В никакъв случай не разтърсвайте силно бебето!!!

  • 11 361
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 325
Пуснах тази тема, защото не всички бъдещи майки са запознати със синдрома на разтърсеното бебе! Важно е да прочетете това:
http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=980

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 22:42 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 22 414
Да, това е доста важно и съм чела и други статии по въпроса. Трябва много да се внимава както с разстърсванията, така и с подхвърлянето на бебето и т.н. В процес на игра може да се случат доста опасни неща, за които не се замисляме. Важно е повече хора да прочетат това.

# 2
  • Мнения: 9 814
Дано да го прочетат повече бъдещи майки.
Много полезна информация.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Информацията е много полезна и тук няколко пъти се развиват бурни спорове по темата.

Аз съм твърдо против всякакво друсане, подхвърляне и т.н. и досега не позволявам на никой да прави така с детето ми именно поради рисковете, посочени в статията.

# 4
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Много полезна информация, дано повече майчета прочетат.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Браво mari_rus много полезно! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 7 182
Че е полезно, полезно е.
Разбрах какво е разтърсване - никога не ми е хрумвало, че може да има такова нещо.
Обаче: броят ли се за опасни игри свързани с по-резки движения?
И до каква възраст съществува опасността?

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Много важна тема!  Peace

# 8
  • Мнения: 4 753
Наистина е полезно, но за съжаление много майки стигат до тази информация последно... Всички се интересуват предимно от кърмене, захранване, ваксини, болести, колики и прочее катаклизми, а лекарите нищо не казват, за начина по който се радваме на бебетата си...  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 671
Мари Рус, благодаря за информацията!  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 335
Много полезна информация Hug

# 11
  • Мнения: 770
Освен за разтърсването, съм напълно съгласна с това, че бебетата трябва да имат режим на хранене и спане, което доста майки (поне около мен) пренебрегват

# 12
  • Мнения: 2 090
Дано да го прочетат повече бъдещи майки.
Много полезна информация.
  202uu smile3501

# 13
  • Мнения: 423
Статията е доста стряскаща Shocked но полезна. Не че подхвърлям бебо като чувал с картофи, но не знаех че разстърсването може да има такива сериозни последствия

# 14
  • Мнения: 6 441
И до каква възраст съществува опасността?
И аз това да питам.. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт