чуствате ли се чужденки там кaдето живеете и как сте с акцента

  • 5 035
  • 121
  •   1
Отговори
# 120
Здравей,
напълно те разбирам, мила, понеже и аз се чувствам така. Само две думи да кажа и веднага : << Ааааа вие откъде сте?>>   smile3511
И това на фона на мъжа ми, който говори брилянтен френски.......
Не знам дали ще мине с времето, но все още се чувствам чужденка тук, въпреки че смятам че успешно се адаптирахме за тези 2год и 1/2
 Peace

# 121
  • Vienna
  • Мнения: 266
I nie s maja mi ot vreme  na vreme vkarvame v razgovora nemska duma, ama pobalgarena, no tuk vsi4ki sarbi taka govorjat i nie go prihva6tame. Na mene v germania pove4e mi haresva, horata sa po-dotini i otvoreni, tuk sa ujasno lubezni no po zadaljenie, taka sa nau4eni.usmihvat ti se i te pitat kak ste, a ako umre6 njama da obarnat vnimanie, 4e te njama ,4e ti se trupa po6tata, 4e ne si si mradnal kolata sas sedmizi, a kato se vmeri6e6 6te se obadjat 4ak. Mn e tajno no tuk e fakt, vsjaka sedmiza ima po njakoi i drug takav slu4ai. i ne jelajat vaob6te da se spriateljavat s 4ujdenzite, pone v Germania deto se vika vsi4ki sa 4ujdenzi!
Хехе, Хондичка/
Аз пък вчера докато гледахме Анимал Хоспитъл -детско филмче с Алекс му викам-:

Доктор Аткинс( или нещо подобно ) ис а костенурка. И чак като го казах се усетих. Баси, това дете, горкото добре, че си ме разбира. Embarassed Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт