Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте,някой може ли да ми отговори дали по време на майчинство може да се работи на граждански договор и ако не,то на какъв може,мерси
Цитирай

И аз се интересувам от това - мисля че може но не съм сигурна. Дано някой юрист да отговори...
Цитирай

Според мен може ,защото гражданският договор е договор за определена задача/услуга за определен срок (ако е включен като клауза0, т.е без значение къде я извършвате т.е. отчита се свършената задача, а не присъствие в някой офис. пОНЕ ТАКА МИСЛЯ, че беше

Добре ще е ако някоя мамащ юристка каже, аз все пак нито ъм юрист нито счетоводител, а това са някакви мои общи познания на ЗЗД
Цитирай

И според мен може.Ще използвам обратна логика: когато си на граждански договор нямаш право на майчинство (така беше при мен),следва,че майчинството не е обвързано с този вид договор и можеш да сключиш такъв.
Да уточня-също не съм юрист и това е мое мнение Wink
Цитирай

благодаря на вси4ки ви
Цитирай

London, Sofia

здравейте,някой може ли да ми отговори дали по време на майчинство може да се работи на граждански договор и ако не,то на какъв може,мерси
Със сигурност може на граждански - не се тревожи.
Цитирай

да, и аз това исках да знам - ако е на граждански, майчинството не се прекъсва нали?! и не се намалява 50%?
Цитирай

London, Sofia

да, и аз това исках да знам - ако е на граждански, майчинството не се прекъсва нали?! и не се намалява 50%?
намалява се ако започнеш на трудов договор, или пъл излезеш за втори /пореден имам предвид/път в дни поради бременност и раждане, преди предното бебче да е навършило две годинки. В този случай ще вземаш или през целите 135 дни обезщетение брем. и раждане+50% майчинство от първото дете. или ако прес тия 135 дни навърши 2 год - до този момент.
Цитирай

София

Мйчинството се прекъсва единстено ,като се започне работа по трудово правоотношение. Може да работите по граждански договор и да сте в майчинство. Само ,че е необходимо до 15 април на следвщата година да си подадете данъчна декларация и да си обявите доходите от граждански договори.

мама Бубе
Цитирай

благодаря ви навси4ки защото ве4е не знам какво да правя,от НОИ ми казват че майчинството веднага се прекъсвало,не знам защо,затова ако някой знае,моля ви отговорете ми. newsm12
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.