Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 1 087
Привет д-р Слънчева!

Искам да Ви попитам за едно момченце на 1 год и 6м. Имаше гнойна ангина. Първо му изписаха Суметролим. Но след като близо 4 дни поддържаше висока Т лекуващият го педиатър го смени с Аугентин - на 12 часа по 6мл. На 8-ят ден от приема му детето се обрина. По цялото тяло излязоха червени петна, като по краката и ръцете са релефни. Възможно ли е да е от АБ-ка, като се има впредвид, че става чак на 8-я ден от приема му?
Също така половин час преди да излезе обрива са го къпали с ново шампоанче на Мустела, което не са ползвали до сега. Детето е с мн.бяла кожа, има леки прояви на атопичен дерматит. Възможно ли е да не е от Аугментина, а от шампоана.

Благодаря Ви!
Цитирай


Мнения: 5 760
Може да е от различни неща- по принцип едно заболяване доста променя имунния отговор на децата. Много по-вероятно е да е от антибиотика. За да се уверите е добре след като вече е здраво  да го изкъпете с това шампоанче. Ако не се появи обрив, значи най-вероятно е от антибиотика. За да се получи алергична реакция в повечето пъти е необходимо времеза алергизиране. При следващо заболяване е добре да информирате лекаря за тази реакция.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.