Отлепване на плацента в 13-та седмица

  • 9 463
  • 11
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Моя приятелка е в болницата с отлепване на плацентата в началото на 4-ти месец. Засега бебето е добре, има тонове, движи се, но са й казали, че трябва да лежи останалите 6 месеца на легло. Но най-притеснителното е, че не се знае дали бебчо ще се храни добре от тази плацента и дали ще се развие правилно. Тя се притеснява да го остави, защото може да се увреди бебето, но и се плаши да го махне, защото пък може всичко да си му е наред, знае ли човек... Някой да знае нещо по въпроса или да е имал отлепване в такъв ранен срок на бременност?

# 1
  • Мнения: 5 577
Здравей,
аз имах тоаи проблем. В 13 седмица силен кръвоизлив, отлепване, ниска плацента... Не е толкова притеснително, мойта се оправи, и си износих и родих без проблем. Лежах не повече от месец.
Защо са наплашили така горкото момиче??? Cry
При нея явно въпроса е по-сериозен...но и при мен беше доста зле.
Да посети и друг лекар.

# 2
  • Мнения: 5 228
Аз имах отлепване на плацентата точно в 13-та седмица. Лежах в Шейново няколко пъти, а и от тогава до края трябваше да карам по-кротко, основно си лежах в къщи. Никой обаче не ми е казвал, че има риск за бебето (след като спря кървенето, разбира се), а пък варианта да го махна изобещо не ми е и минавал през ума. Бременността ми следеше един от най-добрите патолози в Шейново (д-р Велев), така че предполагам, че щеше да ми каже, ако има риск от увреждания на бебето. Ходех малко по-често на ултразвук (на всеки 2-3 седмици).

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 184
Аз също имах частично отлепване на плацентата и плацентарен хематомб в 14 г.с. Тогава ми казаха, че шанса е 50:50 дали ще направя спонтанен аборт или не. Имах някъде около 5 големи кръвоизлива като единия от тях беше придружен със съсиреци. Лежах за задържане 1 месец в болница и до деветия месец се пазих, не ходех на работа. Родих напълно нормално и доносено бебе. За пръв път чувам, че нямало да може плода да се храни правилно при отлепена плацента.
Нека приятелката ти да се консултира и с друг лекар.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз не съм имала такъв проблем но съм чувала, че при проблем с плацентата наистина плода не се захранва добре - което може да доведе до патологични изменения
дано при нея не стане това
същото е като при "остаряла" плацента и като при високо кръвно или много ниско - получават се проблеми със захранването на плода

# 5
  • Мнения: 3 591
На този срок на бременността обикновенно ако бебето се задържи няма да има проблеми. Ако се увреди едва ли ще се задържи. Важното сега е положението да се закрепи бързо!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз имах отлепване на плацентата в началото на четвърти месец (съвсем скоро) и лежах в шейново точно 3 дни и сега всичко е наред.
Доктора там ми обесни, 4е ако повече от 1/3 от плацентата се отлепи , тогава става аборт./ Тече доста кръв, защото е много силно кръвоснабдено, но после всичко се възстановява.
Кажи на твоята приятелка вобще да не се притеснява.
На мен ми дадоха 30 дни болничен ама аз си го прекъснах още на втората седмица, защото се чувствах добре.
не смятам, че е нужно да лежи до края на бременността щом не са й казали.

Е, аз с това мога да помогна, дано съм полезна

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Супер полезни сте!  Grinning Още днес ще й се обадя да я успокоя, че и други жени са били така, пък са запазили бебчетата!  Grinning

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
зъхи все пак да слуша лекарите - всеки случай е различен
но дано  Praynig всичко е ок и след 6 месеца се разпише като мама
все пак не прекалявай с надеждата - тя е нож с две острието

# 9
  • София
  • Мнения: 56
И аз преживях такова нещо при втората си бременност - беше в края на 3-тия месец. Ужасно силен кръвоизлив беше. Лежах в Шейново. 3-4 дни лекарите правиха всичко възможно, но цъкаха с езици, че "все продължавам да кървя твърде обилно, но... гледай го това бебе: бие си му съчицето и нищо му няма". Не можех да ставам от леглото не само от съображения за безопасност, но и поради голямата кръвозагуба. По-късно стана и хематом. Молих се през сълзи "само да не го изпусна" и в същото време се притеснявах дали ако се роди детето, няма да има аномалии. Но аз лично ниога не съм искала да правя аборт. Така, че напълно я рабирам и и съчуствам. Но ето и радостната част: след месец в болница и 2 вкъщи, се върнах на работа, износих бебето си докрай и сега е съвършенно здраво и нормално развито дете на повече от годинка.

# 10
  • Мнения: 1 102
И аз имах частично отлепване на плацентата в 8. седмица, лежах доста и с медикаменти, но родих в 38 седмица и то 3700гр. така че кажи на приятелката си да не губи вяра.

# 11
  • Мнения: 2 784
И аз като Мюрвет-в 8 седмица.Пих Дуфастон и нош-па,лежах около месец,а после не се спрях до края на бременността,въпреки предупрежденията на докито.То хора ли не играх-на моята и на чужди сватби,то България ли не обикалях...Детето е живо и здраво-само дето е като шило не се спира-на мен се е метнало Mr. GreenУспокой я да не се тревожи,като рече Господ един човек да живее...

Общи условия

Активация на акаунт