МОЛЯ ЗА СЪВЕТИ НА ТЕМА ЦИГАРИ-ТРУДНО МИ Е ДА ГИ СПРА!!!

  • 6 908
  • 73
  •   1
Отговори
ЦИГАРИТЕ СА МИ ПРОБЛЕМ!!! Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 1 235
Аз имам същия проблем. Няколко пъти ги спирам и пак ги почвам. Не мога да те посъветвам нищо за съжаление. Хубаво е ако хората около теб те подкрепят и ти помагат. Успех.

# 2
  • Мнения: 487
Не пишеш бременна ли си, аз през бременноста ги спрях, но сега пак пуша и незнам дали  ще ги откажа някой ден. Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами трудна работа... Спрях ги преди да почнем да правим бебето, открих, че освен психическо пристрастяване си има и чисто физическа зависимост, имах си всички класически абстинентни симптоми (това сега го разбрах, че някаква такава книжка ми попадна за четене), и... след като родих пак почнах.  Sad

# 4
  • Мнения: 4 753
Каквото и да те посъветваме, спирането си остава за теб... Аз ги спрях от раз, мъжът ми също... Честно да си кажа не вярвам на хора, които казват, че имат желание и воля, но не могат да ги спрат... Е то насилствено още по не става.... Също така не мога да разбера хора, които са ги спирали за дълго време, но после пак ги почват (имам много такива познати)... На мен лично вкусът и мирисът на цигари ми стана адски гаден и дори да искам не мога да пуша пак...  Sick
Ще те посъветвам само едно... ако ще спираш цигарите, избягвай задимени заведения и да се събираш с хора, които постоянно пушат и те подканят да запалиш едничка... Ако ти е нервно по-добре премятай в устата си пластмасови лъжички за кафе, отколкото цигара... Това ми беше най-трудното, навикът да държа нещо с два пръста в устата си...  Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Защо ще ги спираш, бременна ли си......   preggo я к'ви са си готини   Mr. Green . И аз не ги спрях напълно през бременността. Сутрин изпушвах по 2 цигари с кафето, иначе не можех да отида до  smile3550 . Някога ако се изнервя нещо, припалвах и през деня по 1-2. но много рядко. Та не се тревожи, не си единствена, просто се опитай да ги намалиш до минимум  Peace

# 6
  • На топло...
  • Мнения: 584
Аз ги спрях с акупунктура- нямах абстинентните явления, които по принцип развивах.
Не искам да споря за воля и т.н. Това е наркотик- друг е въпросът кой организъм как го преработва и какво е предимно пристрастяването- психическо или физическо.
Иди в кабинет за отказване от тютюнопушенето, там ще ти разяснят долу-горе кое как е и с типовете нервна система. Wink
Най-важното е, както и да се опиташ да ги спреш, да се пазиш от първата следваща цигара!
 
Успех! Praynig

# 7
  • Мнения: 9 973
не можах да ги спра Embarassed

# 8
  • Мнения: 159
Бивша пушачка съм вече 5-та година. Беше ми ужасно трудно, но имах подкрепата на съпругът ми. Важно според мен е околните на теб да не пушат за да не се дразниш. Много ми беше трудно и с навиците, които до този момент си бях изградила. Сутрин ставам- кафе+цигари, затова известно време спрях и кафето. Като отидем някъде на заведение също ми беше трудно...но постоянно си повтарях "Хайде сега, никога до сега не си издържала 2 дена без цигари...давай недей да палиш сега, можеш и без тях" Но мога да ти кажа че 6 месеца беше всеки ден  борба със самата мен, но съм горда че успях...

# 9
  • Мнения: 1 477
Бременна ли си?

# 10
  • Мнения: 266
Оф и аз не можах да ги спра по време на бременност Embarassed Embarassed.Мъчех се но ефект нямаше,слава Богу на синът ми нищо му няма сега.

# 11
  • Мнения: 1 674
Бивша пушачка съм вече 5-та година. Беше ми ужасно трудно, но имах подкрепата на съпругът ми. Важно според мен е околните на теб да не пушат за да не се дразниш. Много ми беше трудно и с навиците, които до този момент си бях изградила. Сутрин ставам- кафе+цигари, затова известно време спрях и кафето. Като отидем някъде на заведение също ми беше трудно...но постоянно си повтарях "Хайде сега, никога до сега не си издържала 2 дена без цигари...давай недей да палиш сега, можеш и без тях" Но мога да ти кажа че 6 месеца беше всеки ден  борба със самата мен, но съм горда че успях...
аз също съм бивша пушачка вече 4 години./пуших 11 години/.Това,че околните те дразнят,когато пушат при мен не важеше.Всичко е до психическата нагласа.Трябва ти самата да го искаш.  bouquet

# 12
  • Мнения: 132
 И аз по време на бременноста ги спрях,само от време на време припалвах и то когато нещо ме изнерви страшно много.Сега кърмя и не пуша,но честно да си кажа чакам момента в който спра да кърмя,че страшно много ми се пуши.Знам че е глупаво когато толкова дълго време не си пушил да ги почваш отново,но....пуши ми се

# 13
  • Мнения: 4 915
Аз спрях цигарите при първата си бременност, трудно беше, успях за около седмица-две. От тогава не пуша.

Не знам дали при бременност могат да се ползват разните там лепенки и т.н., но всичко зависи най-вече от волята и желанието ти.

Трябва да пребориш сама себе си. 

# 14
БРЕМЕННА СЪМ И ЧЕСТНО КАЗАНО ОКОЛО МЕН ВСИЧКИ ПУШАТ Simple SmileКАЗВАХА МИ ДА ЯМ ГРЕЙПФУРТИ,ЗАЩОТО ГУРЧАЛИ И ПОСЛЕ НЕ ТИ СЕ ПУШИ newsm78

Общи условия

Активация на акаунт