Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, помогнете ми, в паника съм!
Цялата работа стана снощи. Игра си с вратата и аз реших да я заключа за да не се прискрипе. Явно обаче не съм завъртяла ключа както трябва и всичко стана буквално за секунди! Бях с нея и в момента в който тръгвам към кухнята за да видя яденето, чувам ужасният писък........Направо настръхнах..........
Нокътчето и веднага стана лилаво,както и пръстчето отзад. Става дума за палчето. Много ме е страх да не би да си е счупила пръстчето. Как мога да разбера това? Мъжо снощи я гледа и каза, че нямало страшно.Но аз съм страшно притеснена. А тук не се ходи на лекар за най малкото....и направо изкукуригвам вече.
Кажете ми нещо каквото и да е Embarassed Embarassed Shocked Shocked ooooh! ooooh!
Днес сутринта я гледам- опитвам се да видя дали може да си мърда пръста, но нищо не виждам, тя постоянно бяга... Немога да разбера дали е подут или не, защото тя почти не ми дава възможност да видя.
Момичета, вие имали ли сте случай с прискрипани пръсти? Какво се прави и какво да очаквам?
« Последна редакция: ср, 08 юни 2005, 12:27 от Reza »
Цитирай

Варна

Отивайте на лекар! Не мисля, че това е "най-малкото"! Може и да е счупено пръстчето, по-добре да го прегледат!
Цитирай

Мъжо едва ли не ме помисли за истеричка, като му споменах лекар...
тука понякога ми се струва, че хората чакат да умрат за да отидат на лекар...
Цитирай

Преди година имахме инцидент с лошо прескрипан пръст, имаше кръв, нокъта падна. Трябваше да се прави операция да се реконтруира нокътното легло, после забираше дълго време. Вашия случай звучи по-лек, но може би не е лошо да отидете на лекар-(X-ray), случайно ако има счупване/пукване на костичката. Иначе нокътът и да падне, нямa проблем ако отдолу не е повредено нещо.
Цитирай

Варна

Мисля че не е счупено, защото тя нямаше да спре да реве, ако беше така. Счупеното пръстче боли когато виси надолу и когато се движи. Дано мине скоро, но задължително отидете на лекар.

Целувки!
Цитирай

Преди година имахме инцидент с лошо прескрипан пръст, имаше кръв, нокъта падна. Трябваше да се прави операция да се реконтруира нокътното легло, после забираше дълго време. Вашия случай звучи по-лек, но може би не е лошо да отидете на лекар-(X-ray), случайно ако има счупване/пукване на костичката. Иначе нокътът и да падне, нямa проблем ако отдолу не е повредено нещо.

Много ме уплаши Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

София

Накарай я да хваща малки предмети / играчки от лего , от шоколадови яйца или просто много малки топчето като за пинг понг/ , така ще забележиш дали държи пръстчето настрани или си го ползва , ако има проблем веднага се забелязва.
Можеш и да я извикаш да си намажете ръчичките с крем .......... и пак да я провериш .
Цитирай

sofia

Аз като бах малка ми се случи същото,само,че брат ми тресна вратата с все сила и пръстчето ми беше при пантите.Болката е неуписуема,но не ми беше счупен пръста,просто посиня и след 1-2мес ми падна нокъта.Това е не се претиснявай.
Цитирай
Не се притеснявай.Дано всичко да е наред и бързо да се оправи малкото сладко пръсче.Ходихте ли на лекар?
Цитирай

Момичета, благодаря ви, че ме успокоихте. Не сме ходили на лекар, тя в момента спи, и не е ревала заради пръста. Но на мене ми изглежда кофти, защото е целия синьолилав. Като се върне татито пак ще го гледаме и умуваме...
Цитирай

София

няма да те плаша, но най-вероятно нокътчето ще падне, постепенно отдолу ще израсте новото. Аз съм сменяла два нокътя, нормални са
Цитирай

Извинявай, просто изках да кажа, че самото падане на нокът/синина не е нищо страшно само по себе си, но от нашия опит, хирург трябваше да предцени дали няма повреда на нокътното дъно (която да доведе до проблеми с израстването на нов нокът) и при нас, за съжаление, имаше (оф, мъника беше само на годинка). Имаше и пукване на костта, но това просто го оставиха да си зарастне.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.