мами-германки:питанка да спестовна сметка

  • 1 085
  • 12
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 8 094
някоя от вас откривала ли е на детенце нещо от сорта на спестовна сметка или застраховка, ще споделите ли впечатления и опит?

# 1
  • Мнения: 4 244
Имам на шерката един спестовен влог в Sparkasse
Какво те интересува точно
Лихвите са ниски, можеш да теглиш ако ти потрябват

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Имам на шерката един спестовен влог в Sparkasse
Какво те интересува точно
Лихвите са ниски, можеш да теглиш ако ти потрябват
Понеже нищо не отбирам от банкови дела,
 newsm78 имат ли някакви изисквания за минимален срок на влог
 newsm78  минимална сума, с която да се открие влога
 newsm78 трябва ли ние родителите да доказваме някакви редовни доходи
 това е за което се сещам в момента....
Благодарско предварително Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 959
Аз имах такава сметка (за себе си)в Дойче банк минимума за сметката е 5 евро или поне толкова беше преди 2 год.Няма минимален срок можеш да закриеш сметката по всяко време.Нямаш нужда да показваш доходи,просто казваш че искаш всеки месетс от твоята сметка да превеждат пари по новата спестовна сметка или ти си ходиш до банката и превеждаш колкото пари искаш.Дано да сам обяснила правилно и ясно Grinning

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Аз имах такава сметка (за себе си)в Дойче банк минимума за сметката е 5 евро или поне толкова беше преди 2 год.Няма минимален срок можеш да закриеш сметката по всяко време.Нямаш нужда да показваш доходи,просто казваш че искаш всеки месетс от твоята сметка да превеждат пари по новата спестовна сметка или ти си ходиш до банката и превеждаш колкото пари искаш.Дано да сам обяснила правилно и ясно Grinning
Да, аз също си имам моя си, но днес философствахме с мъжа ми къде да открием влог на бебето. Той е против Дойче Банк, защото шефа и преди време беше направил някакво изказване за капитализма и станаха едни дискусии ....Да не повярва човек, че студентите се вълнуват от такива неща....

# 5
  • Мнения: 1 959
Аз от Дойче банк бях доволна,но най добре е да видиш какво е мнението на другите майки и каои банки ползват а още по добре е да отидете да си запазите час в банките и да поговорите с оторизирано лице което най добре ще ви информира

# 6
  • Мнения: 3 880
Ние сме направили на Леа сметка при Comdirekt, има добри лихви, когато не се пипат парите иzвестно време. Там й внасяме парите, които получава като подаръци, да си ги тегли като порастне. Отделно има две спестовни zастраховки_ едната е zлополука и до 18 години, т.е. тогава, най късно може да се иzтегли пълната сума (но може и преди това), другата е пенсионна, която на 27 години може да си я иzтегли или да продължава да си я плаЩа сама.
Това е в обЩи линии...

# 7
  • Мнения: 364
аz направих на сара спестовна книжка в sparkasse преди 3месеца ,минималната сума е 5 евро ,а максималната 2500.ако е над таzи сума лихвата пада с 1%,zа6тото се смиата ,че парите на са на детето ,а на родителите.получава6 спестовна книжка и сметка на която да превежда6 парите

# 8
  • Мнения: 2 292
здравей,
един колега искаше да отвори на детето си спестовен влог в Дрезднер Банк но му казаха че детето ще може да ги изтеги най-рано след 18 години и той се отказа - каза че след 18 години тези пари не се знае какво ще струват и реши да проучи възможности като от сега да му осигури някак си образованието или евтл. да може вместо пари да си вземе кола .... но не знам до каде стигна с проучванията не съм го питала  Wink
Аз няма да откривам такава сметка на детето си, защото се правят за твърде дълъг период от време а видях какво става с парите при нфлация ... нали преживяхме една голяма ...
успех

# 9
  • Мнения: 4 244
Значи освен тоя спестовен влог за който споменах по горе  при споменатите от Стаси1  условия, направихме и в Spardabank договор за Genussrechste (така и не знам как точно се превежда термина на Бг) за 7 г на 4,15%. Ние имаме право на достъп само на лихвата а главницата остава непокътната. Така си плащаме в момента нафтата за парното Laughing
Има много варианти - дали ще е спестовен влог, или както Биба писа за застраховките, или това което направихме ние .
Малко ровене из нета няма да ти е от вреда.
Определено не мога да ти препоръчам банка.

# 10
  • Мнения: 3 880

Аз няма да откривам такава сметка на детето си, защото се правят за твърде дълъг период от време
Периода го определяш ти, защото ти даваш парите Wink т.е. избираш такава сметка, каквато е изгодна за вас, а не каквато каже банката. Не е задължително детските сметки да продължават с години. Тази на дъщеря ми, която е с 5% лихва е за 6 месеца и като изтекат можем да изтеглим парите (разбира се може и преди това, но тогава няма такава голяма лихва) или да ги оставим за още половин година и така докато ни е изгодно, ако си променят условията ще ги махнем от там.
Банки и варианти има като пясък в морето, само търсенето и сравнявате е малко сложно Crazy

# 11
  • Мнения: 2 292
благодаря, аз не съм ходила да питам, но на моя колега такава опция изобщо не са му дали и той се е отказал ... каза че 18 години му е твърде дълго ... не съм го питала повече но може и да е намерил друга опция  Wink

# 12
  • Мнения: 364
az лично мога да иzтегля парите когато си пожелая,беz това да влияе на лихвата и точно zа това я открих там.много сьм доволна

Общи условия

Активация на акаунт