кърма - пюре

  • 748
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 336
  Заглавието не е много добре измислено, но ...  Blush.
  На нас ни предстои захранване след около 2 месеца, исках да попитам как приготвяте пюретата с кърма? Горе долу по колко изцеждате, непосредствено преди приготвяне на пюренцето ли изцеждате, или го правите с АМ.
  Ползвам общ хладилник с роднините на мъжа ми и досега не съм замразявала кърма, нито съм давала на бебо от шише и си нямам на идея как ще се справя със съхранението на кърмата.
  Стана много объркано, но ако някой ме е разбрал, моля да ми отговори.  Simple Smile
  Хубав уикенд  Heart Eyes.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Не давам изцедена кърма, а кърмя преди пюретата. Няма смисъл да се мъчиш да цедиш, да замразяваш и после да слагаш млякото  в пюретата, при положение, че може да си яде прясна кърма. Laughing

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 15:14 от Home raider

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
Не давам изцедена кърма, а кърмя преди пюретата. Няма смисъл да се мъчиш да цедиш, да замразяваш и после да слагаш млякото  в пюретата, при положение, че може да си яде прясна кърма. Laughing

Извинявам се, че се самоцитирах по погрешка. Моля, ако може модератора да изтрие това съобщение-аз не успявам. Embarassed

# 3
  • Мнения: 336
Home raider (звучи интересно Simple Smile ), а по колко кърма слагаш в пюренцата?

# 4
  • Мнения: 8 242
Никога не съм слагала кърма в нищо - нито в каши, нито в пюрета..
Просто си го получава от източника по всяко време - няма смисъл от цеденета и блабла..

# 5
  • Мнения: 6
Аз правя пюренцето наобед/картофено/ с кърмата от сутринта,понеже от едната  гърда и стига.Изцеждам около 60мл.и я оставям  хладилника на най-горния ред до обед.Кърмата може да се съхранява така до 24 часа.

# 6
  • Мнения: 3 718
Аз също като Духи и Home raider не се морях да цедя, пък после да слагам в пюретата. Приготвях ги с вода, а кърмата си я получаваше от "извора" преди или след няколкото хапки твърда храна. Да слагаш кърма в пюретата има логика ако:
1. Евентуално храната ще му е по близка на вкус. Но при Алекс не забелязах различно отношение при пюре със или без кърма. Пробвах в картофа да сложа кърма, щото ми се стори, че ще е по вкусно. Но когато пюрето се смеси с кърма, то много бързо се втечнява заради ензим в кърмата.
2. Ако е заместено млечно хранене с твърда храна, което е абсолютно излишно преди годинката, тогава има логика да се сложи мляко (кърма или АМ) в пюрето. Но е триста пъти по лесно да си кърмиш и да даваш твърдата храна отделно  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 833
Home raider (звучи интересно Simple Smile ), а по колко кърма слагаш в пюренцата?
Точно това казвам, че не слагам кърма, а кърмя на воля преди пюретата. Ако си кърмиш по - пъти на денонощие няма смисъл да изцеждаш и да слагаш  в пюретата и кашите.

# 8
  • Мнения: 1 121
Ето какво правех аз - слагах пюрето в една купичка, след това започвах да цедя кърма с ръка и я оставях да потече направо в купата с пюрето. От време на време разбърквах с лъжичка и така до получаване на желаната гъстота. Така правех първите две седмици, след това спрях. Вече беше свикнал с новата храна.

Общи условия

Активация на акаунт