Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-12 от 12 отговора
Здравейте,моля да ме извините ако има такава тема,но не я открих.Искам да ви попитам как давате(правите-незнам как точно е правилно да се каже Embarassed)курбан за здраве.Миналата година на 27.06 малкия си глътна езика и тогава се зарекох ме ,че ще му правим курбан на тази дата.Моля ви кажете ми какво и как се прави,че честно казано и понятие  си нямам.Предварително ви благодаря!!! bouquet
Цитирай

Питай Монда, тя прави всяка година.
Щом си се зарекла, ще правиш.
Обратната опция - да се отречеш я няма.
Ако си източноправославна християнка,
можеш да попиташ попа, той знае.
Цитирай

Аз правех до преди 3-4 год. До колкото знам, трябва да си избереш църковен празник и го даваш всяка година на тази дата. Има кръвен и безкръвен. До преди 3-4 год, колихме всяка година агне, но съм вегетарианка от 6 год. и реших, че няма да го правя вече кръвен. Правя безкръвен на същата дата. Просто носиш в църквата вино и брашно мисля че беше и олио, а иначе се носи само сол. Май много объркано го написах  Embarassed . Най добре питай в църквата. Там най добре ще ти кажат кога какво може и какво не може.  Peace
Цитирай

Зависи дали е "кръвен"или "безкръвен".Аз правя на моето дете всяка година на определена дата безкръвен.Питах в църквата и ме казаха,че трябва да се носи 1 пакет брашно,1 олио и бутилка червено вино.освен това се плаща в църквата да му четат за здраве на тази дата.
Цитирай

Аз бях нарекла преди години три години да правя курбан на сина.Първата клах петел, но не ми хареса, щях да си изповръщам червата.Другите години носех в черквата, както ми каза попа едно замразено пиле (жертвата), бутилка червено вино (на кръв да стане) и пакет сол.Попа четеше молитва за курбан и после го готвех, а със осветената сол готвех ,докато свърши. Важното да раздадеш храна за здраве!
Цитирай

Момичета,благодаря ви!!! bouquet Ще попитам във черквата.
Цитирай

здравеи.Даваш детето на църквата.Отивате там и свешенника нарича три свещи с три православни празника,детето си избира една и всяка година на този ден му правите КУРБАН .ходите в църквата. и аз моита малка дъшеря сам я дала така.А преди свадба живот и здраве се откопува
Цитирай

Това го чувам за първи път!!!
Цитирай

Отиваш в църквата, наричаш на 3-ма светии 3 свещи запалваш ги и която от тях изгори първа на този светен(на неговия ден) правиш курбан. Когато е курбан за здраве жертвенното животно не трябва да може да рови ( да не е пиле или заек). Можеш да си избереш и ден на светия. За себе си съм избрала Арахангел Михайл ( според православната традиция това е светецът събиращ душите на умрелите), но моята операция е на този ден и дадох обет ако оживея на тази дата да давам курбан. Ходих в църквата, свещенника ми каза, че не е възможно, но една възрастна жена ме успокои , че на същия ден е Свети Димитър (според стария календар) и щом съм дала обет да правя курбан на този ден да си го правя. Та преди този ден нося сол да ми я осветят дажа се да се близне от жертвеното животно ... Сега като живея тук на този ден пак си събирам приятели ( направила съм и курбан естественно) а майка ми в България дава безкръвен курбан на тази дата
Цитирай

... Сега като живея тук на този ден пак си събирам приятели ( направила съм и курбан естественно) а майка ми в България дава безкръвен курбан на тази дата

Titina моля те би ли обяснила точно какво правиш на този ден в предвид факта, че вече не живееш в България...
Цитирай

На този ден винаги ходя на църква (май само тогава нещо ме тегли към църквата).Т.к. тук няма българска църква ходя до някоя православна църква.
Иначе купувам агнешко, варя курбан  и задължително приготвям агнешко печено (аз по принцип не кусвам курбан, но такава си е традицията, а и има хора които ядат курбан). И каня приятелите ми да хапнем за мое здраве. Майка ми дажа безкръвен курбан на този ден.
Цитирай

Благодаря  Hug
Цитирай

Ние на деня от инцидента ходим в църква - носим питка, сол и вино. Попа ни чете молитва за здраве и после се събираме като на всеки се раздава парче хляб и чаша вино от осветените. Това е наша интерпретация, тъй като идеята да нося сготвени неща в църквата не ме привлича.
Цитирай

1-12 от 12 отговора