Детска градина в Люлин и Банкя

  • 25 112
  • 129
  •   1
Отговори
# 30
Таня,
Наистина много малко на брой са ЧДГ в Банкя.
Как, според теб, би изглеждала като сграда, двор и брой деца една много приемлива ЧДГ ?
Дали е нещо подобно на:
  • един етаж, не 2
  • 300-400 кв.м.
  • двор- около 2 декара
  • 7-8 помещения за дневни + спални
  • за 40-50 дечица
  • какво друго важно

# 31
Момичета, а знаете ли нещо за държавната детска градина и за яслата в Банкя? Обмисляме местене в Банкя и първата ми мисъл са държавните заведения, а чак ако много не стават - частните. Много ще съм ви благодарна, ако споделите опит, впечатления, слухове даже клюкини! Майко мила,ако съм знаела преди години, че това дали ще предприема дадена стъпка или не ще зависи от качеството и популярността на детските градини,хи хи Laughing

# 32
  • Мнения: 2 037
Таня,
Наистина там ходих във връзка с планиране на тържество. Беше миналото лято. Имаше играчки по двора, няколко деца щъкаха вътре, имаше дори басейн със съмнителна чистота на водата вън до една шатра.
Госпожите ми насрочиха среща с шефката - аз не знаех, че е тази на "Дъга". Както й да е, аз даже не знам къде е "Дъга". Отивам аз в деня на срещата, нея я няма. Обаждам й се на мобилния, тя ми се извинява, обаче била възпрепятсвана. Уж се уговорихме все пак. През това време персонала ме гледа странно. Втора среща имаме, нея пак я няма. Направо се ядосах. Върха беше, че изобщо не си беше отбелязала тържеството за средата на септември, направо ми срина плановете, но всяко зло за добро. Когато отидох вътре беше много студено - а примерно беше 10 септември. Поисках да й обясня, че се отказвам, защото не са ни взели насериозно, защото имат ужасно стълбище и вътре е много студено, а тя знаеш ли какво вика: "Не ме интересува! Вие си имате право". Добре че не й бях капарирала нищо. Направихме тържество за чудо и приказ в двора на нашата къща с Марионета.

Аз примерно давам мило и драго за обратна връзка с клиентите ни, та този случай е просто Shocked Shocked Shocked

# 33
  • Мнения: 3 506
По принцип отоплението в Банкя почти навсякъде е проблем (поне за тези, които са свикнали на ТЕЦ). Температурите през студения сезон определено не са като тези в държавните градини, където може да се ходи по къс ръкав.

Таня:
В "Приказната къща" аз съм ходила и през зимата, и през по-топлия сезон. Според мен проблемът там е драстичната разлика в температурата - на долния етаж е откровено студено, на приземния - по-скоро хладно, а на горния си е нормално (18-20гр.).
А за организацията - наблюденията ми са подобни на това, което описва Слави. Току що си спомних един комичен момент - получавам СМС, че от еди-кога-си до еди-кога-си работят на половин цена и решавам да се възползвам. Взимам децата и няколко техни приятелчета (ех, колко беше хубаво като си бях вкъщи..), отиваме и те казват "Ааа, тази промоция току-що свърши"  Laughing Щях да падна от смях... Единствено каката беше свястна. Но пък това беше преди години, още в периода, когато се опитваха да правят клуб, така че може да са се променили нещата.

Mama Kostenurka:
За държавната ясла отзивите са като цяло много добри (доколкото може да е добре в държавна ясла, където има 1-2 лели на 25 деца). В момента там работи моя позната и за нея мога да гарантирам, че няма да се отнесе лошо с детенце. Но още преди тя да постъпи, се чуваха основно хубави работи.
За градината - не чак толкова, въпреки че има и доволни майки, зависи просто какви са ти изискванията и очакванията.

Hidden you:
Нали не си представяш, че всичко е само материална база? Или просто питането ти касае материалната база?

# 34
  • Мнения: 3 576
Бих искала да ви препоръчам, ако имате възможност да пътувате - намерете и водете децата в градини извън Банкя ....
Личното ми мнение е, че тези частните не стават, а държавната е под всякаква критика.

# 35
  • Мнения: 2 529
Първо да кажа "здрасти" на tezzy, защото я познах  bye

и бих искала и аз да се включа в темата, защото до няколко месеца би трябвало да се преместим да живеем в Банкя и не съм просто гастрольор в тази тема  Wink

За мен бяха интересни всички споделени мнения за градините и придобих следните впечатления:
1. ЧДГ "Фоти" - става или с други думи положителни мнения
2. ЧДГ "Дъга" - по-скоро липса на конкретно мнение, освен това, че педагозите са добри, което все пак е нещо. Дано пише някой, чието дете е там все пак.  Rolling Eyes
3. ЧДГ "Смехуранци" - очевидно децата не ги гледат добре, няма контрол
4. ЧДГ "Изворче" - няма места, но и за тук ми се иска да видя някакво по-конкретно мнение на родител с дете там
5. ЧДГ "Приказната къща" - опасни стълби, проблеми с отоплението, със сградата - по-скоро не става
6. "Magic World" - така и не разбрах има ли такава и къде се намира
7. Държавна детска градина  - една ли е само в Банкя? Колко са големи групите? Няма конкретни мнения.

Горе-долу това мога да синтезирам от мненията, които прочетох, но понеже в момента нямам възможност да ходя и аз на място да проверявам, най-вероятно от септември ще се включа с лични впечатления, когато ще започна да търся градина за голямото дете. По принцип не ми се занимава с държавни детски градини заради големия брой деца в групите най-вече, така че интерес за мен предствляват предимно частните...

Както пише Nadia79, вариант е и детска градина извън Банкя, но за мен лично май засега няма такава удобна  Rolling Eyes Ще мисля...

# 36
  • Мнения: 3 576
Мойто дете ходи в "Куики" зад МОЛ-а на Стамболийски и съм страшно доволна от госпожите,от базата, всичко.

# 37
  • Мнения: 148
Само да поясня, че след дълго издирване на Меджик Уърлд се оказа, че това е старото име на Смехуранци. Така че не си правете труда да я търсите.

# 38
  • Мнения: 148
Ходих до Фоти. Наистина всичко, което казвате за градината е реално. Материалната база може да се преглътне, но ме притеснява отоплението. Директорката ме увери, че е топло, но имайки предвид сградата имам съмнения.
Ще съм благодарна, ако споделите мнения.

# 39
  • Мнения: 45
Здравейте,
и аз да се запиша за темата, че догодина и нас това ни чака. Искам да попитам дали някой има информация за  ЧДГ Ерих Кестнер, до сега се намира в Люлин 6, но една майка е писала, че от догодина се премества. Знае ли някой къде?
Направо не мога да си представя как може дете да не е прието в никоя детска градина от три квартала, както сте писали по -горе!!
И изобщо записването през kg.sofia.bg ли е само и кога? Мерси много

# 40
  • Мнения: 5 103
Аз май се спрях на Фоти и Изворче.
Наде хич не ми се иска да ставам 1 час по-рано за да отида до София и да я водя там на ДГ, според мене е по-удобо да е в Банкя градината, мило моля те разпитай приятелки из Банкя за тези двете градини Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 3 576
Иначе няма смисъл  Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 4 412
През седмицата ходихме до Фоти, детето, детегледачката /настояща детска учителка/ и аз. Бяхме на разходка  в Банкя и решихме да отидем и до там. Оставихме директорката около 15 мин., да ни разкаже и покаже. Обяснини за проблемите си със сградата, за храната, за чесъна и лука колко са полезни, че децата родените 2004 г. вече учели буквите по едни табла. На нас не ни хареса. Не усетихме персонално отношение към детето, интересуваше се от нея, доколкото ще се впише в групата и в начина й на работа. А ние търсим място, където ще приобщат детето. Написах го защото бях споделяла добри отзиви от други познати,  но моите не са добри.
Детето ходи вече 10 дни на друго място, пак частно, не е в района на Банкя.

# 43
  • Мнения: 5 103
Колко време предварително се подават документи, общо взето как седят нещата с приема в частните ДГ?

# 44
  • Мнения: 2 037
През седмицата ходихме до Фоти, детето, детегледачката /настояща детска учителка/ и аз. Бяхме на разходка  в Банкя и решихме да отидем и до там. Оставихме директорката около 15 мин., да ни разкаже и покаже. Обяснини за проблемите си със сградата, за храната, за чесъна и лука колко са полезни, че децата родените 2004 г. вече учели буквите по едни табла. На нас не ни хареса. Не усетихме персонално отношение към детето, интересуваше се от нея, доколкото ще се впише в групата и в начина й на работа. А ние търсим място, където ще приобщат детето. Написах го защото бях споделяла добри отзиви от други познати,  но моите не са добри.
Детето ходи вече 10 дни на друго място, пак частно, не е в района на Банкя.

ТаняМГ, то беше ясно, че там няма да ти хареса. Там е за простосмъртни.
Повече от година взимам децата всеки ден от там, нито веднъж не са имали дъх на лук или чесън, ако това ти е проблема. Нито на белина, чието ухание пък от ДДГрадини мен ме убива. Това, че моите деца тръгнаха там без изобщо да им мигне окото може пък на друг да проговори, че доста добре са се справили хората с приобщаването. Да, имат 10 дена изпитателен период, след който могат да ти откажат да гледат детето. Деца има всякакви.

Общи условия

Активация на акаунт