Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
предварително се извинявам,защото предполагам че не е 1та пусната тема по този въпрос ,но не открих нищо което да ми върши работа. Взимах противозачатъчни 6 месеца - ясмин, които ми бяха препоръчани от майката на 1 момиче (която е сексолог), но не съм ходила на гинеколог. В следствие станах страшно чувствителна и по-точно плача за най-малкото нещо ,а по принцип ми се случва да се разплача 2 пъти в годината, след 3-4я месец на взимане станаха 20 пъти на месец без кой знае каква причина (пътите в които плача) , освен това имам много често главоболие и виждам сравнително по-зле... в yasmina.bg открих това:
Съществуват обаче и медицински показания за спиране на хапчетата, като:
 
·          пристъпи на мигрена
·          нарушения в зрението
·          остро настъпили тромбози (също и опасност от такива, ако трябва да се лежи дълго след операция или травматичен инцидент)
·          остра жълтеница (хепатит)
·          високо кръвно налягане

явно отговарям на 1те 2 ... опитах се да задам въпроса си в сайта, но не можах да се регистрирам. Въпроса ми е дали можете да ми препоръчате гинеколог при който да се консултирам и при който да отида на някакъв контролен преглед, дали някой е имал подобни симптоми и ... общо взето всички отговори по темата ще са ми от полза

благодаря предварително
Цитирай

София

Мнения: 1 343
Това, че плачеш честно може и да не е голям проблем, но все пак спи тия хапчета. те имат и много по-сериозни странични ефекти. Ако отидеш на гинеколог и му обясниш, че плачеш често няма да те вземе на сериозно. Но може да отидеш на гинеколог и да си направиш рутинни прегледи- микробиологи, цитонамазка..въобще каквото трябва да се прави всяка година. явно контрацепцията те разтройва, затаова може би не е редно да я ползваш. аз също имах странични ефекти- виене на свят, повръщане, отпадналост, замаяност.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.