Шумът е ужасен

  • 1 767
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Извенете,ако не е тук мястото,но ми трябва съвет.
Работя на първия етаж на търговски център.Обаче от магазин на втория етаж непрекъснато звучи ужасно силна музика,която пречи на работата ни долу.Пречи чисто физически и психически.
Управетелят ,охраната са правили забележка-по наше настояване.НО -резултат-никакъв!
Питам,ако някой знае или има идея-как да се справим с проблема.
Част от колежките около мен са по-млади,без деца и ангажименти и музиката не им пречи,за което не ги виня,разбира се,но на нас другите тази какИфония ни влудява.
Съвсем не става дума за тиха и неангажираща мелодия-Звучи с бясна сила-на моменти имам чувството че нарочно го правят.
В този магазин продават пц-техника -разбирам ,че си правят реклама,ноооо по 10 часа-все едно съм на дискотека не е забавно.
Моля дайте ми съвет какво да направя без да губя добрия тон..Управетелят явно нехае,охраната е безсилна.част от момичетата не искат да си развалят отношенията с ергените горе.Е ???
Кофти.Съжалявам,ако темата ми е спам или неуместна,но моля дайте ми съвет.

# 1
  • Мнения: 2 401
Да ползвам и аз темата да попитам, как да се справим със звуковия геноцид наистина?  Добрия тон никак не ме интересува, къде точно да изрева (в писмена форма) от   високите децибели, с които ни подлудяват  по заведенията за обществено хранене и пиене? Въпроса ми е сериозен.

# 2
  • Мнения: 3 405
ХЕИ правят замервания на шума и правят предписания. Ако е над някакви нормални стойности и глоби има. Извикайте ги. Не знам обаче колко бързо ще реагират.

# 3
  • Мнения: 2 803
Наистина те разбирам, представям си как се връщаш още по изморена от шума! Щом като си опитала с добрия тон премини на категоричен и си отстоявай своето! Ако трябва обърни се към някой униформен. Просто има хора, които не искат да се съобразяват с околните. Ами ако тази музика не е в стила ти. Моите комшии ме побъркват от висока музика и по никое време. Идни тъпани,  едни зурли, едни пиянски песни. Все още не съм се справила с тях.
Желая ти успех и дано да случиш на разбрани хора!

 fight

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
С този проблем може да се заеме управителя......,иначе ако си само продавачка каузата е загубена.

# 5
 зна,.доро-поне рок да беше,а то... Cry
Унифиремен??
В полицията ли да се оплача.Ще ми се изсмеят -това нали е обществено място,ама ...много е шумно ooooh!

А к,а,и.Аз не съм само продавачка.Магазинът е мой.А управетеля на търговския център е правил вече забележки,но без резултат.

# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
След като си собственик,говори с управителя на магазина и с тях,ако нищо не се получи подай сигнал в РИОКОЗ.(дано правилно съм го написала)
Лошото е,че в такива ситуации винаги се получават не добри взаимоотношения след това...... Rolling Eyesи не се знае какви неприятности пък те могат да ти ,,създадат,,....

# 7
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
За съжалине навсякъде е така. Въпрос на добра воля от страна на вдигащите шума е да се съобразядат с околните. За пример под нас направиха в единят от магазините детски клуб, резутратът - партита и детски РД със силна музика  и диджей от 9 сутринта до 22 вечерта без да се съобразяват въобще че са в жилищна зграда. Първо им се молихме учтиво, после писахме жалби няма ефект клиените си плащали и те изпълнявали.
Глобата при три поредни жалби е 500 лв, пишете, може като им бръкнат в джоба до почнат да се съобразяват. Ако са наематели потърсете собственника и говорете с него да им постави ултиматум.
Успех ви пожелавам!!!

# 8
  • Мнения: 7 947
Щом става въпрос за търговски център - най - вероятно и вие и магазина над вас - сте под наем...Тогава просто говорете със собственика на сградата или с управителя й - всеки наемател има определени права, нои  трябва да се съобразява с другите! Но ако сте собственици - тогава вашия собственик или управител трябва да се заеме...

# 9
ще пробвам с РИОЗК-управетеля вдига рамене-то те са 100 управетеля-на всеко етаж по един,уфффф.
Момичета благодаря за съветите!

# 10
  • Мнения: 2 803
Пиши ни дали си успяла да ги поставиш на място! И как??? Успех ти желая! newsm10

# 11
Мерси,днес успях да уговоря всички колежки ,около мен да ми съдействат! Hug
Все пак кан Крум-чийто паметник е срщу търговския център е казл,че снопът с птъчки трудно с чупи!

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
малко съм извън темата Embarassed

снощи имах "щастието" да кажа същото нещо: шумът е ужасен!!! в 21:45 се включи алармата на кола, паркирана на пред блока, не на паркинга. да спре, да спре, ама не! в 22:30 не издържах и се обадих в полицията. казаха ми, че нямат свободен екип, но ще имат впредвид подадения сигнал. в 00:30 алармата си продължаваше, полицията - никакви ги няма! приятелят ми се обади пак. били сме 10-тите, които се обаждат вече; колата била с бургаска регистрация; нищо не можели да направят Shocked паякът не работел през нощта Shocked. добре, че живеем в голям апартамент, преместихме се да спим в друга стая. сутринта колата беше все още там алармата беше спряла. написах гневно писъмце на собственика, закачих му го на чистачката и му ливнах к.мляко+2 яйца с черупките+брашно+захар на предното стъкло и му оставих кофичката на капака. алармата се включи пак! тръгнахме на работа, баба ми ми каза, че към 10 часа са се изнесли и до тогава алармата е била включена Shocked егати акумулатора! в блоковете около нас живеят предимно възрастни хора, не ми се мисли каква нощ са прекарали Tired

сори за офф-а Embarassed исках да споделя

# 13
  • Мнения: 7 947
Извинявай, ама това с помията, която си изляла е меко казано гадно Sick
Вярно е, че и шума е гаден, но защо отвръщаш на простотията с простотия?

# 14
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
не казвам, че е най-интелигентния начин Embarassed но беше яко Twisted Evil от дете не бях правила подобно нещо Mr. Green

# 15
# 16
  • Мнения: 1 966
Офффф  #Crazy това с шума и несъобразяващите се около нас е болна тема...

Мен пък едни съседи редовно ме нервират с тропане точно по обедните часове...  Close както е в момента например  #Crazy само не мога да разбера що за тип би стоял тихо до 1-2 наобед и после почва джабалата без изобщо да се съобрази някой спи ли наоколо, има ли малки деца през 2-3 апартамента........  Twisted Evil и към 4 и половина -5 приключва тропането  #2gunfire
Не знам, няма оправия... напълно отчаяна съм  #Crazy
На авторката пожелавам скорошно справяне с проблема и наистина после да каже как го е постигнала  Peace

# 17
  • Мнения: 4 668

Мен пък едни съседи редовно ме нервират с тропане точно по обедните часове...  Close както е в момента например  #Crazy само не мога да разбера що за тип би стоял тихо до 1-2 наобед и после почва джабалата без изобщо да се съобрази някой спи ли наоколо, има ли малки деца през 2-3 апартамента........  Twisted Evil и към 4 и половина -5 приключва тропането 
А съседката до нас си умира точно събота и неделя , когато спи детето да чисти , да мести мебелите , но понеже е сама реално ги тътри по плочките  ooooh! , също така тряска врати ...

Просто не я знам как издържа физически 2-3 часа да мести непрекъснато столове и маси  Sick
Иначе не е лоша жената ...
И аз не знам дали да и кажа някак по - елегатно , че много ни пречи  Rolling Eyes

# 18
 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17
 Дано,даваме им шанс до понеделник,за да се спрат,ако ли не  пускаме жалба до когото трябва.
Аман от добрия тон! Crossing Arms

Абе шумът е многооошо нещо.
По повод с проблема с бургаската алрма Joy-грубооо е било отмъщението,ама то....
Имаме един съсед от другия вход(блокът ни е Г-образен,та входа на съседа е отзад)
Този съсед си има една антика -държи я пред нашия ВхОд-АНТИКАТА Е ЕДИН УЖАСЕН ВаРДбУРг,който с такава любов ремонтира всеки уикенд от пладне до вечер-Нали знаете колко е интересен гласа на двутактовия двигател ..... Shocked Crazy

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
 Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт