Салмонела

  • 100 270
  • 267
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 097
Чудя се наистина защо обаче се дават антибиотици на децата, защото от СЗО категорично забраняват такъв метод на лечение.

Дъщеря ми беше в много тежко състояние, когато кара салмонелозата и започна да се оправя чак когато започна приема на Нелидикс. Преди това беше един ад просто - имах чувството, че ще я изпуснем... Tired

# 61
  • Мнения: 469
Момичета, включвам се в темата, защото ноември месец малката(тогава на 1г.10м.) беше със салмонела. Лежахме в инфекциозна болница и беше един малък ад - лекарите казаха, че при някои протича тежко, при някои съвсем леко. Характерно е че има вълнообразен характер. Тъкмо си помислиш, че вече детенце е добре и пак наново - разстройство, а понякога и повръщане. Чудя се наистина защо обаче се дават антибиотици на децата, защото от СЗО категорично забраняват такъв метод на лечение. Организмът се самоизчества от салмонелата, но е необходимо време - понякога над 3 месеца. Така, че стига детето да се чувства добре, не е проблем че има салмонела. Организмът ще се самоизчисти. Лошото е че през това време наистина не може да посещава детско заведение. За родителите не е много опасно да се заразят, стига да се спазва отлична хигиена, т.е след почистване на нааканото дупе да се мият ръцете и акото да се изхвърля внимателно. След като ни изписаха от болницата ни дадоха да смучем Лактофлор за възстановяване на нормалната чревна флора и това беше.

Здравейте! Нас в понеделник ни изписаха от заразно със салмонела тх.......... Утре ще ни излязат резултатите! Въпроса ми е защо да не се лекува със АБ? Ние бяхме в тежко състояние, включиха ни на система първия ден, ръчичката му се поду после и другата, на обяд минахме на Аб през устата защото ме видяха как щях да припадна като казаха за инжекции, но нямаше промяна,на втория ден   минахме на инжекции и на третия ден стана да играе в болничната стая, против съм антибиотиците, но този път се молих да има антибиотик за да ми се оправи рожбата! Може да ви се стори глупаво, но макар и мизерията в болницата не исках да си тръгвам там бях спокойна! Дано да са ни отрицателни резултатите! Тук се шашнах като прочетох цялата тема, ох милите рожби!   bouquet

# 62
  • Мнения: 469
Здравейте! никой не е писал, но аз да се похваля, че сме с отрицателен резултат Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте! никой не е писал, но аз да се похваля, че сме с отрицателен резултат Peace

Браво, радвам се за вас  Hug

Когато Рали беше болна от салмонела, мислех че просто ще умра... Толкова зле бяхме, със сгрешена от личната лекарка диагноза  Tired 2 пъти лежахме в болница...

До колкото си спомням трябват 3 отрицателни резултата, за да смята човек за излекуван. Стискам палци всичко да е наред  Praynig

# 64
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте! никой не е писал, но аз да се похваля, че сме с отрицателен резултат Peace

Браво, радвам се за вас  Simple Smile
Кога ви казаха да пускате следващата проба? През месец ли беше, че и мен ме интересува  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 469
Здравейте! Ами когато се обадих в болницата да ми кажат резултата, ги питах кога трябва да дадем пак секрет, понеже тук във форума разбрах че трябва да три отрицателни проби, те ми казаха, че няма нужда от други проби! Днес бяхме при педито и аз споменах че октомври ще започнем ясла, и тя ми каза, че трябва да дадем секрет един месец след първата отрицателна проба и тогава може бе, но три месеца подред ще даваме проби! Така ми каза педито! Аз толкова се зарадвах, че няма да даваме други проби, дано не стане някой фали дано да са отрицателни пробите!

# 66
  • Мнения: 15
antonina69 много се радвам, и следващите да са така Praynig Явно трябва много да внимаваме с  храните аз от както бяхме в болницата  не съм давала кухня ами готвех специално и купувах Semper при нужда, явно още им е рано за по-обща храна сега ще видя в яслата, но мисля че там няма да има проблеми, ходих специално да разгледам помещенията и помагах при ремонтите, надявам се всичко да е ок

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Здравейте! никой не е писал, но аз да се похваля, че сме с отрицателен резултат Peace
браво Hug много се радвам Hug

# 68
  • Мнения: 151
Здравейте!
Може ли салмонела да се излекува за 5 дни със Суметролим. Резултата от РИОКОЗ ни е отрицателен.
След 5 дневен прием на Суметролим ни направиха второто изследване. Веднага след това личната ни смени антибиотика на Ципробай 250мг. него го пие вече 7 дни а резултата е отрицателен, детето се чувства добре. Личната казва да продължим поне още 3-4 дни, защото моето дете било много проблемно.
Дайте съвет да продължавам ли с антибиотика?
Мерси!

# 69
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте!
Може ли салмонела да се излекува за 5 дни със Суметролим. Резултата от РИОКОЗ ни е отрицателен.
След 5 дневен прием на Суметролим ни направиха второто изследване. Веднага след това личната ни смени антибиотика на Ципробай 250мг. него го пие вече 7 дни а резултата е отрицателен, детето се чувства добре. Личната казва да продължим поне още 3-4 дни, защото моето дете било много проблемно.
Дайте съвет да продължавам ли с антибиотика?
Мерси!

Трябва да дадете проба след като са минали поне няколко дни след спиране на антибиотика. Иначе може да не е достоверен резултатът.

Друг е въпросът защо педиатърката тъпче детето с толкова антибиотици  Thinking
На дъщеря ми й предписаха само Нелидикс, а той дори не е антибиотик и от прочетеното знам, че не трябва салмонела да се лекува с антибиотици.

# 70
  • Мнения: 151
Нати благодаря за отговора!  bouquet

# 71
  • Мнения: 1 984
Здравейте!
Може ли салмонела да се излекува за 5 дни със Суметролим. Резултата от РИОКОЗ ни е отрицателен.
След 5 дневен прием на Суметролим ни направиха второто изследване. Веднага след това личната ни смени антибиотика на Ципробай 250мг. него го пие вече 7 дни а резултата е отрицателен, детето се чувства добре. Личната казва да продължим поне още 3-4 дни, защото моето дете било много проблемно.
Дайте съвет да продължавам ли с антибиотика?
Мерси!
ципробай на дете? ципрофлоксацина е забранен до 18 г!!!! моля спрете веднага даването му!
проблемно било детето... проблемна е лекарката явно!

# 72
  • Мнения: 1 984
Здравейте!
Може ли салмонела да се излекува за 5 дни със Суметролим. Резултата от РИОКОЗ ни е отрицателен.
След 5 дневен прием на Суметролим ни направиха второто изследване. Веднага след това личната ни смени антибиотика на Ципробай 250мг. него го пие вече 7 дни а резултата е отрицателен, детето се чувства добре. Личната казва да продължим поне още 3-4 дни, защото моето дете било много проблемно.
Дайте съвет да продължавам ли с антибиотика?
Мерси!

Трябва да дадете проба след като са минали поне няколко дни след спиране на антибиотика. Иначе може да не е достоверен резултатът.

Друг е въпросът защо педиатърката тъпче детето с толкова антибиотици  Thinking
На дъщеря ми й предписаха само Нелидикс, а той дори не е антибиотик и от прочетеното знам, че не трябва салмонела да се лекува с антибиотици.
сламонели много...

# 73
  • Мнения: 151
Благодаря ви много за съветите! Днес му пуснах и втората проба.

# 74
  • София
  • Мнения: 718
Здравейте - миналата седмица ни изписаха от инфекциозна болница и нас със салмонела.  Минахме 5 дневен курс със нелидикс и при изписването ни взеха проба. Накараха ни след 2 дни да занесем още една тъй като имахме да пием още един ден нелидикс. И двете проби са взети след изпиване на нелидикса - в болницата изпит в 7, а пробата взета към 11; в къщи - изпит в 19, пробата взета в 5 сутринта.
Вчера се обаждам за резултатите и ми казват: Пробата от болницата - отрицателна, пробата от вкъщи - положителна. Възможно ли е това? Обясняват ми че тази в болницата е непосредствено след нелидикса, а тази от вкъщи е същата.
Сега сме занели още една проба в инфекциозна, но този път и една в цибалаб, защото според мен нещо е объркано в болницата с пробите.
Случвало ли му се е на някой такова нещо? На мен ми изглежда много странно.  newsm78 Веднъж има, веднъж няма.

Общи условия

Активация на акаунт