В никакъв случай не разтърсвайте силно бебето!!!

  • 11 365
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 391
да, така е, и тук са такива препоръките. синът ми заспива с ортодонтски биберон всяка вечер. също всякакви прахосъбирачки нямат място на бебешкото легло - включително и играчки. на леглото трябва да е само бебето с биберон и в чувалче  Peace

Их, направо ми е кеф да намеря някои който мисли така...Че като видя новородено завито в 100 ката и с едно пухено одеало до уши, лежащо настрани при това на възгланица!!! (между другото откога може лека въчглавница???) на 24 градуса и просто едвам се сдържам да не си кажа лекцията за пореден път ooooh!
Моя син също заспива с биберон ама после го изплиува..., има само едно парцалче, с което заспива и което стиска, но е мн малко.

# 31
  • Мнения: 3 034
оспамихме темата  Grinning Stop тук това са практиките. биберонът не е за цялата нощ, няма проблем че го изплюва. възглавница преди втората година не се препоръчва, а то и за възрастните принципно е по-добре без нея. има и изключения - бебета с определени здравни проблеми, но това е друга тема. аз ще преценя в движение за възглавницата, не я намирам за необходимост  Peace

извинявай, Мари_Рус   bouquet

# 32
  • Мнения: 686
Ние играем на самолет,но правим плавни лупинги.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 735
  202uu
Ужасна статистика! Cry

# 34
  • Мнения: X
Добре де, а друсането в количката, м? Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 3 034
при друсането в количката не би следвало да му се кандилка главата на бебето, нали има една такава уплътнена като геврек част, която му обикаля главичката. и освен това, на мен ми обясниха, че става въпрос за рязко движение - примерно, родители, които се ядосват за нещо и разтърсват бебето, ако ме разбираш  Rolling Eyes при това движение главата рязко се разтриса  Confused

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
  202uu
Ужасна статистика! Cry
направо ме потресе Sad

# 37
  • Мнения: 762
...примерно, родители, които се ядосват за нещо и разтърсват бебето, ако ме разбираш  Rolling Eyes при това движение главата рязко се разтриса  Confused
Е що за родители са това?Става дума за новородено,не за 15 годишен футболен запалянко.Как е възможно да те вбеси толкова,че да се окажеш по-слаб от него и да ти се иска да го накажеш физически?На мен ми се струва нереално просто.
Явно аз не живея в тоя свят,но за мен тая статистика е преувеличена.
Аз лично не познавам родители с толкова слаби ангели.

# 38
  • Мнения: 2 960
Чела съм много по темата за "Синдрома на разтърсваното бебе",както и за" Синдрома на внезапната детска смърт"-статистики и стряскащи факти колкото щеш./друг е въпросът ,че по някакви статистики реални случаи  в България за Синдром на внезапната детска смърт няма/.Учудвам се че много майчета едва сега прочитат за това колко сериозно е да се тръска и подхвърля бебето. ShockedПокрай мен не съм срещата майка ,която да не е наясно ,че бебето не се друса ,като парцалена кукла-може би съм попадала на майки джиткащи непрестанно в нета./или пък по спокоини ,които не лашкат като замаяни бебето насам-натам/ PeaceАбсолютно важно е бебо да не се подхвърля ,да на се тръска рязкко......подкрепям и това ,че бебето трябва да си има режим на сън и хранене-много правилна позиция. Peace

# 39
  • Мнения: 3 929
Ох, добре, че е този форум! Тук съм научила почти всичко за отглеждането. Никога не съм попадала на такава статия и съм ужасена от мисълта, че съм подхвърляла детето си в пристъп на радост и не само аз. А да не говорим за приспиването на ръце, докато съм го люшкала...

# 40
  • Мнения: 2 111
Много полезна информация!  bouquet
Моят мъж също я вдига нагоре-надолу и тя се смее много,но край вече. Confused

# 41
  • Мнения: 762
А да не говорим за приспиването на ръце, докато съм го люшкала...
Мисля че повечето бебета се приспиват така.Това име супер приятно и от там-полезно.

# 42
  • Мнения: 336
Ох и аз доста съм го люляла да заспи. Ужас. Понякога не осъзнаваме какво причиняваме на децата си.
А и често правим самолетче и малкия се смее с глас, затова не съм се и замисляла какво му причинявам.
Мари рус, благодаря и аз за статията.

# 43
  • Мнения: 391
Нека да се уточним–люлеенето при приспиване не е разтърсване. Люлеенето им помага да заспят, както и латенето в количката. А и самолетчетата ако са плавни също не вредят според мен...

# 44
  • Мнения: 4 396
 ooooh!А моето бебе само с люшкане се успокояваше и в количката напред назад Rolling Eyes по цяла нощ Confused

Общи условия

Активация на акаунт