Детето отделна личност ли е?

  • 4 254
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 582
Една друга тема, както и разговори с приятелки и познати наскоро ме накараха да се замисля.
И така - възприемате ли детето/децата си като отделна личност/и със собствен живот, съдба, интереси и т.н.
Ако да - откога ги възприемате така. Ако не - защо?
Аз мога да кажа, че за мен синът ми е отделна личност от момента, в който се роди, с всички произтичащи от това последствия.
Наистина останах учудена колко много хора възприемат децата си като неразделна част от себе си без право на глас, все едно става въпрос за част от тяхното тяло.
Моля, споделете.

# 1
  • Мнения: 413
Една друга тема, както и разговори с приятелки и познати наскоро ме накараха да се замисля.
И така - възприемате ли детето/децата си като отделна личност/и със собствен живот, съдба, интереси и т.н.
Ако да - откога ги възприемате така. Ако не - защо?
Аз мога да кажа, че за мен синът ми е отделна личност от момента, в който се роди, с всички произтичащи от това последствия.Наистина останах учудена колко много хора възприемат децата си като неразделна част от себе си без право на глас, все едно става въпрос за част от тяхното тяло.
Моля, споделете.
Абсолютно Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 157
Естествено , че е отделна личност.
Тя ( дъщеря ми )  си има свои  чувства , желания и вкусове. Не мога да и налагам моите  - мога само да я насочвам  Peace

# 3
  • Мнения: 2 792
 Разбира се, че  да. Друг е въпросът до колко е личност, защото аз използвам този израз за завършен характер и зрялост.
 Децата са отделни индивиди с категоричен характер и индивидуални потребности и виждания към света, понякога си мисля, че ние сме
по-зависими от тях в желанието да обгрижваме от колкото те имат нуждата да бъдат обгрижвани.

# 4
  • Мнения: 99
Да, моята щерка е толкова темпераментна, още от малка има някакъв усет с кой как да се държи, има свое виждане за нещата, свое мнение и почти никога не съм могла да и дам акъл кое да облече и защо  newsm78 Мисля, че детето е отделна личност още от момента на раждането си  Peace Само определя кога му се яде кога му се спи, кога да ти скъса нервите с рев  hahaha Ама нали знаете малки деца мали ядове, както растат така нарастват и ядовете, но това не ги вълнува особено малчуганите  Whistling

# 5
  • Мнения: 1 312
Естествено,че е отделна личност.
Провокира ме да питам за нещо друго.
Мерси Wink

# 6
  • Мнения: 1 364
Разбира се, че  да. Друг е въпросът до колко е личност, защото аз използвам този израз за завършен характер и зрялост.
 Децата са отделни индивиди с категоричен характер и индивидуални потребности и виждания към света, понякога си мисля, че ние сме
по-зависими от тях в желанието да обгрижваме от колкото те имат нуждата да бъдат обгрижвани.
Peace

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Съмнявам се някой да каже, че не е отделна личност.  Laughing

Но пък от друга страна форума е пълен с описания от типа на "акаМЕ", "сучЕМ", "повиваМЕ се", а и имам някакъв спомен за тема, в която се обсъждаше точно това сливане на майката с детето. Т.е. че детето е толкова зависимо от майка си, че са едва ли не една личност.

А откога да се възприемат като такива? Сложен въпрос. Има и хора на по 40+, които не са личности, справка ДиС Laughing.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вече да.Толкова ми е мъчно,в момента в който го осъзнах се разревах.За 1-ви имаха тържество в градината.Аз бях в единия край на двора,а той с дечицата в другия.В тоя момент разбрах,че вече не сме едно цяло,осъзнах че той е вече индивидуално човече.
Само не ме разбирайте погрешно,това че мислех че сме едно цяло,не означава че съм смятала че няма право на глас и т.н.По-скоро аз нямах право на глас,от значение беше и е все още само той.

# 9
  • Мнения: 780
Отделна личност е.От мига на раждането.И колкото повече пораства, толкова повече ще го осъзнавам.Не разбирам родители, които не проумяват това.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Разбира се , че е отделна личност.

# 11
  • Мнения: 9 814
Отделна личност, със свои характер, темперамент.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Определено е отделна личност Peace

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Естествено, че е отделна личност, макар, че на моменти я чувствам като част от себе си!

# 14
  • Мнения: 9 052
Не само е отделна личност, а и доста неща научихме ние от него  Wink Опитвам се да следвам интересите и идеите му , но се старая същевременно да му покажа обществените норми ..  Wink

Общи условия

Активация на акаунт