Щори от плат

  • 26 054
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Имаме си нов дом.Мисля да сложа вместо пердета-вертикални щори от плат на Камакс. Предимствата са,че могат да се перат и ги има в разнообразни цветове-синьо,жълто,червено...каквото ти сърце поиска.Какво ще кажете за идеята...а пък тези които вече имат такива в къщи , да попитам доволни ли са ?

http://www.kamax.bg/index8.php

# 1
  • Мнения: 1 120
В нас навсякъде сме с вертикални щори. Предимствата им са , че са антистатични - не задържат прах. Различните материи имат различна пропускливост на светлина. Имай го напредвид, когато избираш плата.

# 2
  • Мнения: 95
Наистина ли могат да се перат? Питам, защото и аз трябва да избирам щори скоро. Иначе познати ми препоръчаха точно тази фирма.

# 3
  • Мнения: 1 120
Наистина ли могат да се перат? Питам, защото и аз трябва да избирам щори скоро. Иначе познати ми препоръчаха точно тази фирма.
Не всички платове са перящи!  Питайте на место кои се перат и кои не.

# 4
  • Мнения: 4 447
Предимствата са,че могат да се перат и ги има в разнообразни цветове-с..........................
Това ли са предимствата?
Нима персетата не се перат и няма разнообразие?
Имам впечатления от вертикални щори. От хоризонтални - също. Също и от щори тип "плисе', от старите пластмасови на майка ми, от външни ролетни....
За дома - пердета, или комбинация от перде със щори. Създават уют.

# 5
  • Мнения: 3 621
за мене идеалния вариянт е ефирни римски щори с по-плътни пердета

За дома - пердета, или комбинация от перде със щори. Създават уют.

абсолютно съм съгласна

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 14:53 от Nefertity

# 6
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Има също вертикални щори от пвц ламели.Според мен ще се почистват по лесно, и ще затъмняват много повече от тези които са от плат.Лично мнение

# 7
  • Мнения: 4 668
Аз имам такива на половината апартамент , така да се каже  Laughing Доволна съм , вече 3 години си ги ползваме . При нас обаче е в съчетание с външни ролетни щори  Peace
В останалата част от апартамента сме пак с щори от плат , но са като руло и се плъзгат до долу почти по прозореца / не знам разбрахте ли ме /  ooooh! - тях даже повече си ги харесвам.
Пердета принципно не понасям  Naughty

Ето ги вертикалните в едната спалня , а ако се вгледаш ще видиш и тези ролетните на вратата в цвят екрю - горната е спусната до средата, а долната е вдигната .

# 8
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И у нас,по стаите,сме с такива щори.Много си ги харесвам,но пропускат светлината.Наложи се да си сложим и друг вид щори(на самото стъкло),гумирани от едната страна,за да затъмним стаите.И от тях съм много доволна.Оказа се,че спират не само светлото,а и топлината,поддържат температурата в жилището.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Имаме и хоризонтални и вертикални . Тези от плат още не съм ги прала, но от фирмата в която ги поръчах и монтираха, ме посъветваха да си викна фирма да ми ги почисти - нищо, че ги дават перящи в дом.условия.

# 10
  • У дома
  • Мнения: 96
Да побутна темата.

Искам да попитам - какво означа щорите да могат да се перат в дом.усовия, по-точно какъв вид пране е позволен ?

За пране в пералня ли става въпрос или за нещо друго ?

# 11
  • Мнения: 1 632
Аз нашите ги пера на ръка.Накисвам ги в леген навити и след това с четката минавам.После ги закачам полумокри.

# 12
  • Мнения: 479
Включвам се в темата, за да споделя, че остъкляваме балконите към улицата с ПВЦ дограма и се колебая какви щори са подходящи.

Засега съм се спряла на тип "руло" щори (http://www.kamax.bg/index6.php), като най-подходящи за балкон. Иначе доста ми допадат и вертикалните щори, но те нещо са ми прекалено официални за целта.

Питах за тях в една фирма търговец, но там ми обясниха, че не се перяли, само се почиствали с прахосмукачка  Shocked А аз мисля да си изнеса печката на балкона (това е една от причините да го остъклим) и не мога да си представя как така няма да ги пера  Rolling Eyes

Някой има ли впечатления от ползаването на такива руло щори ?

Благодаря и хубав ден  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 95
И аз се бях засилила към руло-щорите, но сме в нова кооперация, където се очаква да има конденз по стъклата. От фирмата изрично ме предупредиха, че при наличие на конденз този тип щори не се препоръчват. Щели да станат на петна, защото се монтират много близо до стъклото. Затова се отказах от тях.

# 14
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Включвам се в темата, за да споделя, че остъкляваме балконите към улицата с ПВЦ дограма и се колебая какви щори са подходящи.

Засега съм се спряла на тип "руло" щори (http://www.kamax.bg/index6.php), като най-подходящи за балкон. Иначе доста ми допадат и вертикалните щори, но те нещо са ми прекалено официални за целта.

Питах за тях в една фирма търговец, но там ми обясниха, че не се перяли, само се почиствали с прахосмукачка  Shocked А аз мисля да си изнеса печката на балкона (това е една от причините да го остъклим) и не мога да си представя как така няма да ги пера  Rolling Eyes

Някой има ли впечатления от ползаването на такива руло щори ?

Благодаря и хубав ден  Simple Smile


Точно за тези щори писах по-горе.Не мисля,че са подходящи за балкон,където ще се готви(за там може алуминиеви).

Общи условия

Активация на акаунт