«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

—офи€

ћнени€: 6 135
  “ова ми е въпроса-как се приготв€ концентрат от череши,от тези,които после се разреждат с вода?ѕреди седмица правих такъв сок,но от рози,намерих рецептата в нета.ќбаче за череши нищо не открих.
Ѕлагодар€!
÷итирай

ћнени€: 243
јз прав€ концентрирани сокове с руска соковарка. “ам става от вс€какъв плод.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 950
ѕрепис от книга за консервиране на плодове и зеленчуци   Peace

—окът от добре узрели плодове се отдел€ чрез пресоване или по друг начин.ќстав€ се да се избистри .«атопл€ се ,след което към него се прибав€ захар (на 1л. сок 1,5 кг захар ) .ƒо разтвар€нето на захарта сиропът се вари на тих огън .—лед кипването огън€т се засилва и сместа ври от 3 до 5 мин. ѕрез ц€лото време п€ната се отнема с надупчена лъжица.Ќ€колко мин. преди свал€нето от огън€ се прибав€ 5-10 г винена или лимонена киселина на 1 л сироп. √орещи€т сироп се налива в затоплени бутилки които се затвар€т и се държат на хладно .

÷итирай

√аброво

ћнени€: 3 036
—окът от череши може да се направи и по студен и по топъл начин.
»змивам добре узрели и здрави плодове и ги ост€вам да се отцед€т.
—лагам ги в гол€ма тава и леко ги смачквам.
јко се прави по студени€ начин постав€м смачканите плодове в тензух и пресовам,а сока го филтрирам.—лагам захар ,колкото обичате и нагр€вам до кипване.¬еднага наливам в затоплени бутилки с капачки и ги остав€м легнали докато изстинат.
÷итирай

ѕопово

ћнени€: 687
момичета , а аз си търс€ соковарка, н€каква иде€ от къде може да се закупи
÷итирай

у дома

ћнени€: 249
ћожеш да си поръчаш онлайн само от –уси€. ѕиши "соковарка" в google. »ма онлайн магазини. —оковарката от алуминий е около 40(4л.)-70 лв(8л)., а тези от неръждавейка стигат 120-180(21л.).
÷итирай
ћомичета, можете ли да ми дадете рецепта и инструкци€ как се приготв€ сок в руска соковарка.
÷итирай

у дома

»мам инструкци€ и рецепти, но са на руски.
http://www.metalloposuda.ru/information/sokovarka/
ћожеш да увеличиш количеството на захарта, защото с това количество сокът не става много сладък. јз направих сока от череши 1кг. захар на 5 кг. плод
¬ишните направих с 1.5 кг. захар на 5кг. сок.
ќт 5 кг. плод (череша и вишна) се добиват около 8-10 бирени шишета сок.
« ѕоследна редакци€: ср, 01 юли 2009, 11:26 от BG_dreamer »
÷итирай
Ѕлагодар€ за бързи€ отговор и дадените напътстви€. ўе пробвам рецептата, пък дано се получи.
÷итирай

у дома

јко искаш скайпа ми е irinauz. ћога да ти изпрат€ файл с рецепти за соковарка, които съм си извадила от нета.
÷итирай

ћнени€: 924
ѕрав€ соковете предимно на око,давам ти малко уклончиви пропорции ,но все е нещо Smile ≈стествено с повече плод ,по концентриран става сока- на цв€т и аромат....сладостта се докарва със захар н€ма какво да се лъжем  Wink
јз слагам  плод/череши в случа€/ около 1 кг, в огромна тенджера /може би 8-9 л,не знам  Rolling Eyes/ и заливам с вода ,след като поври 10 -тина мин. ,докато поомекне плода и си пусне цвета и соковете,прецеждам с гол€ма цедка,за да остане само сока.
Ќа 1литър плодов сок,слагам 0,500 гр захар и 1ч.л лимонтозу.—лед като заври и се стопи захарта наливам докато е вр€л сок  в  сухи и чисти буркани или шишета .
јко се прави сок от вишни ,най хубав става с около 60-80 листа от вишна и 400-500 гр вишни плод- сока когато е направен с листа е много по хубав  Peace
«ахарта към плодови€ сок се слага винаги след махане на плода от сока,защото плода поема гол€ма част от захарта   Peace.
“ова е.....съотношението захар ,течност може да варира,просто по малко ще разреждаш после  Wink
÷итирай

—ъседка на  арлсон, а иначе почти на плажа

ћнени€: 272
polly, а махаш ли костилките на черешите предварително?
÷итирай

ћнени€: 924
«а сок ,не .
— костилките се вари .
Ќа кайсии и праскови махам .
 руши и €бълки също почиствам от дръжки и семки .
√олемите плодове,нар€зани на парчета .ѕќ добре си пуска плода соковете.
÷итирай

—ъседка на  арлсон, а иначе почти на плажа

ћнени€: 272
ћерси. bouquet—ъбота или недел€ ще прав€ и ще докладвам.
÷итирай

ћнени€: 1 174
÷≈ѕ“≈– предлага соковарки
http://www.zepter-homeart.com/bg_BG/?m=1010
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора