Бял крем Рачев

  • 292 666
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
......но беше 2 пъти по-скъп.
така е защото след това всеки си слага сам надценка. На моя приятелка майка й пътувала с влак с въпросния човек и той й дал да пробва, та от доста години тя си върти търговия с него. Мисля, че тя си слагаше 1лв отгоре ......а на там по веригата....

# 16
  • Мнения: 237
Изключително съм доволна от този крем, колежки ми го препоръчаха. Преди месец си поръчах поредните 3 кутиийки директно от д-р Рачев. Не съм от Габрово. Получих ги по пощата, цената беше 4 лв. на кутийка и 2 лв. доставка. Лекувам екзема по двете ръце, вече почти изчезва. Вярно е, че много цапа, но на мен много помогна. Мажа се основно вечер, но е добре да е два пъти на ден. В началото бях доста зле и около две седмици го ползвах сутрин и вечер. Не се мие с вода, може да се почиства само с олио или зехтин. Бях опитала за около година традиционна и нетрадиционна медицина - нищо не помогна така, както този крем. На атопичния дерматит на детето обаче, не подейства добре. Затова пробвайте първо и после купувайте.

# 17
  • София
  • Мнения: 752
Изключително съм доволна от този крем, колежки ми го препоръчаха. Преди месец си поръчах поредните 3 кутиийки директно от д-р Рачев. Не съм от Габрово. Получих ги по пощата, цената беше 4 лв. на кутийка и 2 лв. доставка. Лекувам екзема по двете ръце, вече почти изчезва. Вярно е, че много цапа, но на мен много помогна. Мажа се основно вечер, но е добре да е два пъти на ден. В началото бях доста зле и около две седмици го ползвах сутрин и вечер. Не се мие с вода, може да се почиства само с олио или зехтин. Бях опитала за около година традиционна и нетрадиционна медицина - нищо не помогна така, както този крем. На атопичния дерматит на детето обаче, не подейства добре. Затова пробвайте първо и после купувайте.
Точно за атопичен дерматит ме интересуваше, но не го написах предварително, за да са по-обективни отговорите. Вече и аз предполагам, че за АД не е хубаво да се ползва този крем, защото днес се обадих на производителя и ми казаха че основната съставка е цинк, разреждат го с зехтин и слагат билките. Общо взето вече бих го нарекла този крем "крем Здраве с билки". На АД му трябва много омазняване, а цинка изсушава. Предполагам, че все пак ще го използвам, но само на местата където има рани, за да зарастнат по-бързо.

# 18
  • Мнения: 237
Аз също разпитах подробно по телефона за съставките на крема и пробвах на съвсем малък засегнат участък на кожата на детето. Влоши се. Бях предпазлива, защото наличието на цинк в какъвто и да е крем изсушава кожата му и резултата е ужасен. На ранички и леки изгаряния кремчето помага да зарастнат по-бързо. Peace

# 19
  • Мнения: 10 982
Този крем е много сух като състав, смятайте как изсушава кожата. Когато съм си мазала проблемния пръст, после ръцете ми изпръхваха от него. Така че пробвайте или се консултирайте с производителя. Confused

# 20
  • Мнения: 24 467
АД е алергично заболяване, кремът е за ранички и ухапвания от насекоми основно.

# 21
  • Мнения: 9
В момента съм намазана с Белия крем на д-р Рачев,защото си скубах космите над устата и обикновенно каквото и да сложа след това (обикновенно крем,който ми падне под ръка...)винаги ми излизат там много дребни пъпчици с връхчета,който страшно болят и кожата много се раздразва.Това е за около седмица ,докато кожата се успокой и после си става нормална и гладка,но през това време....
Та затова този път реших да не слагам какъв да е крем,а някой по "здравословен",без алкохол и реших да пробвам с д-р Рачев.Сега съм се намазала с него,ще преспя с него и дано утре като стана да нямам пъпчици  Praynig ,защото и друг път като ми излизат същия ден като го направя няма нищо и на другия ден като стана какво да видя....Торта с орехи Grinning Та,дано утре като стана да я няма... Simple Smile
Иначе като цяло моята най-добра приятелка се маже от как се помня с него заради пъпките и лицето и е като "бебешко дупе" Simple Smile Така,че успех на всички...
Аз мога да кажа,че преди имах много,много чувстеителна кожа и постоянно ми излизаха пъпки...и то големи,гнойни...отвратителна работа просто.Спрях да използвам каквото и да е:тоници,кремове (който само още повече омазняват и без това раздразнителната чувствителна кожа),мазила,фон-дьо-тен и т.н. .....Поддържах си кожата постоянно чиста и суха най-важното(в смисъл не мазна) и на местата на пъпките се мажех със салицилов спирт+Витамин А (половин шишенце Вит.А се слага в едно цяло шишенце спирт)и ефекта наистина е много добър.Поне при мен беше така.
Но най-важното е наистина кожата да е чиста и суха......и сега омазни ли ми се кожата,веднага ми излиза пъпка.
Успех на всички.

# 22
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Този крем да не е т.нар. бяла микстура, която се продава по аптеките?

# 23
  • Мнения: 10 982
Този крем да не е т.нар. бяла микстура, която се продава по аптеките?

Не, той си е по рецепта на производителя и май го няма по аптеките. Където съм го виждала, се продава под името "бял крем Рачев".

# 24
  • Мнения: 1 277
Ползвала съм този крем за малки ранички и драскотини. Не мога да кажа, че съм недоволна, но и голям ефект не съм видяла. Крамът наистина е много сух. Прилича малко на крем "Здраве".

# 25
  • Мнения: 13 512
Аз съм със себорея, в момента поуспокоена. Днес приятелка ми донесе въпросния крем и се намазах 2 пъти. Ще споделя как се влияе себореята от него. Аз се ок,ебая малко заради изсушаването.

# 26
  • София
  • Мнения: 752
Сега видях, че още се обсъжда темата за белия крем...Вече мога да споделя от опит - много е добър за всичи нарушение по кожата които имат нузда от крем който изсуава, за всичко останало е направо вреден (АД, сехборея и т.н.) и аз като някои други говорих с производителя и като ми разказаха от какви съставки го правят стигнах до извода че можем спокойно да го наречем крем Здраве с билки. Това че е "вреден" крема не го казвам с лоша умисъл а както вече и други са писали заради високото си състочние на цинк той много изсушава. Детето ми е с много тежък АД и съм си позволявала да мацвам раничките и те наистина зарастват бързо, но кожата около тях която е просто възпалена от дерматита , а не е на рани много се влошава. Ползвала съм го вече и за разни пъпчици и при мен и при двете деца и е невероятен. А за себореен дерматит е същото като при АД ...от опити върху мъжа ми го казвам. Започнаха да му се появяват ранички на единия клепач и там действа супер, но на само зачервената кожа става ужас...


P.S.:Извинявам се за всичките правописни грешки които съм допуснала както и за пропуснатите запетайки, но...

# 27
  • Мнения: 189
Да споделя и моя опит с крема Рачев. Половинката го ползва от години за краката си, почнат ли да миришат се почва серия от мазане и спи намазан и с чорапи. След това се е случвало по година и повече да не се появява миризма. Един познат- диабетик с отрязани пръсти на краката, ги маже от години и така си е спасил краката от ампутация. Аз го ползвам за рани и съм много доволна, но трябва да се маже по малко, понеже е много силен. Детето все още не съм го мазала, използвам по-леки кремчета за нея.
Поръчваме по телефона и единствено пощенските разходи го оскъпяват.

# 28
  • Мнения: 13 512
НА сина ми пъпките от акнето завяхнаха, хванаха коричка.
При мен, обаче  наитина се изсуши кожата и започна за  се лющи. Спирам.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 101
У нас редовно се намира някоя кутийка с крем Рачев, много ефикасен при рани или проблем с краката.

Общи условия

Активация на акаунт