Лятото дойде и Габровчето се стяга в морето да се къпе и по пясъка да бяга

  • 15 349
  • 284
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 196
Remisteri,добре дошла и от мен! Hug
Момичета,искам само да вмъкна,че и много хора с деца,а не с домашни любимци,също допринасят за окайващия вид на града ни.С риск да обидя някого,но това е самата истина.Последният ми пресен спомен е от вчера-бях седнала в "Липите",едно семейство(майка,баща и малко момиченце) минаха точно пред кафето.Момиченцето държеше някакъв лист хартия и го пусна на земята.Познайте каква беше реакцията на родителите му?!Които очевадно видяха какво се случи,но...небрежно отвърнаха глави.Бях потресена! SadНа ясно съм,че лист хартия на земята е по-малкото зло отколкото кучешки изпръжнения по детските пясъчници,но това не означава че трябва да го приемаме за нещо нормално.Да не говорим и какъв пример даваме на децата по този начин.Нямам думи! Tired

# 76
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ТО Лаймската болест има инкубационен период и може само с изследване на кръвта да се прави и то се праща в София. Ние се усъмнихме, защото ми стана топче там, където ме беше ухапал кърлежа.

# 77
  • Мнения: 10 982
Вижте, има цяла тема за кучетата, лайната им и пясъчниците.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305900.0

# 78
  • Мнения: 71
Тази пролет две комшийки с деца се хванаха да косят и плевят градинката зад блока. Там има 4 люлки, пързалка, пясъчник и няк. пейки. Звучи перфектно, защото дори няма и улица наблизо. Мин. седмица дойдоха трима мъже, може би от общната, но не съм много сигурна, и сложиха дървени летви на люлките и пейките, боядисаха. Направо светна. Само че тук е обществената кучешка тоалетна на комшиите, както от нашия блок, така и от съседните 5-6 блока. С цялата си наглост, комшията под нас си сяда на пейката, пуши си и си чака пуделчето да се наиграе и да ...... то е ясно какво. Сега пък съм решила да ги извардя и да направя някоя друга снимка и да ги изпратя тук-таме. Пък да видим.
Здравей  Remisteri  Hug (Ани?newsm78)

# 79
  • Мнения: 115
Здравейте!
После ще прочета цялата тема! Казвам се Стефка и имам 2 момчета - Давид на 12 г. и Крум на 1г.

# 80
  • Мнения: 92
 welcome мунгус, Remisteri 

Живот и здраве и мене ме чакат тези тревоги  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 115
Ох,момичета,тук в София е такава невъобразима мръсотия,че когато си дойдем в Габрово ми се трува,че съм попаднала на най-чистото място на планетата!!!Градинките ви са ЦВЕТЕ в сравнение с това,в което съм принудена да водя дъщеря си всеки ден.Пясъчника ми е последаната грижа,след всичките гнусни боклуци,които се навежда и опитва да пипа непрекъснато. Не,че това оправдава недостатъчците на габровската управа,само да споделя,че има и много по-ужасно положение.
 
Мале да мълчиш. Мъжо иска да ни взема в София, то там и въздухът много мръсен иииииии ......

Някоя мама да знае в детската градина на Дядо Дянко има ли ясленска група?
Относно пясъчниците, аз и големият не съм пускала, само в един пясъчник, който е в частен двор, ограден и песовете, нямат достъп.
То кой знае какви болести ще хване детето в тия пясъчници - кучешки тоалетни! И малкият, абсурд да го пусна в такава мизерия!

# 82
  • Мнения: 631
ох казах си думата и в темата която е специално отредена за кучешките изпражнения ..............
/ имаше идин постинг който прочетох няколко пъти преди да установя че една стопанка говори за кучетата си толкова мило .... помислих че са деца как почиства след малкия, но след големия не може защото той се криел в драчките / wow
искам да споделя и още нещо ..... всеки ден минавам през детската градина на Баждар на слизане надолу и люлея малкия първо там на люлките та .... в четвъртък за пръв път виждам в 10ч две лелки да метат двора .... и да се оплакват че виждаш ли трябвало и двор да метат ..... и едната казва абе мети едрия боклук не се задълбавай в пепела те ей сега като излязат децата пак ще се вдигне и ще стане пепел ...... както и да е  там обикновенно е доста чисто наистина е има нападали листа от дърветата но това си е в реда на нещата в смисъл аз това не го броя за боклук .....
а лелките в четвъртък също се оплакваха че готвачките/ или готвачката / също били ужасно натоварени ..... никой не се съобразявал че сутринта имали да пържат филии за обед щели картофи да белят и диня да режат ...... / казах си боже нали това им е работата те какво искат да хвърлят на децата няколко хляба и те да си чупят ли какво /
в петък цялата площадка също в 10,15ч сутринта беше зарината със зърна бял боб и представете си фасове .............. а се чуваше отвътре че децата всеки момент излизат защото учителките командваха "който има шапка да си слага шапка, обувайте се и еди какво си" на връщане и боба и фасовете си бяха там ... малко по разпилени явно са били част от играта на децата ............а това вече с фасовете не го бях виждала .... едва ли са учителките от градината смятам че са хора от квартала които са си завели вечерта децата там да играят или пък има и по големи деца ученици които явно се пощипват вечер там и попушват / явно доста добре / ..... но майки които водите децата си там сутрин хвърляйте едно око и на двора и обръщайте внимание и на тези неща, смятам че трябва да се изисква .....
четох една тема за насилието в детските градини / темата се казваше премълчавате ли за насилието в градините / и обяснено как еди къде си еди коя си градина или ясла лелките как намръщено гледали как крещяли как какво правели и как родителите нали реагирали или не на тези неща .....
смятам че ако всички майки и бащи обръщат внимание всеки ден на тези неща ..... /  в смисъл .... дали госпожите са приветливи, лелките дали е чисто подредено в двора в групата сутрин вечер, какво е състоянието на нещата и съответно реагират при нередности нещата ще са доста по добре .... надявам се /

 
от друга страна пред библиотеката на института зад нея и вообще пред ректората винаги е супер чисто малкия обича да си играе там ние като се връщаме от разходка без никакво притеснение сядаме на стълбите на библиотеката , дори обикновенно сме си купили нещо да изядем или изпием там и си хапваме и пийваме на стълбите събираме си боклука в наелонова торбичка и си отиваме ..... наистина е супер чисто но сутрин когато ми се е налагало да изляза рано и да мина от там 8,30 две три чистачки метат ама метат ти казвам става все едно с прахосмукачка си минал .....

# 83
  • Мнения: 631
извинявайте че прескачам от тема в тема но ще споделя и друго .....
знаете ли / тези майки които имат и по големи деца - ученици / вероятно са забелязали че ....
има невероятна борба ама наистина борба.... в кое училище да отиде детето ама не майката да се натиска за тук или там ами обратното училищата се скъсват да се хвалят как едното е по добро от другото само и само детето да е там и защо знаете ли ....
така наречените делегирани бюджети .... за всяко дете министерството отпуска 1056лв / може сумата да не е съвсем точна но е над 1000 лв / и от нея се формира бюджета на училището заплати и други разходи ..... и така учители, директори, ръководство, всички работят за една кауза - училището да е по хубаво да предлага повече възможности и съответно там да има повече деца и ясно е повече приходи ..... и ако някое дете иска да се отпише от някъде моля ви се такива убеждения стават да не го прави че не знаете .....
та ... мисълта ми е че ако и градините са по този начин / в смисъл по този ли са : / ако от бройката на децата зависи колко пари ще има там, ако сумите са добри за всяко дете ще свети, няма да има лелки които се оплакват и да се търпят учителки от които родителите не са доволни.... ще има и нова дограма и нови легла и нови матраци и хубава храна ....

# 84
  • Мнения: 631
и момичета тези които скоро са родили .... какво е състоянието на АГ-то в момента да се настроя психологически ....
два месеца преди да родя Владимир както и когато го раждах .... имаше хлебарки с големина на врабче ....
не изгасях лампа и спях / ако може да се нарече сън / с вестник в ръка /за  самозащита /
моля ви предвид деликатното ми състояние ..... успокойте ме че хлебарките са измрели или са ги избили / ако е така разбира се /
дори ще ви кажа любопитен факт ..... два месеца преди да се роди Владко тоест края на август началото на септември 2005г във ВИП стаята хлебарките живееха във уплътнението на хладилника в задната част където са разни серпентини и такива неща ....
а през ноември в обикновенните стаи .... явно под балатума и нощем си имаха пътечка така по шкафчето зад шкафчето по леглото, по желязната рамка ... тази която е от към главата на пациентката ..... зад възглавницата и / ако си я е отдръпнала малко по надолу/ след това долу от леглото или по другото шкафче и хайде при съседката и по легло .....

# 85
  • Мнения: 196
Райка,ти сериозно много ме притесни! SickАз много мразя такива гадове.Дано сега положението в АГ да не е същото,защото...не знам как ще го преживея.Моля ви мами,кажете има ли такива гадове в родилно??? Praynig

# 86
  • Мнения: 631
ами в понеделник ще питам доктора дали има ................ и ще ти кажа преди време наистина имаше и ТО КАКВИИИИ ЕКЗЕМПЛЯРИ

# 87
  • Мнения: 115
Мамчета аз раждах преди година и месец и родилно отделение е доста променено. Хубав ремонт са направили, с алуминиева дограма и боядисано. Чистичко и приветливо е!  Party
Аз видях мравки и не знам за хлебарки, големи не видях. То където има храна, винаги се навъждат пусти! Май мернах една дребна, но се успокойте.
Като сравня състоянието с това, преди 12 г. е супер лукс категория.
Банята беше много хубава и чиста и имаше топла вода постоянно. Помня, при първото ми раждане, как ме беше гнус да ползвам банята, ауууууу, не ми се припомня.
Дано не са "осрали" всичко за една година!
Ако има мама, дето е раждала по-скоро или да е ходила на оглед, нека се изкаже!

# 88
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Здравейте момичета!Не съм се вясвала скоро,но от време на време надниквам в темичките.
мунгус,има яслена група на Дядо Дянко.Записала съм моя син там и от септември живот и
здраве тръгва на ясла.Ти от този квартал ли си?Току виж се окажем съседки. Grinning

# 89
  • Мнения: 115
Ами да, но отскоро съм тук! По-точно от 2 седмици.
Ще се радвам да се запознаем!

Общи условия

Активация на акаунт