За лимфните възли. Помогнете.

  • 2 765
  • 10
  •   1
Отговори
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Тази вечер напипах подутини от двете страни на бузите, до ушите. Там, кадето се срещат горната и долната челюст.
Имате ли идея от какво може да е?
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Никой ли няма представа? Sad

# 2
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Най-често там се възпаляват лимфните възли от зъб, ако правилно съм те разбрала за мястото.

# 3
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Най-често там се възпаляват лимфните възли от зъб, ако правилно съм те разбрала за мястото.

В момента не ме боли зъб, но пропуснах да кажа, че съм хремава.

Изненадва ме това, че досега ми се е случвало да се подуят под челюстта, зад ушите също, но на бузите точно... Shocked ( милиметри по - нагоре от меката част на ухото)

# 4
  • Мнения: 1 685
и ,аз до скоро бях подута точно под челюстта.но, мен ме болеше зъб(мъдрец).

# 5
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Вече три месеца съм с болезнени лимфни възли, не много подути, даже има случаи да усещам болка и боцкане без да е подут лимфен възел. Детето ми изкара скарлатина, а друга лекарка каза, че е изкарало мононуклеуза и седмици след това и мен ме почна гърлобол, болки във сливиците и шията. През април изкарах страхотен грип и тогава вече разбрех какво значи да ти е подут лимфен възел. Сега усещам отвреме-навреме бочкане, болка. Преди близо два месеца ми пуснаха пълни кръвни изследвания, за да разберат да не е хематологичен проблем, бяха добри резултатите, а ДКК-то на стъкло перфектно, нормална утайка и казаха, че не може да е лимфом или друго злокачествено заболяване. Утре пак ще поискам направление за още едни изследвания, дано всичко е добре. казаха ми, че подобни симптоми със съпътстваш ларингит и фарингит говори за стрептокок в гърлото, но не ми пуснаха посявка.

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Моята джипка във вторник е на работа.
До тогава ще гадая Thinking

# 7
  • Мнения: 1 984
паротит? епщаин - бар? токсоплазмоза?

# 8
  • Мнения: 1 495
При първа възможност трябва да си пуснеш пълна кръвна картина. Преди няколко седмици и аз така като теб напипах увеличен лимфен възел , леко ме болеше гърлото само. Сам си се прибра без никакво лечение за има няма 5 дена най - много, но аз не се лекувах с нищо, защото изследванията ми бяха много хубави. Но обезателно трябва да се направят изследвания , за да се разбере къде е причината, тъй като едно увеличение на лимфен възел понякога не е безобидно.

# 9
Какво за токсоплазмозата? Баща ми има подобни оплаквания и има токсоплазмоза. Може ли да е от това??

# 10
  • Мнения: 1 984
Какво за токсоплазмозата? Баща ми има подобни оплаквания и има токсоплазмоза. Може ли да е от това??
да.

Общи условия

Активация на акаунт