За различните образи..

  • 2 190
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 300
От снощи съм се размислила за хората, които във виртуалния си живот са едни, в реалния -съвсем други. Да уточня, че не става въпрос за измислици- че е висока,слаба, руса и със сини очи, когато зад монитора се крие малко кюфте Mr. Greenили за измислици за бизнес, пари и т.н.
Интересно ми е какво мислите за хората, които се държат различно, говорят различно, контантуват с различни хора. Кой е истинският им образ- виртуалния или реалния? Дали виртуално не показват черти от характера си, които нямат смелост да покажат в истинския живот? Случвало ли ви се е в една и съща ситуация да реагирате по един начин тук, във форума, и по съвсем друг в живота?
Форумските скандалджии мили и добри люде ли са всъщност?

# 1
  • Мнения: 738
Дали виртуално не показват черти от характера си, които нямат смелост да покажат в истинския живот? - Именно!

Случвало ли ви се е в една и съща ситуация да реагирате по един начин тук, във форума, и по съвсем друг в живота? - Да, тук съм много по-търпелива, чак аз се учудвам на себе си...

Като цяло, мисля че си личи кога един човек преиграва и кога не.

# 2
  • Мнения: X
Мисля,че темата вече е дъвкана.

# 3
  • Мнения: 677
Мил и благ съм съм и тук и там.
А кои са форумските скандалджии?

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Случвало ли ви се е в една и съща ситуация да реагирате по един начин тук, във форума, и по съвсем друг в живота?
Форумските скандалджии мили и добри люде ли са всъщност?

във форума не мога да си изградя визуална представа за някой потребител.
имам само ник, аватар и написаното от него.
форумът е за бъбрене, не за действие...

влез в second life  Wink

# 5
  • Мнения: 17 546
Смятам, че повечето виртуални образи не са същите, каквито са в действителността. Истинските се усещат. И да, темата е дъвкана, но винаги има какво ново да се каже по нея.

На въпросите:
Кой е истинският им образ - виртуалния или реалния?
Дали виртуално не показват черти от характера си, които нямат смелост да покажат в истинския живот?
Случвало ли ви се е в една и съща ситуация да реагирате по един начин тук, във форума, и по съвсем друг в живота?
Форумските скандалджии мили и добри люде ли са всъщност?
Реалният е истински.
Да, показват такива черти.
Рядко ми се случва подобно нещо, да не кажа никак.
Възможно е.

# 6
  • Мнения: 2 161
Къде са тези форумски скандалджии?Аз един не съм забелязала до този момент.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 019
Без да коментирам форума конкретно, смятам, че "анонимността" на виртуалното общуване дава свобода на определени хора. Определно смятам, че показват черти от характера си, които не смеят в  да покажат в реалния живот - къде положителни, къде отрицателни...

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 14:40 от sophsan

# 8
  • Мнения: 4 965
Без да коментирам форума конкретно, смятам, че "анонимността" на виртуалното общуване дава свобода на определени хора. Определно смятам, че показват черти от характера си, които не смеят в  да покажат реалния живот - къде положителни, къде отрицателни...

Аз пък не вярвам в "анонимността" на виртуалното общуване - все някъде някой познава някъде (на прима виста мога да изброя 15-тина съученички, 5-6 "френдки", 4-5 колежки, 3 братовчедки, 2-ма познати от татковците, няколко комшийки и няколко тук-открити "френдки" - и това са само хората, които съм "разконспирирала", а кой знае още колко познати "щъкат" наоколо).
Т.е. не виждам смисъл да се "преиграва". Peace

# 9
  • Мнения: 851
Аз тук не преигравам и не се преструвам, защото не виждам смисъл. И да излъжа, че съм 20 годишна блондинка с дълги крака и огромен бюст и да излъжа, че съм баснословно богата на вас пука ли ви...
А очевидно е че скандалджиите по форумите са комплексари, които се правят на интересни, щото в реалния свят никой не им се връзва Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 502
   Какъвто си у форОма,такъв си и в живота!Всичко си проличава тук-и чувството ти за хумор,и познанията, и интелекта,и пристрастията.И това дали си щастлив или нещастен-всичко си личи,колкото и да се прикриваш.Така мисля. Grinning 

# 11
  • Мнения: 677
Нищо не ви разбирам. Дайте поименно, де, че така не е интересно. Обобщенията са отвратителни, да живее конкретиката!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 019
Без да коментирам форума конкретно, смятам, че "анонимността" на виртуалното общуване дава свобода на определени хора. Определно смятам, че показват черти от характера си, които не смеят в  да покажат реалния живот - къде положителни, къде отрицателни...

Аз пък не вярвам в "анонимността" на виртуалното общуване - все някъде някой познава някъде (на прима виста мога да изброя 15-тина съученички, 5-6 "френдки", 4-5 колежки, 3 братовчедки, 2-ма познати от татковците, няколко комшийки и няколко тук-открити "френдки" - и това са само хората, които съм "разконспирирала", а кой знае още колко познати "щъкат" наоколо).
Т.е. не виждам смисъл да се "преиграва". Peace

Точно затова съм сложила думата "анонимност" в кавички. Естествено, че няма никаква анонимност в нета, всички сме "видими". И разбира се, че няма смисъл да се "преиграва", само дето някои го правят и то доста неумело.  Hug

Освен това действително не визирам форума, говоря по прицип за виртуалното общуване какви наблюдения имам.

# 13
  • Мнения: 502
Нищо не ви разбирам. Дайте поименно, де, че така не е интересно. Обобщенията са отвратителни, да живее конкретиката!
  Това си е материал за нова тема,пуснах я току що. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз си отговарям - зла, проклета, нахална и устата...

Общи условия

Активация на акаунт