Любими откъси, мисли и пасажи от книги, стихове, с които живеем

  • 338 155
  • 844
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 15
Грехота е да напиша в тази тема просто "Запис".

Ето няколко мъдри мисли:

"Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват."


"Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее."

"Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд

"Тайната на музиката е че тя започва там, където думите свършват."

# 616
  • Мнения: 55

"Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд


Това ме подсети за думите на Дъмбълдор от не помня петата, или шестата част на "Хари Потър"...

"Тъй като съм по-умен от повечето хора, и грешките ми обикновено са по-сериозни."

# 617
  • Мнения: 2 199
Колкото и да е талантлив един миниатюрист само времето определя неговото съвършенство

 Орхан Памук
"Името ми е червен"

# 618
  • софия
  • Мнения: 9 590
Не стойте край надгробният ми камък, не ридайте.
Мен там ме няма, аз не съм заспал.
Аз съм в хилядите ветрове в единна цялост.
Аз съм диамантеният блясък на снежец.
Аз съм слънцето, огряло, жито зряло.
Аз съм нежен, кротък, есенен дъждец.
Не стойте край надгробният ми камък, не ридайте.
Мен там ме няма, аз не съм умрял!- Mary Frye /1932/

# 619
  • Мнения: 682
"Ясните очи на детето бързо се замъгляват от идеи, предразсъдъци и абстрактни понятия. Естественото, свободно същество се покрива с тежката броня на егото. И чак след години инстинктивно схващаме, че ни е било отнето някакво жизненоважно усещане за тайнство. Слънцето проблясва в клоните на боровете и в един миг на красота и непозната болка, нещо пронизва сърцето ни, сякаш сме си спомнили рая. От този ден нататък… ние ставаме търсачи".
ПЕТЕР МАТИСЕН

# 620
  • Мнения: 1 879
"В края на живота си човек съжалява не за нещата, които е направил, а за нещата, които не е направил" - Ранди Пауш

# 621
  • Мнения: 43
Да задържиш щастието е все едно да задържиш водата в шепи.

# 622
  • Мнения: 43
"И да ни е трудно, и да ни боли, и въздухът да не ни стига - все пак трябва да ни има."

 Това е от филм които съм гледала, когато бях дете и не си спомням заглавието

# 623
  • София
  • Мнения: 25
Срахотна тема Peace
Предварително се извинявам ако това което напиша е вече цитирано, но не можах да изчета всичко...

"...за да живея в мир с хората, трябва да живея в мир със себе си. Единственото нещо, което не се подчинява на мнозинството, е съвестта на човека." Харпър Ли "Да убиеш присмехулник"

" Храброст е, когато знаеш, че си победен още преди да започнеш, но въпреки това започваш и се държиш докрай" Харпър Ли "Да убиеш присмехулник"

# 624
  • Мнения: 776
„Благородният човек предявява претенции към себе си, подлият — към другите.“
Конфуций

„Голям подвиг е да вършиш това, което трябва, а не това, което искаш.“
Сенека

„Само малките скърби говорят, големите са безмълвни.“
Сенека

"There’s that side of you that says, ‘Time to get over the hurt and move on.’ It’s hard to do. So you hang on to the emotion that this one didn’t love me, or why didn’t that relationship last? That stuff can stay with you for ever. You want to say, ‘Get over yourself! Time to grow up!’ Some people can do that, but a lot of us remain victims of it"

# 625
  • Мнения: 15
"... а над всичко  - пълната луна..., луната - лампион на влюбените, фенер на скитниците, скъпоценност за дилетантите, утеха в чужбина, гонг за спомените, преди всичко  - гаранция, че Вселената, нощта, смъртта не са без поезия, не са без душа..." Макс Фриш, "Дневници", Франкфурт, 1948г.

# 626
  • Мнения: 7 091
       Eто няколко любими мои мисли на Чарлз Буковски:

        Винаги ще се намери нещо, което да разруши живота ни. Зависи само кое или какво ще ни открие първо. Човек винаги е готов да бъде отнесен.
       
       Любовта е път със смисъл; сексът е смисъл сам по себе си.
   
       Началото на една връзка винаги е най-лесно. След това започват разкритията – и никога не свършват.

       Точно това е проблемът с пиенето. Ако се случи нещо лошо, пиеш, за да забравиш; ако се случи нещо хубаво, пиеш, за да го отпразнуваш; а ако нищо не се случва, пиеш, за да се случи нещо.
       
         С хората е така. Колкото повече ги опознаваш, толкова повече си личи колко са ненормални. Понякога това е забавно – поне в началото.

        Смелостта е въпрос на стил в една безнадеждна ситуация, каквато е животът.

        Дори само да живееш, преди да умреш, пак не е лесно.
       
        Хората без морал често се смятаха за по-свободни, но най-често просто бяха лишени от способността да чувстват и да обичат. Така прегръщаха свободния секс. Мъртви, които чукат други мъртви. В тяхната игра нямаше риск или хумор – бяха трупове, които чукат други трупове.
     
        Всичко е бягство: да играеш голф, да спиш, да ядеш, да ходиш, да спориш, да бягаш за здраве, да дишаш, да се чукаш...
 
        Ако един човек не може да напише любовен разказ, от него няма полза.
       
        И все пак, от време на време човек имаше нужда от жена – дори само за да си докаже, че е способен да си намери.
     
        Болници, затвори и бардаци – това са университетите на живота. Аз имам няколко висши образования. Заслужавам малко уважение.

# 627
  • Мнения: 2 371
 Rosita много са хубави, копирах си някои  bouquet

# 628
  • София
  • Мнения: 3 880
Розита, много се радвам да видя тук цитати на един от любимите ми автори Hug

и аз две любими в стихотворна форма на Буковски:

животът

да бъдеш изяден от свиня с
лош дъх

докато лимоните се люлеят във вятъра

жълти и наши.


хладно-зелено

какво е това?
старица, дебела, в жълта рокля,
със скъсани чорапи
седи на бордюра
с едно малко момче.
37 градуса в 3 часа следобед
изглежда неприлично.
но виж, те са спокойни,
почти щастливи,
ядат зелен сладолед
и червените рози греят.

# 629
  • Мнения: 7 091
Aurora, и на мен ми е много любим Heart Eyes
Имаше и още по-крайни- съвсем в неговия стил...

Общи условия

Активация на акаунт