Вдигна внезапно 39.5 - мога ли да дам едновременно Панадол и Хексалгин?

  • 59 839
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Синът ми е на 3 г. 8 м. и тази сутрин внезапно вдигна много висока темп - 39.5. Много съм притеснена и му дадох Панадол. Мога ли да дам и Хексалгин? Панирах се, защото прочетох тук някъде, че е опасно над 39. 5?
Сега отивам да правя и компреси.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Да , можеш. Панадола е парацетамол, а хексалгина е матамизол(аналгин).Също можеш да дадеш и нурофен. Те са различни лекарства и могат  да се комбинират, поне през интервали от 1 час.
За бързо и безболезнено сваляне на температура изкъпи детето, тялото му с топла вода. Така ще охладиш тялото нетравмиращо и ще видиш голям ефект без  много лекарства.

# 2
  • Мнения: 686
Благодаря, yaz!

Току-що опищяхме махалата, защото не дава да му правя компреси. Ще изчакам 1 час и ще дам и Хексалгин. Ще опитам и да го изкъпя - с топла вода, правилно ли разбрах?

# 3
  • софия
  • Мнения: 757
Аз след панадол или Нурофен изчаквам един час. Ако тогава не е свалил, давам течен аналгин.
На нас компреси не ни свалят температурата. Какво ли не пробвах...оцет, настърган картоф, белтък...нищо не действа!

# 4
  • Мнения: 2 005
През 2 часа можеш да даваш температуро понижаващи медикаменти и прави влажни обтривания с оцет , малко водичка и сода за хляб  PeaceПрахче Нимезил третинка също можеш да дадеш , след това поне 4, 5ч. можеш да бъдеш спокойна , че няма да има температура  newsm78

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И все пак внимавай с температуро понижаващите, защото бързото сваляне на температурата може да доведе до шок на организма. Такава температура е опасна ако се поддържа дълго време- няколко дни например.  Запази самообладание и не давай толкова много лекарства наведнъж.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Обливането с топла вода е щадящ начин за сваляне на температурата. Като го обливаш с топла вода, която е по-нисък градус от температурата на детето, охлажда тялото на детето и то отдава темпертура.Може да редуваш топла и по-хладка вода за по-добър ефект. Същото е и със студената вода , но е адски гадно и много травмиращо.

# 7
  • Мнения: 686
Благодаря ви!   bouquet

Доста бързо след като дадох Панадол - две чаени лъжички, температурата спадна на 38, 5. Ще почакам още малко и ще дам пак, пък мисля да изчакам с течния аналгин.

Понеже сме сами, сега ще излезем за малко, за да купя лекарства и храна, и като се върнем, ще направя това с топлата вода. Дали нещо друго да дам? Дадох му 10 капки Цитросепт. Ще му разтворя и витамин С.

# 8
  • Мнения: 7 201
Аз след панадол или Нурофен изчаквам един час. Ако тогава не е свалил, давам течен аналгин.
PeaceДа,нужно е да има известен интервал м/у температуропонижаващите.
Доста бързо след като дадох Панадол - две чаени лъжички, температурата спадна на 38, 5. Ще почакам още малко и ще дам пак, пък мисля да изчакам с течния аналгин.
Радвам се! Grinning Най-вероятно е някой вирус.
И скорошно оздравяване! Hug

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря ви!   bouquet

Доста бързо след като дадох Панадол - две чаени лъжички, температурата спадна на 38, 5. Ще почакам още малко и ще дам пак, пък мисля да изчакам с течния аналгин.

Понеже сме сами, сега ще излезем за малко, за да купя лекарства и храна, и като се върнем, ще направя това с топлата вода. Дали нещо друго да дам? Дадох му 10 капки Цитросепт. Ще му разтворя и витамин С.
Радвам се, че температурата е спаднала. 38.5 не е опасна температура. Вероятно е вирус и организмът се бори. Аз не бих ти препоръчала да даваш хексалгин ако не си давала до сега за да не направи алергична реакция от аналгина. Цитросепта е добро решение Peace
Бързо да оздравява детенцето Hug

# 10
  • Мнения: 686
Много ви благодаря и за съветите и за пожеланията!!!   bouquet Hug  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 005
Оздравявайте бързо   bouquet

# 12
  • Мнения: 526
не съм съгласна с вас, температуро понижаващи се дават през 4ч и то внимателно, щом има висока Т значи има нещо може да е ангина или вирус. Но най добре консултация със личната лекарка, бързото сваляне на Т нищо не значе просто Т показва че организма се бори

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Редувай през 3 часа панадол и нурофен.Тази схема ми я каза добър доктор когато Маги вдигна 39.1.Така не надвишаваш допустимата доза за едно денонощие

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
От снощи и моята дъщеря има висока температура и днес я водих на лекар. Редувам панадол, нурофен и хексалгин. Тъй като най - високата температурата за днес беше 38,7ºС не съм я мокрила, но преди, когато минеше 39,5 и обувах чорапки натопени в хладка вода и и слагах на челото и на гръбчето кърпичка, мокра с хладка вода, която периодично охлаждах. Не те съветвам да даваш Нимезил, както пише някъде по -горе. Сашето Нимезил всъщност е Аулин и въобще не е подходящо за деца.

Общи условия

Активация на акаунт