Нека Господ с нас върви и ДЕКЕМВРИ със здрави бебета да ни дари!

  • 9 514
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
karacheviyska най-добре е за твое успокоение да и звъннеш да ти ги разчете. няма да и отнемеш много време.
относно пола вече нямам търпение да го резбера  измислила съм име за момиче но зъ момче незнам и искам да имам достатъчно време за да го измисля ако е такова.

# 46
  • София
  • Мнения: 438
Според мен за килограмите е и въпрос на желание и мотивация да се свалят, ако има изостанали излишни след като поотрасне мъника Wink
И все пак качване  в нормални граници ще помогне и самата бременност да протече по-леко, така си мисля аз Simple Smile

Invisible - ти няма ли да си още в 14 седмица в четвъртък?
Жената, която ми взимаше кръв за БХС в майчин дом върна една мама, защото била в 14 седмица...
Каза и, че трябва да е или 13с+6 или 15с, само в 14 не можело. (Разликата между ранния и този от втория триместър)
Обади се да попиташ за всеки случай, да не ходиш излишно - то е важна седмицата от ултразвука де, каквото тя показва Simple Smile

# 47
  • Мнения: 616
abel в четвъртък ще съм в 15г.с и 1 ден, на мен Евтимова ми каза да отида 15-16 г.с ама кой ден точно не ми каза и понеже заминавам идния вторник ще мога само в четвъртък или петък.

Да и аз имам имена и за момиче и за момче, дори за момче преди време сънувах че имам син и го кръщавам с определено име и съм рашила ако наистина е момче да го кръстя така  Heart Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 607
Здравейте и от мен! Пак сте изписали много, ей!  Laughing  Laughing

Аз нямам главоболие, но вечерното гадене е просто ужас! След 17ч нищо не ям, защото става страшно...
Наддала съм 1 кг.

Айде лек ден, че имам доста работа като за понеделник в офиса!  ooooh!

# 49
Момичета, като ви чета как се притеснявате за килограмите... аз трябва да ревна и да не спра  Cry
В петък наминах да видя моя док, и той ми вика - тъй и тъй си дошла, дай да те погледна. От миналата консултация не помня дали е минал месец, но матката ми е стигнала до пъпа, а като ме качи на кантара... направо ми призля. 5 кг. Викам - докторе, шъ съ самообеся, ако вървя така не ми мърдат 100-150 кг. А той ми се хили и вика - какво се притесняваш толкова, че ще надебелееш ли, това да ти е проблема Mr. Green
И тъй като почти не ям, в смисъл избягвам тежките и калорични храни, карам само на плодове, зеленчуци и млека, след 18-19 часа не ям нищо и т.н. се оказва, че явно организма ми задържа вода. За справка - излоквам по 3-4 литра вода и сокове, а до тоалетна не съм забелязала да ходя непрекъснато. На изследванията ми и олимпийски шампион можел да ми завиди, а откакто стана хладно и в глезените заприличах на Мая Плисецкая Laughing Така че това главоломно нарастване на килограми ме притесни ужасно, а и като знам, че след седмия се качва дори и само от въздух...
Коремчето расте, бебока го усещам как се преобръща и опъва вътре, малката измъкна някакви лекарски слушалки и по цяла вечер ми преслушва корема - дали нямало да и каже нещо Joy
Изобщо въобще такива ми ти работи... Не се притеснявайте излишно - от лошото винаги има по-лошо  Grinning

# 50
  • София
  • Мнения: 357
Добро утро,милички!
изкарах 1 страхотен уикенд на Трънското ждрело, на чист въздух, много разходки и малко изкачване, много добре ми се отрази и ако мога по-често ще гледам да излизам от София. Сега съм заредена с много положителни емоции.  newsm68
За килограмите - доколкото гледах някъде накрая към 8 кг са само бебето и всички води и течности нужни за него, така че ако се качат 12-13 кг, това са само 4-5 кг отгоре за майката и лесно ще се свалят...Дано да са само толкова де Simple Smile
Главоболие имам от време на време и като изпия 1 Парацетамол ми минава.
И аз съм мислила за имена и за момченце и за момиченце, така че няма да съм неподготвена Simple Smile

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 326
Аз пък не съм качила никакви килограми до сега, дори май съм -1. Чак като ви чета взех да се шашкам.

Invizible, и аз по принцип съм с ниско кръвно. Личната ми лекарка ми беше дала съвет като ми падне кръвното да пия айрян със сол, а не кафе или кола, защото те рязко вдигат кръвното и то след това пак си пада и по този начин ти влияело и на кръвната захар и за това айрянчето било най-добре.

Аз утре съм на ЖК и много ме е страх дали всичко е ок. Цял месец не съм ходила. Вече си имам коремче, дори и сутрин, но за радост дрехите ми още стават.

На мен ми се гадеше между 9 и 12 седмица и после изведнъж спря, а и не съм повръщала, но сега хич нямам апетит. Дори се чудя какво да готвя на мъжа ми. Случвало ли се е на някой от вас такова нещо.

При нас валя проливен дъжд и станах вир вода докато дойда на работа, добре че шофьора ме прибра да не седя мокра цял ден  Simple Smile

Айде, слънце и усмивки от мен   bouquet

# 52
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Добри ден!
Отдавна не бях влизала да ви чета и направо цяла сутрин не мога да смогна да ви изчета.
В петък като взех малката от градината ни заваля дъжда и аз без да се замисля я грабнах и бегом към къщи, а там като почнаха едни контракции и едни болки пооплаших се. Лежане, лежане нош-па и вече се чувствам добре. За жалост се налага да съм сама в работата и евентуално в сряда ще отида на лекар и ще се запиша на ЖК. Надявам се, че всичко ще е наред! Praynig
Добре, че до сега не съм имала главоболие, че моето е ужано попринцип.

# 53
  • Мнения: 277
За килограмите, аз в началото качих около 2кг., но сега като се теглих се оказа, че съм ги смъкнала. За сметка на това пък немога да си закопчавам дънките и всяка сутрин съм във все по голяма чуденка какво да облека.
Аз предпочитем да качвам по малко, защото само по това се усещаше, че съм бременна. Сега като не ми се хапва като преди, а и нали малко прокървих преди около седмица голямо шубе ме гони. Нямам търпение да стане 16 да отида при док.

# 54
  • Мнения: 65
Аз до преди 1 седмица бях минус  3кг,но сега от както поодмина повръщането май съм си качила  1-2кг.И аз нямам търпение да стане 18.06 ,че да се видя с бебо.
Последно време имам доста киселини и едва ги изтраивам ,снощи пих чай от мента и ми помогна малко.Но смятам да си взема Талцид. Някой пробвал ли го е?
И аз вече съм си измислила имена и за момченце и за момиченце,живот и здраве да се роди . bebenceto   добре дошла и лека бременост   bouquet

# 55
  • Мнения: 616
Аз си хапвам не съм имала проблеми с апетита, само дето не ми се яде месо на сила го ям и то не винаги мога.

bubabo благодаря ти мила Hug, така ще пробвам аз изобщо не се сетих че може да е от кръвното и цял ден си висях така да ме боли  Embarassed понякога се чудя на себе си как изглупявам ooooh!

ninanb почивай си повече мила, всичко ще е наред  Hug

# 56
на мен пък абсолютно всичко ми се яде апетита ми е огромен и корема май е от напълняване  а не от бебо. А пък на консултация съм чак на 16 юни нямам търпение да разбера дали всичко с бебо е наред. Praynig

# 57
  • София
  • Мнения: 357
аз месо изобщо не мога да хапна, гади ми се от всички видове и малко се притеснявам, че си има там необходими вещества. Ама дано да мине.
Също не понасям сладко (без плодове и плодови сладоледи), кафе и пресни домати. А ми се ядат доматени сосове, шантава работа... Rolling Eyes
моето кръвно беше много ниско преди бременността,ама сега се е увелечило и е нормално.

# 58
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
И аз до скоро (миналата седмица) нямах апетит и изпитвах ужас от месо и сладко, но вече не е така и за една седмица съм качила 1кг.
Invisible  благодаря ти! Hug Наистина моята мигрена се пробужда от високо кръвно и пулс, но аз ги контролирам с лекарсва и за сега нещата са поносими.

# 59
  • Мнения: 120
На мен също ми се гади от месо напоследък, но поне се радвам , че спря да ми прилошава сутрин.
Мами кажете имате ли коремчета вече, аз все още нямам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт