Отговори
  • Мнения: 9
Отнася се за  една моя близка  роднина която е изпаднала в безизходица и не знае кой път да поеме и към кого да се обърне.Дъщеря и  има деца близнаци на 2 месеца и не се грижи за тях-изоставя ги сами в къщи,ходи по кафенета,дискотеки.Бащата на децата е същия като нея-търкулнало се гърнето ,че си намерило похлупак.Живеели са на квартира от която са ги изгонили поради не платен наем и е завела децата при майка си.Моята близка е възрастна жена при това болна и не може да се грижи за тях изцяло ,както се налага.Майката на децата не се интересува от децата -гладни ли са ,болни ли са,че трябва трябва децата да се къпят вечер-грабва си чантичката и по живота.Как да накара тази майка да се върне при децата си да се грижи за тях,те имат нужда от нея.Към коя институция да се обърне да  я посъветват какво да прави.Моля , ПОМОГНЕТЕ!!! Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 3 804
а другата баба ,не може ли да помогне  newsm78

# 2
  • Мнения: 603
Според мен се обърни към някоя агенция за закрила на детето. Майката, като от сега не се грижи за тях, съмнявам се, че ще тръгне да се грижи от "съвети" на познати и непознати.

# 3
  • Мнения: 1 488
Милите бебенца  Cry
Тва ако беше в друга държава щяха да и отнемат родителските права, но в Б-я незнам кой какво може да и направи.  newsm78
Обърнете се за помощ към социалните

# 4
  • Мнения: 2 563
Според мен се обърни към някоя агенция за закрила на детето. Майката, като от сега не се грижи за тях, съмнявам се, че ще тръгне да се грижи от "съвети" на познати и непознати.

Няма "някоя" агенция. Има една Държавна агенция за закрила на детето.
http://www.sacp.government.bg/index_bg.htm

# 5
  • Мнения: 603
В смисъл, че имаше и някаква асоциация, която помага. Слава Богу, не ми се е налагало да се интересувам от такава тематика.

# 6
  • Мнения: 9
Другата баба която е по млада не желае да гледа деца,тя още от начало е била против тази бременност,даже не ги е виждала още.

# 7
  • Мнения: 2 131
Това звучи отвратително. Да, сигнализират се съответните институции и в един момент децата отиват в дом за сираци. Това също е отвратително... В случая явно трябва да се избере по-малкото зло.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Болна или не да вземе децата да ги гледа. Не може да накара родителите да се върнат и да се грижат за децата, защото родителите си имат друга работа, както се вижда и не им пука особено. И после да се обади на Закрила на детето. От агенцията предпочитат децата да са при някой роднина, а не по домовете и сигурно ще й помогнат.

# 9
  • Мнения: 96
Болна или не да вземе децата да ги гледа. Не може да накара родителите да се върнат и да се грижат за децата, защото родителите си имат друга работа, както се вижда и не им пука особено. И после да се обади на Закрила на детето. От агенцията предпочитат децата да са при някой роднина, а не по домовете и сигурно ще й помогнат.
Съгласна съм. Милите бебчета  Hug. Как може да има такива майки?!

# 10
  • Мнения: 4 916
"Социални грижи" - идват, запознават се със случая, но е много вероятно да настанят децата в дом.

# 11
  • Мнения: 2 577
Колкото и да не ми се иска да дам такъв съвет, в този случай мисля, че е най-доброто решение да се обадят на Закрила на детето и да потърсят помощ.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Каква е тази безотговорност от всички към бебенцата?! Shocked Close
Колкото и да не ми се иска да дам такъв съвет, в този случай мисля, че е най-доброто решение да се обадят на Закрила на детето и да потърсят помощ.

# 13
  • Мнения: 3 406
Оле боже,как може да има такива хора #Crazy Shocked Мръсница! Как може да оставя сами(!!!),бебенца на 2 месеца ooooh! Аз моята дъщеричка не смея за секунда сама да я оставя! В този случай и аз съм ЗА информиране на Агенцията за закрила на детето-ако искат да оцелеят тези дечица Praynig как може да няма грам майчински инстинкт бе ooooh!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Не мисля че някой може даде еднозначен съвет, какво да направиш. Всичко е според ситуацията, ако според теб бабата наистина не може да гледа децата а действията на майката застрашават живота и здравето им- обърни се ДАЗД, но последствията може да не са никак розови- настаняване в дом /без възможност за осиновяване- освен ако не склониш майката и бащата да го дадат/, в които домове ще бъдат местени като багаж с навършване на определени години, и накрая на 18 г. ще им набият шута и те пак ще се върнат при тези родители, но емоционално ощетени и озлобени от живота.
Но това пък може да е по добре за тях, ако наистина има риск за здравето им. Др. вариант е този програма за детегледачки от Бюрото по труда, можеш да провериш и да им дадеш смляна информация как могат да си помогнат, стига да искат разбира си!
А може и самото посещение от страна на социалните да стресне майката  Twisted Evil
Честно казано не разбрах от къде си, но в повечето градове има организации които могат да подпомогнат семейството при отглеждане на децата.

Общи условия

Активация на акаунт