пресни зеленчуци???

  • 3 293
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Защото натрупването на хистамин прави нещо като алергична реакция.

# 16
  • Мнения: 78
значи прави алергия и едновременно имунитет,нещо ми е трудно да схвана Embarassed,маи много задълбах темата,трябва да се поразровя повече  да прочета туй онуй за тоя хистамин,стана ми интересно.

# 17
  • Мнения: 5 940
Даже не е точно и алергия. На хистамина и на провокиращите отделянето на хистамин храни най-много внимание се отделя в бебешките форуми. Всъщност не е чак такава голяма драмата с това вещество, поне от това, което съм чела, ако съм разбрала правилно.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
По принцип не е добре да се стимулира имунната система на бебета под 1 г.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Единственият зеленчуков сок, за който се сещам да е подходящ за малки деца, е сокът от краставица. Но на практика това си е чиста вода  Rolling Eyes
Сурови зеленчуци, точно краставица, давам от 11 месец- тогава започна да се опитва да гризка парчета краставица. Едва по- късно, когато имаше достатъчно зъби( след година 3-4 месеца) давах вече домат.
Прясно зеле яде от двегодишна, тогава прояви интерес към него.
Сега направо преживява на шопска салата и салата от зеле с моркови  Grinning

# 20
  • Мнения: 44
По принцип не е добре да се стимулира имунната система на бебета под 1 г.
Любопитно ми стана защо? Hug

# 21
  • Мнения: 78
По принцип не е добре да се стимулира имунната система на бебета под 1 г.
Любопитно ми стана защо? Hug


и на мен ми е чудно защо??
мисля си че може би защото организъмчето на бебето трябва да се справи само или да свикне да се справя само без помощ.
Но тва си е лично мое мнение и най вероятно е и пълна глупост.
някой ще ни обясни ли повече за това??

# 22
  • Мнения: 27 524
Единственият зеленчуков сок, за който се сещам да е подходящ за малки деца, е сокът от краставица. Но на практика това си е чиста вода  Rolling Eyes

И аз за него смятам, че е подхоящ, но не е само вода.  Simple Smile
Краставицата подобрява белтъчната обмяна, прочиства червата, бъбреците и пикочния мехур, засилва имунната система и чревната лигавица, укрепва съединителната тъкан.
За отслабването, кожата и косата засега е маловажно за бебетата  Grinning

# 23
  • Мнения: 171
значи да не давам още на нашата възраст  банан? newsm78
Тъй като ние не ядем каша вчера и папсирах половин банан и го сложих в оризовата каша и си го изяде но като чета за този хистамин май ще спра.Това значи ли ,че е рано за бананови каши готови?

# 24
  • Мнения: 84
не, не е рано - каша може да се дава и да и добавяш по малко пресен пасиран плод.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
По принцип не е добре да се стимулира имунната система на бебета под 1 г.
Любопитно ми стана защо? Hug

Незнам и аз.Не съм толкова компетентна така ми каза нашето педи,когато бях поискала нещо за подсилване на  имунната система на втория си син. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 78

 
И аз за него смятам, че е подходящ, но не е само вода.  Simple Smile
Краставицата подобрява белтъчната обмяна, прочиства червата, бъбреците и пикочния мехур, засилва имунната система и чревната лигавица, укрепва съединителната тъкан.
За отслабването, кожата и косата засега е маловажно за бебетата  Grinning



мерси за ценната информация  Simple Smile
сока от краставица много и хареса ,но и направих малко само 20 грама.
Ако я дам пасирана няма ли да е по полезна???
когато и дам парче краставица много се забавлява,осмуква целия сок и тогава мирясва Simple Smile

# 27
  • Мнения: 27 524
Ако я дам пасирана няма ли да е по полезна???

Пак си е ок, но не съм сигурна дали може да се пасира; най-вероятно ще остане на бучици, внимавай да не се задави.

# 28
  • Мнения: 1 449

Сурови зеленчуци - след 12 м.
Зеленчукови сокове - след 12 м.

Евентуално някои зеленчуци или сок от 10-11 м.
Това са препоръките на повечето схеми на захранване.

# 29
  • Мнения: 141
Давала съм ина 2-те деца сок от моркови на 4 месеца по препоръка на педито,дори големия само такъв сок пиеше.Не знам дали е било правилно след като прочетох  горния пост Confused.А иначе на малкия след годинка започнах да му давам домати и краставици.

Общи условия

Активация на акаунт