Цьолиакия?

  • 40 683
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Здравейте!
Детето ми е на готина и десет месеца. От година има диагноза "лактозна непоносимост", от месец "цьолиакия". Моля дайте някакви съвети, за каквото и да е било. Confused Не зная към кого и с какво да се обърна...?


Предварително благодаря на всички отзовали се!
Поздрави!

# 1
# 2
  • Мнения: 1 058
Темата тук за диета без глутен и казеин ще ти помогне много. Другото място е в дира в алергии. Там има тема за цьолиакията. Ето ти и няколко линка http://glutenfree-bg.blogspot.com/
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.3637.html тук има малко рецепти, които могат да ти бъдат полезни
http://www.schaer.com/de/glutenfreie-produkte/brot/ италианска фирма за производство на безглутенови продукти. Има ги в Хит и Пикадили.
Според мен е доста труден начин на хранене. Моето момченце 8 месеца се хранеше без глутен и накрая ни казаха , че е безсмислено. Първо е трябвало да се направят изследвания и после ако има тази алергия да се спре глутена. Сега яде хляб от два месеца и още съм на тръни дали трябва да се върна към диетата.
Не знам какъв съвет да ти дам. Сигурно ви изписват брашното на Квалитет. От него се получава горе долу добро хлебче. Аз си купувах отделно и оризово брашно и му правих сладки. В диетичните магазини има оризови кори за баница, спагети, фиде и млека на прах от соя и ориз.
При кой лекър ходите?
Ако нещо мога да съм ти полезна пиши. Много съжалявам , че са ви поставили тази диагноза.

# 3
  • Мнения: 151
МЕРСИ че се отзовахте Simple Smileутре ще пробвам рецептите за хляба защото ми е голям проблем.Аз съм от Пловдив и ходих при д-р Печилкова и д-р Цонев. Сега съм в голяма дилема дали да влезнем в в болница за да му направят пълните изследвания и да му изпишат брашното и млякото newsm78

# 4
  • Мнения: 151
Ради какви изследвания правят , защото на Калоян му взеха кръв/В лаборатория БОДИМЕД/ а докторката от ВМИ-Пловдив каза, че не са достатачни?



МЕРСИ Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 058
На нас не са ни правили никакви изследвания. Правихме кръвен тест за алергия и там показа,че е алергичен към брашно. Казаха ни да спрем глутена. След време отидохме на нов доктор и тя ни каза, че първо се правят изследвания и ако са положителни после се започва диета. За това сега му давам глутен и след време ще се направят тези изследвания. Детето трябва да се приеме в болница и там се правят съответните тестове. Изписват брашно, което е голяма помощ, безглутеновите продукти са скъпи. Едно изследване не е достатъчно. По-добре влезте в болница и направете всички изследвания, защото това в БОДИМЕД може да не е точно и да мъчиш детето напразно.
Ето ти линка и в дира http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alergii&Number=194720 … amp;sb=5&vc=1

# 6
  • Мнения: 151
Не знам при вас дали е имало подобрение, но при Калоян определено има. За една седмица се видя резултат.   
След като започнахте да приемате глутен отново какво стана?
Да питам дали знаеш как стоят нещата с ТЕЛК, защото ми споменаха, че можем да ползваме някакви помощи?

# 7
  • Мнения: 151
Мерси много за линковете  Grinning Информацията в тях ми е много полезна. Дори успях да направя добър хляб Hug

# 8
  • Мнения: 1 058
Не знам как стоят нещата с ТЕЛК. Един месец след като проядохме отново глутен започна да редува запек с разстройство. Трябва да го заведа при гастроентероложката да каже как ще продължаваме.
Браво за хлебчето.

# 9
  • Мнения: 151
Колко време е нужно за да се направят тези изследвания?
Даже от прочетеното си мисля, че диетата не пречи за тях newsm78

# 10
  • Мнения: 1 058
Една майка беше писала в дира, че за десетина дни излизат резултатите.

# 11
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Момичета, да споделя и аз моят опт, пък дано съм полезна.
 Моето момченце е с диабет от 5 месеца. След като го откриха на 2 пъти хващаше някакви вируси и след едното разболяване започна да ака по 6-7 пъти на ден и храната не беше смляна добре. Обадих се на докторката и тя ни посъветва да отидем при тях за изследване за Целиакия. Става въпрос за Клиниката за Диабетно болни деца в София на бул."Ив. Гешов". Изследването струваше 50лв и се правеше май само в сряда. Взеха му венозна кръв. Друг е въпросът че единствената лекарка която го работеше и за която толкова бързахме, се мота5 дни и в това време пипнахме нов вирус в болницата. Отделението по Диабет е в едно със детската Ендокринология и сестрите бяха твърдо на мнение че нямаме Целиакия защото са виждали много такива деца. Слава богу наистина се оказа че е някакво неразположение и май се появи след  като давах Киви на детето. Най-добре е да се консултирате със специалист, поне за самата диагноза, то лечението ясно че ще е ваша грижа.

# 12
  • Мнения: 335
Здравейте!Майка съм на дете на 12г.с непоносимост към глутена.Беше на 2.5г когато го откриха.Кръвния тест се прави само в детска университетска клиника София от др.Панталеева.Детето трябва да е на обща храна за да покаже непоносимост.
Можеш да ме питаш за всичко което се сетиш.Ще се радвам да ти помогна с каквото мога.В дир съм писала много.Чети и тук    http://glutenfree-bg.blogspot.com/   най-отдоло има телефона и имейла ми,така,че можеш и да ми се обадиш.
Живи и здрави и винаги усмихнати!
Бистра Здравкова

# 13
  • Мнения: 151
bisi.s благодаря че се отзожа Simple Smile

Колко време е нужхо детето да е на обща храна за да излезнат резултати?  Калоян от месец е на безглутенова диета и се чувства добре Simple Smile Даже си мислих в понеделник да ходя до ВМИ Пловдив да видя дали могат да направят такива изследжания. Досега никой от докторите при които сме ходили не е споменал, че трябва да е на обща храна.

# 14
  • Мнения: 1 058
bisi.s радвам се, че се включи. Ти можеш да споделиш по-голям опит.
d.i.a.n.a и на нас не ни бяха казали, че трябва да сме на обща храна.

Общи условия

Активация на акаунт