчно. Затова майка ми дойде и постоя около две седмици, посвикнаха заедно, подготвихме почвата и после тръгването и целия престой мина без всякакви драми. Изобщо не беше плакал, нито дори питал за мама. Аз имам също пълно доверие на родителите ми, и дори да не съм съгласна с някои неща, гледам да не се интересувам прекалено за  подробности. Важното е, че детето е било на сигурно място и че се е чувствало добре - видяло е други неща, други порядки, нови хора. Само като полезен опит мога да го отчета, колкото и да страдам като се разделяме и да ги мисля през цялото време.

Рали, говори ми, говори ми, май ми липсват във форума такива смели и реалистични майки Heart Eyes

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Рали, говори ми, говори ми, май ми липсват във форума такива смели и реалистични майки Heart Eyes


еми 4естно казано, когато са на 13 години може и да стана смела и реалисти4на, ама на пет само голяма трагедия може да ме накара да си изпратя само детето по самолети и летиЩа.
това е моето виждане, пък нека съм страхлива и нам 'кво си.

# 38
  • Italia
  • Мнения: 4 492

Рали, говори ми, говори ми, май ми липсват във форума такива смели и реалистични майки Heart Eyes


еми 4естно казано, когато са на 13 години може и да стана смела и реалисти4на, ама на пет само голяма трагедия може да ме накара да си изпратя само детето по самолети и летиЩа.
това е моето виждане, пък нека съм страхлива и нам 'кво си.


Ами остана само да се подпиШа под постинга ти,и аз съм на абсолЮтно съЩото мнение. Peace

# 39
  • Мнения: 1 909
Понеже и на мен още не ми стиска да пробвам тоя вариант, много ми се иска да чуя и други мнения по въпроса.

Като например на тази майка, която си пуснала 9-годишния син сам да се оправя в Ню Йорк и я обявили за най-лошата майка в Америка  Mr. Green

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7449795.stm

# 40
  • usa
  • Мнения: 2 113
Като например на тази майка, която си пуснала 9-годишния син сам да се оправя в Ню Йорк и я обявили за най-лошата майка в Америка  Mr. Green

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7449795.stm

мен лично тази жена ме накара доста да се замисля за начина, по който си третирам децата. не е като да си е завела сина от алабама, да речем, за пръв път в центара на ню йорк и да го е оставила да се лута, пуснала го е в позната обстановка. от както слушах интервю с нея и и разгледах блога, децата ми се радват на доста по-голямо доверие във възможностите им да се оправят в махалата и други познати места. децата имат нужда от доверие, а не от неоправдана паника и насаждан стрес от нереалистичен риск.

# 41
  • Мнения: 3 491
Като например на тази майка, която си пуснала 9-годишния син сам да се оправя в Ню Йорк и я обявили за най-лошата майка в Америка  Mr. Green

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7449795.stm

мен лично тази жена ме накара доста да се замисля за начина, по който си третирам децата. не е като да си е завела сина от алабама, да речем, за пръв път в центара на ню йорк и да го е оставила да се лута, пуснала го е в позната обстановка. от както слушах интервю с нея и и разгледах блога, децата ми се радват на доста по-голямо доверие във възможностите им да се оправят в махалата и други познати места. децата имат нужда от доверие, а не от неоправдана паника и насаждан стрес от нереалистичен риск.
Офф: но - благодаря за блога!   bouquet Не знаех за тази жена, поздравявам я от все сърце, отдавна не се е случвало някой да ми действа толкова вдъхновяващо и просвещаващо по родителските въпроси!
И като се вдъхнових, реших да проверя как тя смее да пристъпва правилото дете под 12 години да не бъде оставяно само, с какви аргументи, защото аз бях приела това правило за юридически закон, просто така ми е казвано, че е легално, и така знам. Оказа се, че според това, което прочетох, съм в заблуда, и няма такъв американски закон. Само в няколко щата има препоръчана минимална възраст, но не и задължителна, от това, което прочетох тук. Което в никакъв случай не означава да ги оставиш на произвола, просто да не ги държиш в епруветка и да им помагаш да се научат да бъдат зрели и самостоятелни.

# 42
  • usa
  • Мнения: 2 113
Офф: но - благодаря за блога!   bouquet Не знаех за тази жена, поздравявам я от все сърце, отдавна не се е случвало някой да ми действа толкова вдъхновяващо и просвещаващо по родителските въпроси!
И като се вдъхнових, реших да проверя как тя смее да пристъпва правилото дете под 12 години да не бъде оставяно само, с какви аргументи, защото аз бях приела това правило за юридически закон, просто така ми е казвано, че е легално, и така знам. Оказа се, че според това, което прочетох, съм в заблуда, и няма такъв американски закон. Само в няколко щата има препоръчана минимална възраст, но не и задължителна, от това, което прочетох тук. Което в никакъв случай не означава да ги оставиш на произвола, просто да не ги държиш в епруветка и да им помагаш да се научат да бъдат зрели и самостоятелни.


именно. преди време спорихме с една позната на каква възраст може да си оставяме децата сами в нашия щат и за да си докажа мнението, се разтърсих за закон. ами не намерих такъв. само в някакъв полицейски правилник открих препоръчителна възраст(която естествено беше тази, която аз твърдях, поне до там бях права  Mr. Green). но така или иначе - от известно време съм бодър последовател на движението free range kids  Peace!

# 43
  • Мнения: 1 630
Момичета, реално погледнато има много по-голяма вероятност на детето да му се случи нещо по пътя с кола с вас до летището от колкото само в самолета.

Друг е въпроса дали искате да го пращате в България, дали имате доверие на хората които ще го гледат там и тн.

еми 4естно казано, когато са на 13 години може и да стана смела и реалисти4на, ама на пет само голяма трагедия може да ме накара да си изпратя само детето по самолети и летиЩа.
това е моето виждане, пък нека съм страхлива и нам 'кво си.

Хайде сега чак пък драма.
В случая е необходимостта да се вижда с частта от семейството в България.
Пътува сам от 5 годишен поне по 3 пъти годишно. Случва се и до 5 пъти

Придобиването на самостоятелност е един дълъг плавен процес. Не е изведнъж с магическа пръчка

# 44
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Момичета, реално погледнато има много по-голяма вероятност на детето да му се случи нещо по пътя с кола с вас до летището от колкото само в самолета.


за мен не е под въпрос какво може да му се слу4и в самолета, а как се 4увства само в самолета  Rolling Eyes


еми 4естно казано, когато са на 13 години може и да стана смела и реалисти4на, ама на пет само голяма трагедия може да ме накара да си изпратя само детето по самолети и летиЩа.
това е моето виждане, пък нека съм страхлива и нам 'кво си.

Хайде сега чак пък драма.
В случая е необходимостта да се вижда с частта от семейството в България.
Пътува сам от 5 годишен поне по 3 пъти годишно. Случва се и до 5 пъти

Придобиването на самостоятелност е един дълъг плавен процес. Не е изведнъж с магическа пръчка

аз си говоря за мен как е.
на 5 години, моята доза за придобиване на самостоятелност е да слезе да изхвърли боклука  Rolling Eyes, а приятелите и за това ме заплЮват като прекалено  newsm78, или да не ме буди ако стане по_рано (това май е и до характер  Rolling Eyes)

4естно казано, въпреки 4е не е по темата, ми е все по_притеснено да давам нужната (за голямата ми дъЩеря говоря) свобода. много е самостоятелна, имам и пълно доверие, но времената са това, което са  Sick
предполагам, 4е ако беШе мом4е Щях да съм по_спокойна  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт