Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 97 отговора
И аз мисля че няма кой да те задължи за калните тампони. Калните бани определено помагат против сраствания , но ако имаш някакъв възпалителен процес ( хидросалпингс , ендометриоза и т.н.) ще повлияе не много добре.
Цитирай

И аз правих кални бани в санаториума в Поморие, само че не съм спала в санаториума, а на квартира. От доктор Продромов ми бяха назначени 2 процедури - кална апликация и вагинален тампон, тъй като физиотерапия с радар бях провела в моя град. Не виждам нищо притеснително при слагането на тампона. Моята гинеколожка ме насочи за кални бани, поради срастванията, които имам в резултат на секциото и затова, че тръбите ми са възпалени,а и има съмнения, че са запушени.
Вярно е, че условията в санаториума са от времето на комунизма, но се преглътва някак си. Все пак става дума за няколко дни и е в името на най-желаното същество.
Ако някой се итересува от повече информация, готова съм да отговоря.
Цитирай

Zsraweyte az sim ot Aytos,blizo sme do pomorie i imam dosta poznati koito sa hodili w tozi sanatorium i vsickite sa dowolni i mnogo sim cuvla za d.Prodromow daje mislya da otida i az  sled nyakolko mesetsa ako ne se poluci
Цитирай

Здравейте!Знаете ли дали през зимния период също се ходи или само  лятото?И помагат ли процедурите при ендометриоза?
Цитирай

pashic, със сигурност ти казвам, че санаториума в Поморие работи до началото на официалните празници преди Коледа и Нова година. Аз като бях там през юли попитах акушерката и тя така ми отговори. Не мога нищо да кажа дали  процедурите помагат при ендометриоза, но след процедурите които аз направих  нещата с цикъла и овулацията ми се обърнаха на 360 градуса. Вече ми идва на 22-23 дни (а преди процедурите на 26-28 дни), а овулацията е "когато си иска". А и бебето все още го няма. Ако те интересува нещо конкретно, питай не се притеснявай.
Цитирай

Някой ми беше казал,че за ендометриоза санаториума не се препоръчва.
Аз ходих 12 дни и след него получих запушени тръби.Оказа,че имам много начална форма на ендометриоза.
Възможно е лечението в санаториума да  е провокирало ендометриозата и запушването на тръбите.
При нас  бебето (бебетата) не стана от лечението ми в санаториума ,а от инвитро.
Д-р Продромов си измисля една и съща диганоза на всички жени и е много зле като специалист.
Не си губете времето  в санаториума ако имате по-сериозни оплаквания
Цитирай

Много благодаря за мненията.Аз ходя в АГ Варна и от там често изпращат на кални бани,та ще попитам за мен и за ендометриозата как ще се отрази.Пази боже да си навредя ,засега проблем с тръбите нямам.
Аз ходих 12 дни и след него получих запушени тръби.Оказа,че имам много начална форма на ендометриоза.
Възможно е лечението в санаториума да  е провокирало ендометриозата и запушването на тръбите.
Преди посещението ти изследвани ли ти бяха тръбите и съвсем добре ли си бяха?
Цитирай

pashic ,4 месеца преди лапароскопията (посещението ми в Поморие беше 1 месец преди лапароскопията) ,тръбите ми бяха доказано проходими с хидротубация.Имах идеални тръби със запазен фибрилен апарат.
Никой не успя да ми обясни как могат да се запушат за 4 месеца след като 5 години са били проходими.Преди 5 години ми правиха операция на яйчника и тестваха тръбите за проходимост.
Поздрави
Цитирай

здравейте,

искам да попитам ако някои може да ми даде точен и актуален телефон на санаториума в Поморие. Никаде не мога да открия телефон който да работи, а ми се налага да правя процедури там!

Благодария предварително!
Цитирай

Това е тел. на док Продпомов той е гинеколог  там 0889631517 той ще ти даде нужната информация
Цитирай

ЕТО МАЛКО инфо за Калните бани:
от София може да се правят резервации за цяла  България в „Специализирани болници за рехабилитация-Национален комплекс" ЕАД (София, бул. Васил Левски 54; тел. 02/987 46 11 и 02/987 31 76 (а това са директно в филиал Поморие - Телефони: 0596/2 41 50 ; 0596/2 41 50)

ИМА и ОЩЕ ЕДИН (който според моите проучвания е по-евтин, но май е и с по-труден достъп)

Болнична база за лечение, рехабилитация и профилактика "Св. Георги Победоносец" - гр.Поморие към Министерство на Отбраната - Военно медицинска академия - София; Тел.: 0596/22055; 0596/22055; Факс: 0596/23145; GSM: 088 253244

МОМИЧЕТА, моля ви при която от вас са имали ефект Калните Бани, моля да споделя, как, къде и с какъв резултат е след това  Mr. Green baby_neutral
Цитирай

Аз съм от Бургас и от 6 дни с мъжът ми  ходим в Поморие на процедури.Ние се водим неизяснен стерилитет.Когато говорих с доктора там, му казах че есента ще правим инвитро и тои каза че процедурите са много добра подготовка на организма за инвитро.Дано ми помогнат поне мъничко.Късмет на всички и весело лято.
Цитирай

Дааа явно, калните бани като цялоги водята благоприятни за репродуктивността!!!!

gerito b-s., да те питам (ако е удобно) , защото и аз имам карта сега за 11 август, ти правиш ли си това с вагишналния тампон с кал?!?! и ако Да, какво ти е мнението? Ча аз четох за него, ама съм малко резервирана... и как е базата като цяло? (ако си в тази към Специализирани Болници за рехабилитация - филиал Поморие)
Цитирай

medimed да в същата база ходя.Няма две мнения че базичката е доста старичка,но не е чак толкова зле.А относно калния тампон,правя го да.В началото бях и аз доста резервирана и питах хиляди пъти доктора,разговарях и с момичета които са го правили и всички казаха че са нямали проблем и пак идват и го правят .Та аз реших да го правя.Но никои нете кара ако не искаш.Всеки сам решава.Дано ти помогне.Успех.Ако още нещо те интересува питай.
Цитирай

Здравейте,
Аз мисля да посетя санаториума в Кюстендил, тъй като ми е по близо. Искам само да попитам, какви документи трябва да се предоставят за да се поеме от НОИ престоя и процедурите. И от личния лекар или от гинеколога. Предполагам в Поморие е аналогично..

Благодаря...
Цитирай

60-74 от 97 отговора