Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 юни 2008, 11:52 ч.

Превенар

• 372
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте!

Сигурно малцина са компетентните по този въпрос, но все пак се надявам да се появи някой.

Според листовката на деца до 6-месечна възраст Превенар се бие 3 пъти - във 2,4 и 6-ти месец. За деца между 7 и 11 месеца - 2 пъти. Напомнящите ваксинации са след една година. Това е препоръчителна ваксина в Унгария и когато решихме да я сложим на сина ни, той вече беше на 3 месеца. Ваксинираха го в 4 и 6 месец. Интересува ме дали в неговия случай трябва да има трети прием или два са достатъчни. Проблемът е в това, че е граничен случай. Притеснявам се да не остане недоваксиниран или пък да не му сложат излишна ваксина. Питах лекарката му, но тя не ми отговори категорично дали ще има трети прием в 8-ми месец. Притеснява ме, че е много млада и вероятно няма голям опит. В краен случай, ще пиша на производителите. В листовката изобщо не беше предвиден вариант като нашия. Ако бяхме отложили ваксинацията за 7 месец нямаше да имаме подобни главоболия и щеше да е по-евтино /макар че от разходи за здраве не пестим/, но се бяхме наплашили и избързахме.

# 1
  • Targovishte
Ще следя темата, че ме интересува и мен! И отново да питам - още ли няма откъде в БГ да си я купим? Ако някой има инфо моля, споделете!

# 2
Su Arzu, за радост вече я има в Бг. Може да се намери във всяка една аптека в страната. Цената й е 135лв. Мисля в най-скоро време и ние да я сложим.
Ето тук можеш да прочетеш подробности за нея:
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf

# 3
Странно, че листовката на български е по-различна по отношение на нужния брой ваксинации, но пък дава отговор на моя въпрос. Благодаря ти, Tan! Да видим какво ще каже лекарката.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт