Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 11

  • 48 160
  • 257
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 531
Да се запиша и аз в новата тема.Днес е хубав ден за мен,моята ЛОРА ИМА  3-ТИ РОЖДЕН ДЕН!!!  bouquet
Честит празник мила. Да ти е живо и здраво детенцето, да расте весело и засмяно.
bdbaloni newsm59
catnadeen  ще го израстне сигурна съм.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 268
Здравейте на всички.

Тъй като днес се поуплаших бих искала вашето мнение - сина ми е с пренатално установена дилатация на десния пиелон. До сега само го наблюдаваха с ехограф, лекувахме през декември и разни бактерии. Беше започнало да намалява това увеличение, но днес доц. Лилова е казала, че трябва да се направи микционна цистография. Тъй като стерилната урина от тази семдица показа наличие на Е.Коли, трябва първо д апуснем отново излседване на урината, ако пак има Коли тя ще ни рпедпише лечение, след което да се направи микционна цистография (според мъжа ми, който днес води малкия на преглед, тя е каза, че първо ще се прави обикновена ренгинова снимка, но в амбулаторния лист не е написала таковаанещо). Заключението й от днес е "десен пиелон с нарушен дренаж.

Честно казано много се уплаших. Това означава ли,че нещо се е влошило и може ли да ми кажете какво точно представлява това изследване микционна цистография?

Благодаря ви.

# 17
  • Мнения: 308
И аз съм сигурна, че ще го израсте.Нас искаха да ни оперират/и то 2 пъти/, преди 4 години.Сещате се какъв ужас съм изживяла,при положение, че вече и бяха правени 3 операции/родена е без анус/.За щастие на снимката се видя,че няма задръжка на урина и Кюркчиева ни каза, че не се налага операция/Чаначев държеше да я оперира/.Та възникна спор между тях, решен в наша полза.Избягах с бясна скорост от отделението/повечето от вас знаят как е там/ и оставих детето да се развива като другите деца.Ходихме 3 години по ред на Хисаря/отрази и се много добре/.Не сме правили процедури пиеше само вода 30 мин. преди хранене и плуваше в басейните.Вече 3-4 пъти я гледат на ехограф/единия път най-добрата специалистка в Пирогов/ и от хидронефрозата няма следа.Така, че спокойно!Стана дълго, ама да споделя.

# 18
  • Мнения: 1 802
микционна цистография са две ренгенови снимки, които се правят - едната при изпълнен със урина пикочен мехур, другата по време на изпишкване.
Поставя се катетър и се влива на детето контрастно вещество. След определено време се правят двете снимки. Не се изисква поставянето на упойка, детето не трябва да мърда и да плаче за да станат читави снимките.
Микционната снимка показва наличие или отсъствие на везико-уретерален рефлукс. Т.е. дали от мехура се връща урината обратно към бъбреците. Не би трябвало да се връща.
Успех и дано да резултата е отрицателен!  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 6 268
микционна цистография са ренгенови две снимки, които се правят - едната при изпълнен със урина пикочен мехур, другата по време на изпишкване.
Поставя се катетър и се влива на детето контрастно вещество. След определено време се правят двете снимки. Не се изисква поставянето на упойка, детето не трябва да мърда и да плаче за да станат читави снимките.
Микционната снимка показва наличие или отсъствие на везико-уретерален рефлукс. Т.е. дали от мехура се връща урината обратно към бъбреците. Не би трябвало да се връща.
Успех и дано да резултата е отрицателен!  Peace

Благодаря ти за отговора. Не знаех, че има съмнение за такъв рефлукс Sad

# 20
  • Мнения: 1 802
Не се притеснявай от сега! Излекувай си детенцето първо. Няма да направят МЦГ докато има бактерии във урината!  Peace А аз от все сърце ти желая да НЯМА никакъв ВУ Рефлукс!  Peace  Peace


П.П Моето детенце е оперирано, беше със 4 степен рефлукс.  Confused

# 21
  • Мнения: 1 942
Здравейте момичета,

Обръщам се към вас защото "изпатилия" знае много повече май от лекуващия  Rolling Eyes
Дъщеря ми /на 2,5 години/ си казва като и се пиша, но напоследък започна да иска пак да я сложа на гърнето 2-3 минути след като съм я дигнала. Понякога пуска капка - две, понякога не. Понякога иска повече от два пъти да сяда последователно.
Например оня ден стана от следобедния сън, поиска да седне на гърнето и се изпиша доста. стана и таман излях и измих гърнето и пак поиска да седне - този път се изака. Пак прибрах гърнето и тя пак поиска да пиша - да е пуснала капка -две /не успях да разбера дали е дето съм го мила или тя е пишала/ и след 30 мин. пак поиска да пиша и пак доста пишанка изхвърлих.

Тези повторни опити за пишане ги няма на всяко пишане. Понякога еднократно си сяда и това е.
Но сега на разходката поиска да я държа да се изпиша и таман и обух гащичките и пак поиска да се пробва да пиша - не пусна нищо ...  Rolling Eyes  Съжалявам, че толкова объркано го написах  Rolling Eyes  то е ясно, че ще се ходи на лекар. Сега чакам да ми излезе изследването за бактерии, което пуснах на своя глава и вторник ще ходим при личната. Но ми се ще да знам някой друг сблъсквал ли се е с този проблем? 

# 22
  • Мнения: 1 802
Sillveto усещам, че си притеснена, но успокой се!  Hug Много е хубаво, че си пуснала стерилна урина! Дано е чистаPeace Ще е хубаво въпреки резултата на урината да заведеш детето да го видят на ехограф.  Peace
Успех! Стискам палци всичко да е наред!  Hug

# 23
  • Мнения: 1 942
Благодаря WOMANISH  Hug

Резултатите на урината са излезли в нета - НЯМА бактерия  Peace

# 24
  • Мнения: 1 802
Sillveto Чудесна новина!  Hug
Всичко ще бъде наред, не се притеснявай!  Hug

# 25
  • Мнения: 1 494
Здравейте! Здравей, WOMANISH! Hug
Май е време да се присъединя към вас. Дълго следях темата по други причини, но ето, че сега моя син има проблем. Накратко: от около 2-3 месеца започна по време на игра да пишва по малко в гащите. Чак тогава идваше да каже, че му се пиша. Дълго време си мислехме, че просто е разсеян, задълбочава се в играта и от там произтича това. Но от около месец това пишване стана редовно. Нощем също, дори понякога се и напикава(но само нощем). Иначе намокри се малко и тогава казва. Пуснахме стерилна урина- Протеус. Личния му изписа антибиотик,Уростим и Суметролим. Незнам какъв е резултата- още не сме пускали повторна стерилна. Мен обаче ме уплашиха, че тази бактерия едно, че трудно се маха, и второ- щом я има, има вероятност за физиологичен проблем.
Попрочетох из нета, аз самата имам "опит" с проблемии с бъбреците, но от друго естество, но ми се иска и някоя майка на момче с подобен проблем да сподели ( то дано няма такива проблеми никой). Иначе няма никакви други оплаквания- нищо не го боли, не иска повторно да пиша, струята му е добра и не прекъсва. На 4 годинки е. Имате ли идея какво може да е? Confused

# 26
  • Мнения: 5 531
Вземете си резултатите от контролната урина и идете да погледнат детето на ехограф. Това е най - безобидното изследване което може да се направи и което ще внесе яснота дали вси4ко е наред или не.

# 27
Да споделя и аз новите ми притеснения:Точно преди Рождения Ден,моята Лора от два дни сутрин пак се оплака,че и се гади и сама иска капки за повръщане.В момента пие Баклофен по схема и Инфектотримет,въпреки лекарствата аз и пуснах изследвания на урина обикновена и стерилна,както и кръвна картина.За мое щастие урината беше стерилна,а в обикновената имаше урати  newsm78.Но това, което ме притесни беше кръвната картина НВ 98MCW-57 при норми 81-90, и MCH- 21,педиатърката каза че мооже нещо леко да е изкарала,а пък и многото лекарства са повлияли ,но това не ме успокоява и май ще я водя при специалист хематолог.А спред вас възможно ли е да е от лекарствата?Някой давал ли е Баклофен?Нещо по-особено при приема му?

# 28
  • Мнения: 107
Някой давал ли е Баклофен?Нещо по-особено при приема му?
      loriv, аз съм давала Баклофен на дъщеря ми. Възможните нежелани реакции са доста и са описани в листовката на лекарството.Много често - сънливост. Често - гадене, главоболие, замаяност, слабост, лесна уморяемост, обърканост, безсъние, запек, често уриниране. Рядко - замъглено виждане, сухота в устата, нервност, възбуда, еуфория, нощни кошмари... и т.н.
       При приема на Баклофен моето дете започна да заспива трудно, стана нервно, сънуваше кошмари.Пиеше го по схема с внимателно повишаване, а след това постепено намаляване на дозата. Предполагам, че гаденето е следствие от приема на Баклофен. Най-добре е да споделиш с лекуващия лекар.

# 29
  • Мнения: 1 494
Утре мисля да пусна стерилната урина. Обаче се чудя и искам да ви питам проблем ли е, че днес свърши антибиотика, който пихме заради гърлото? Ще повлияе ли това по някакъв начин на изследването?

Общи условия

Активация на акаунт