Какво кафе пиете? Препоръчайте ми марка кафе или смеска кафе!

  • 279 203
  • 1 164
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1
 Ние сме с такава машинка от 10 години и не е мръднала . Много съм  доволна.http://www.technoarena.bg/bg/catalog/id/95.html

# 616
  • Мнения: 13 793
Молба за помощ - старата кафемашина сдаде багажа и искам да си взема нова, но не знам на каква да се спра. Вероятно това не е за тази тема, ако някой знае подобна, ще съм благодарен за линк или просто да препоръча нещо, мерси Simple Smile

Ами може би трябва да се ориентирате от вида кафе който предпочитате.
ние имаме страндартна делонжи дето прави всичко и капучино и я харесваме, но където сме пили кафе на капсули, сякаш кафе машината не може да докара такъв вкус. но сега и още една кафе машина да купуваме на целия кафе ъгъл който имаме (  френска преса , кафеварка, джезва, кафе машина ) ни се стори смешно. Пием си капсулите навън. Вече като ни завещаят къща 300 квадрата  Wink ще си купим и машина за кафе капсули  Joy

# 617
  • Мнения: 0
Мерси за отговорите, дами, май и ние се насочваме към Saeco (въпреки че и Delonghi са добри), навсякъде ги препоръчват, а бащата има точно като Saeco Via Veneto De Luxe Nero, но тя е трудно откриваема, само от време на време я пускат в Метро за ден-два. Иначе другата посочена (philips-saeco/hd-83230939/19099) я има на две-три места в София и е на промоция около 190 лв. , та е много вероятно за Коледа точно нея да си подарим.  Още веднъж благодарности и да ви е сладко (или горчиво, по избор) кафето сутрин Simple Smile

# 618
# 619
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
Ние си взимаме кафе на зърна от Старбъкс. От лимитираните серии има попадения. Миналата година за Коледа им беше страхотно кафето!

# 620
  • SF
  • Мнения: 21 164
Харесвате ли кафе Долче Густо на капсули (ако въобще съществува в друга опаковка)?
В момента машините са на промоция в Технополис и много се чудя дали ще ми допадне кафето. Никога не ми се е случвало да попадна на него в заведение, нито мои приятели имат такава машина.

Опитвали ли сте някога Nespresso? Случайно някой от вас да ползва такава машинка у дома си? Харесвате ли го? Можете ли да направите някакъв паралел.

Напът съм да купя машината за Долче Густо, но понеже не съм го опитвала, се чудя да не се мина нещо. Тя работи само с тези капсули.

# 621
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Има тема специално за такива кафе-машини с капсули и по-точно за Долче Густо. Прегледай я и виж. Аз лично не бих си купила такава,работеща само с капсули,понеже излиза доста солено да купуваш кутии с капсули. Ние пием общо 4 кафета на ден и никак не виждам сметката къде ще му излезе,а ако дойде и някой на гости... Whistling  Peace

# 622
  • Мнения: 1 455
Ние ползваме Чибо с капсули. Доволна съм. Кафето ми е дозирано според предпочитанията ни (различни видове капсули купуваме). Това, което намирам за страшно удобство е, че с капсулите е чисто и икономично - не изхвърлям утайки, не мия джаджи, не ми капе по плота.
Не живея в БГ и нямам представа какви са цените, но тук при нас Чибо капсули излиза май най-евтино. Купувам винаги в промоция. Средно едно еспресо ми излиза около 50ст. без отстъпката.

# 623
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Не искам да споря,но какво имаш предвид под икономично?  newsm78

# 624
  • Мнения: 1 455
Не искам да споря,но какво имаш предвид под икономично?  newsm78

Не хабя вода за да мия джаджите и да изхвърлям утайка. После да мия пода или плота, покапан с кафе. Embarassed Ръцете ми остават сухи, а използваната капсула си пада в контейнерчето.
Отделно цената е много по-ниска, сравнена с всяка друга - кафето на зърна, инстантното и капсули от други производители. Горе съм посочила цена на 1 кафе, без намалението, което при нас е всеки последен уикенд от месеца. Отделно има макси-пакс, които излизат на сметка. Кафето е винаги със свеж аромат, а капсулите не се влияят от атмосферните влияния и не поема миризми, защото е пресовано и съхранено във вакумирана капсула. Точно дозирано - различни вкусове и сила на аромата.

# 625
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Това с водата е малко нереалистично,понеже колко вода ще изхабиш за миенето на цедката,а да не говорим,че като я сложиш в съдомиялната наред с другите съдове си е все тая. За цапането съм съгласна,но то няма отношение към икономичността. Атмосферните влияния не ме късаят,понеже купуваме обикновено малки разфасовки вакуумирано кафе и го пием бързичко,та няма как да застои и да се овлажни или измирише.  Разбрах логиката ти,де.  Peace

# 626
  • Мнения: 1 455
O, пускаш съдомиялната по 3х на ден? Защото ние толкова често пием кафе. Ако чакам да се измие каната от кафеварката, или цедката в съдомиялната... Whistling
Икономично имах предвид това, че ако ти се пие едно еспресо, което е 60гр вода, машината ти прави точно толкова - 1 чашка еспресо точно дозирано откъм кафе и вода, интензитет кофеина или капучино-лате-мляко с кафе. Не се налага да правя по 1 кана кафе, както преди, когато бяхме със шварц, а после да го изливам защото е изстинало и поело всички миризми. Не се налага и да търся кош за изхвърляне на утайка от еспресо машината или да гадая всеки път дали добре съм го натъпкала.
За кафето също е изключително важно да е UTZ сертифицирано, защото много от производители ползват химикали, които могат да бъдат канцерогенни.
Сега виждам, че Чибо не продава в БГ, може би затова сте скептични. Peace
http://media3.tchibo-content.de/newmedia/ae/e8de16ab15ef11c0/ca1 … andingpage_v2.jpg

Последна редакция: ср, 25 дек 2013, 18:06 от Dress like Princess

# 627
  • Мнения: 8 209
O, пускаш съдомиялната по 3х на ден? Защото ние толкова често пием кафе. Ако чакам да се измие каната от кафеварката, или цедката в съдомиялната... Whistling
Икономично имах предвид това, че ако ти се пие едно еспресо, което е 60гр вода, машината ти прави точно толкова - 1 чашка еспресо точно дозирано откъм кафе и вода, интензитет кофеина или капучино-лате-мляко с кафе. Не се налага да правя по 1 кана кафе, както преди, когато бяхме със шварц, а после да го изливам защото е изстинало и поело всички миризми. Не се налага и да търся кош за изхвърляне на утайка от еспресо машината или да гадая всеки път дали добре съм го натъпкала.
За кафето също е изключително важно да е UTZ сертифицирано, защото много от производители ползват химикали, които могат да бъдат канцерогенни.
Сега виждам, че Чибо не продава в БГ, може би затова сте скептични. Peace
http://media3.tchibo-content.de/newmedia/ae/e8de16ab15ef11c0/ca1 … andingpage_v2.jpg

Да си чувала случайно за машини за еспресо? Там си има мерителна лъжичка, не е нужно да гадаеш колко се слага, а и кафето не се натъпква. Ако се съхранява правилно, кафето не изветрява и не поема никакви миризми. Кафето на капсули винаги е по-скъпо от обикновеното, заради опаковката. И да, имам машина с капсули, машина за еспресо, италианска кафеварка, джезве. Фен съм на кафето и съм пробвала какво ли не.

П.П. стандартното еспресо е 25 мл не 60 Mr. Green

# 628
  • Мнения: 7 029
Не мисля, че капсулите са много по-евтини, отколкото насипното кафе. Имам предвид цените в Австрия.
На промоция купувам Tchibo Feine milde на цена 3.99 евро и изкарвам с половин килограм цял месец.
Пия по 2 кафета на ден, което прави 60 кафета на месец. А ето цените на капсулите:
http://www.eduscho.at/tchibo-kaffeepads-c400031594.html

Съвсем малко по-евтино излиза.  Peace Но и аз, както казах, не пия много кафе, освен това, го предпочитам по-слабо.

# 629
  • Мнения: 1 455
pticasprujina - представи си съм чула и ползвала изброените от теб, точно затова имам база за сравнение. Пекла съм кафе, правила съм еспресо от стрити (не смлени в метална кафемелачка) зърна.
Точно за това имам база за сравнение.

Pipi_ - имам предвид тези капсули - http://www.eduscho.at/cafissimo-c400005733.html, а не показаните от теб. Peace

И темата е за споделяне. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт