Плодове преди плодови сокове?

  • 699
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 66
Моля за вашето мнение: до момента съм захранила бебо със зеленчуково пюре и от няколко дни му давам по малко безмлечна каша. Не съм давала никакви плодови сокчета. Може ли да дам пресен пасиран плод преди да съм давала прясно изцедени плодови сокове, вие как процедирахте?

# 1
  • Мнения: 22 343
аз давам плодове, но още не съм давала сокове, няколко пъти съм предлагала, но не и харесва. Няма никакъв проблем да даваш пресни плодове, сокчетата по-нататък. )

# 2
  • Мнения: 1 062
Можеш да даваш спокойно. Плодовия сок не е прелюдия, към пресните плодове.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 585
Можеш, разбира се. Аз на моето дете въобще не давам и не съм давала сокове, но пресни плодове си яде от 6-7 месец. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 15 197
Може. Така дори е по-добре. Стига и бебето да е на това мнение.  Grinning

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Може да, само внимавай със захранването. Не започвай с два плода заедно, давай ги последователно за да следиш за алергична реакция.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да може Peace

# 7
  • Мнения: 4 784
Може. Давала съм плод, преди да давам сокове.

# 8
  • Мнения: 5 940
Сокове още не съм давала. Пресни плодове яде, откакто навърши шест месеца.
Зависи бебето на колко месеца е захранено. Ако сега е на пет месеца, според мен по-добре е да се започне с плодови пюрета, а след това пресен плод. Сокът въобще го изключвам като вариант за започване на захранване с плод.
Първите плодове е най-добре да са нискокиселинни и слабоалергизиращи.

# 9
  • Мнения: 1 193
Може. Давала съм плод, преди да давам сокове.
Много се извинявам , че се включвам в тази тема без да имам опит.Може ли да попитам само защо.Няма ли по лесно да поеме сока.

# 10
  • Мнения: 27 524
Да, първо се дават пресни пасирани плодове - след 6-ти месец. След това сокове. Така процедирах  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 9 973
първо плодове

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Може. Така дори е по-добре. Стига и бебето да е на това мнение.  Grinning
Peace

# 13
  • Мнения: 22 343
Може. Давала съм плод, преди да давам сокове.
Много се извинявам , че се включвам в тази тема без да имам опит.Може ли да попитам само защо.Няма ли по лесно да поеме сока.

Соковете дразнят лигавицата на стомаха и е възможно да се предизвикат колики, особено ако бебето вече е имало такива в първите месеци.
Дъщеря ми например изобщо не пие вода, нито сок, но плодове яде с удоволствие.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може Peace

Общи условия

Активация на акаунт