Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 267 отговора
Здравейте Мами,
Аз съм нов потребител във този форум и  имам голям проблем и се нуждая от помощ.Моля, всички майки, които знаят нещо за салмонела да ми пишат.Дъщеричката ми Летисия, която е на 2г.10м. ,вече 2 месеца е носителка на салмонела и не може да я изхвърли от организма.Направихме около 7-8 антибиотични диаграми и пихме какво ли не, включително и една седмица на инжекции  Амикацин, след това Нелидикс, Зинат и т.н., а резултатите продължават да са положителни.Пробвахме всичко подходящо за нейната възраст, но без ефект.Сега личната лекарка реши да опитаме със  Саностол- пробиотик и една отвара с листа от мушмула и дюля, но ако има ефект ще е бавен.Не ходим на ясла вече два месеца и по всичко личи, че още толкова ще си останем във вкъщи.Малката  е много агресивна и изнервена, а аз още повече.Не издържам на напрежението и се чувствам безсилна.Моля за съвет.Някой бил ли е в моята ситуация?
Цитирай

Салмонелозата мноого отдана НЕ се лекува с АБ и ми е много чудно защо още има доктори, които лекуват по този начин. Мойта дъщеря в момента е със съмнение за салмонелоза (въпреки, че изследането е отрицателно). Съветвам те да спреш веднага всякакви антибиотици, защото бактерията, причиняваща болестта (salmonella) НЕ се влияе от тях, много упорита и устойчива е, и с прием на АБ само става още по-резистентна към тях. И не само това, ами разбиват и цялата "добра" чревна флора на организма, която именно се бори с "лошите" бактерии. Чела съм дори, че веднъж попаднала  организма, може да живее там с години без клинични симптоми.

Направете си изследвания всички около детето, защото може да сте носители и вие, и да се кръстосвате, замърсявайки храната, и спазвайте много строга хигиена на ръцете. Всякакви прахчета и бифидуси също са безсмислени. Ще ти пратя на лични контактите на един лекар - най-добрият. Свържи се с него непременно. А на тази, която ви лекува в момента, просто й забрави телефона.
« Последна редакция: Вт., 10 Юни 2008, 10:52 от Grace m »
Цитирай

каква салмонела е? изследвахте ли се родителите? зината колко време го пихте?
Цитирай

tonev, iма ли, всъщност, значение каква точно е салмонелата по отношение на лечението? Всичките са упорити и устойчиви на АБ. И каква диета се препоръчва в този случай, т.е. в неострата фаза?

А детенцето има ли някакви оплаквания в момента - разстройство, стомашни болки и т.н.?
Цитирай

tonev, iма ли, всъщност, значение каква точно е салмонелата по отношение на лечението? Всичките са упорити и устойчиви на АБ. И каква диета се препоръчва в този случай, т.е. в неострата фаза?

А детенцето има ли някакви оплаквания в момента - разстройство, стомашни болки и т.н.?
има значение.
Цитирай

Grace m, благодаря ти за данните на лекаря. Аз съм от Казанлък, но ако се наложи ще отидем и до София.Съпруга ми се зарази от малката и лежа в болница, но вече е излекуван и пробите са му отрицателни.Той поне имаше симптоми(висока температура и разстройство), а малката нито един, просто пробите постоянно са положителни, дори вече има запек.Аз също нямам никакви симптоми и затова не се бях изследвала(не ми остава време-ходя и на работа,гледам и болно дете), но реших утре да го направя.При нас пробите се носят в Ст.Загора и стават за около 7 дни(много чакане), а няма друга лаборатория, дори и частна.
Цитирай

Tonev, диагнозата ни е Салмонела Тиф Имуриум (не знам точно как се пише), а Зината го пихме 7 дни (по принцип се пиело 5, но за да е сигурен резултата го пихме 7), но пробите пак бяха положителни.Утре ще дадем проби всички във вкъщи.
Цитирай

Настоявах да ни вземат в болница, но не искат, защото нямаме никакви симптоми. Знаете ли дали можем да се заразим от общи прибори или от гушкане и целуване?Трябва ли да стерилизирам всичко?Малката вече се е побъркала покрай нашата мания за чистота, постоянно си мие ръцете чак до раменете и даже се съблича да си мие и коремчето, защото и то било мръсно.Старая се да поддържам добра хигиена, но все още остава въпроса от къде се е заразила.В нашата ясла имаше още един случай, но на дете от групата на градината.
Цитирай

antonina, не знам защо толкова си се панирала, като сама казваш, че детето няма никакви симптоми. Просто е носител. Бактериите не са успяли да го разболеят на този етап. Още повече се възмущавам, че има доктори, които са наблъскали здраво дете с АБ. И здраво дете в болница също не се води, добре, че са ви отказали. АБ са увредили нормалната чревна флора, която не може да се справи с "лошите" бактерии и за това продължавате така упорито да имате положителни резултати от изследванията. Това, което сега трябва да направите е да се опитате да нормализирате чревната флора с определена диета и капсули бифиус, лактобацили (има на Аква Сорс, има и едно ново на капки Биогайа, има Нормофлор и т.н.).

Позвъни на доктора непременно, той е голям пич и ще те консултира и по телефона.

Хигиената е ОК, но вманиачаването е излишно в случая, защото е необходимо да се погълне повечко количество заразена храна, за да е налице заразяване, т.е. милиони микроорганизми(докато при дизентерия, например, са достатъчни само десетки). Не е необходима стерилизация и се гушкайте на воля.
« Последна редакция: Четв., 12 Юни 2008, 15:13 от Grace m »
Цитирай

тифимуриум... лошо... що вместо до софия не мръднето до др. кичукова във ст. загора? мога да потърся координатите по късно...
Цитирай

тифимуриум... лошо... що вместо до софия не мръднето до др. кичукова във ст. загора? мога да потърся координатите по късно...

За какво шашкаш момичето излишно, това е най-често срещаният тип?
Детето НЯМА симптоми, НЕ е болно, НЕ повръща, НЯМА разстройство и Т, НЕ е обезводнено, НЕ страда. Кое тук е лошото не разбрах? Защо масово докторите не гледат общото състояние, защо не предписват диета, защо се взират само в изследвания и хартийки, а не погледнат детето? Салмонелозата се лекува симптоматично, т.е. само се облекчават симптомите (които в случая ги НЯМА) и се подпомага организмът да се справи сам. В конкретния случай са започнали отзад-напред - първо са наблъскали АБ един след друг, след това бифидуси, накрая ще има и диета. Подобно лечение е обречено на неуспех. Редът трябва да е точно обратният.

Айде, аз приключих да се нервя тук. Съветът ми да се потърси този истински доктор по телефона за наистина качествена консултация е най-доброто, което може да направи.

Ако му се обадиш, пиши ми на ЛС.
« Последна редакция: Пет., 13 Юни 2008, 13:35 от Grace m »
Цитирай

Притеснявам се Салмонелата да не увреди някой орган след като все още е в организма.Четох, че може да засегне сърце, бъбреци и т.н. Мисля си и за това, ако не се изчисти месеци или години...трябва да напусна работа, защото не я приемат в детско    заведение,( а пък  се издържаме от моята заплата)                                                                                     Сега тичам 3км на обяд за да я вардя, докато се прибере някой у нас и след това пак на бегом до работата, след това оставам до по-късно, защото закъснявам от обедната почивка и така вече 2 месеца.Няма да ме търпят още дълго а и на мен ми идва в повече.Болничен не ми се полага, защото "не е болна"
Цитирай

Диета...?До сега никой лекар не ни каза нищо за диета!Какво трябва да яде и какво не?
Цитирай

За какво шашкаш момичето излишно, това е най-често срещаният тип?
Детето НЯМА симптоми, НЕ е болно, НЕ повръща, НЯМА разстройство и Т, НЕ е обезводнено, НЕ страда. Кое тук е лошото не разбрах? Защо масово докторите не гледат общото състояние, защо не предписват диета, защо се взират само в изследвания и хартийки, а не погледнат детето? Салмонелозата се лекува симптоматично, т.е. само се облекчават симптомите (които в случая ги НЯМА) и се подпомага организмът да се справи сам. В конкретния случай са започнали отзад-напред - първо са наблъскали АБ един след друг, след това бифидуси, накрая ще има и диета. Подобно лечение е обречено на неуспех. Редът трябва да е точно обратният.

Айде, аз приключих да се нервя тук. Съветът ми да се потърси този истински доктор по телефона за наистина качествена консултация е най-доброто, което може да направи.

Ако му се обадиш, пиши ми на ЛС.
а мъжът и и тои ли е нямал симптоми?  newsm78
не е наи - честия тип при човека. с. ентерка е.
били сте на кухня? не вярвам да имате мишки в къщи. обсъдете курс с нелидикс. или аугментин. за поне 10 дни.
Цитирай

Мъжа ми имаше висока температура, болки по цялото тяло , треска и говореше адски не свързано и тъй като в ХЕИ  и личният му лекар знаеха, че детето е болно, го вкараха в болница преди да му направят изследване, но така или иначе се оказа болен.Бяхме на Нелидикс, но за 5 дни, а на кухня вече не ходим, малката се храни основно в яслата, вечер яде само кисело мляко.
Цитирай

1-14 от 267 отговора