Отново на работа?

  • 1 803
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 604
Я споделете мами кога мислите да се върнете на работа? Мислите ли ,че това че дечицата ни са недоносени отлага връщането ви по-рано на работа? И когато започнете да работите на кой мислите да поверите бебчо newsm78-на бабите ,на детегледачките или на яслите? И въобще доколко бързате да се връщате?

# 1
  • Мнения: 486
Аз съм от мамите върнали се вече на работа.Върнах се когато малката беше на 10м., причината харесвам си работат и имах нужда от нея, за да не откача.Обичам малката, но седенето в къщи и общуването предимно с други майки и Били (гииииии, агууууу) не издържах повече.Оставих малката на бавачка.Аз й готвя и за всеки ден сутрин оставям кога, какво да яде.Казвам кога, колко да се разхожда.Вечер бавачката ми разказва как е минал деня им.След работа се разхожам с  дребното, смеем се играем лигавя се и ....вечер аз я приспивам, сутрин ставаме заедно, закусваме  давам целувка и... до довечера.Не мисля ,че пренебрегвам Били, имам доверие на бавачката, малката е много привързана към нея.Дали избързах с връщането? Не имах нужда да работя за да имам сили и нерви за игрите и  грижите с малката.Дали има значение , че е недоносена?Вече не, тя наваксва, расте здраво и щастливо дете.

Няма значение какво решение ще вземеш.То ще е най-доброро за теб и твоето дете, ако мислиш, че е вярното и си щастлива.

# 2
  • Мнения: 983
Аз съм на прага на този етап в живота си. Преди седмица получих документи за ясла и до края на този месец малкия тряба да тръгне. Не сме затруднени финансово, имам възможност да си остана вкъщи и до две години дори да си го гледам, но някак ми се струва, че е дошло времето. Той е в период, в който иска постоянно да се занимават с него, да му объщат внимание. Има дни, в които съм толкова уморена и изтощена, че не мога да му се отдам сто процента и след това се чувствам сякаш непълноценна майка  Sad А това не е никак добре за сина ми. За това смятам, че и за него и за мен ще е по-добре да започне да навлиза лека-полека в по-различна социална среда. Друг е въпроса дали ще свикне, как ще свикне, дали ще се разболява и т.н. За сега това е алтернативата ми, нямаме свободна баба, а пред ясла и детегледачка твърдо избирам първото  Mr. Green
Иначе за хубаво или за лошо, отдавна не мисля за него като за недоносено дете  Wink

# 3
  • Мнения: 6 604
И на мен понякога нервите ми не издържат. дори в момента малката е в мен и напира към клавиатурата. Май иска да ви каже здравейте Simple Smile И аз понякога искам да се върна. Но както ви казах ние правим и рехабилитации от време на време и някак нямам възможност. Слава Богу поне финансово все още се справяме макар при мен парадокса да е много голям . Родих на 17 октомври 2007 и не съм получавала болнични от месец декември. Да са ни все така "добри" законите и да "насърчават "раждаемостта!!!

# 4
  • Мнения: 1 165
Аз се върнах , когато дъщеря ми беше на година и седем месеца. Не смятам,че факта,че децата ни са недонасени е определящ за започването на работа. Проста зависи как ще си организираш нещата и дали ще можеш да се справиш с нарастналите отговорности.

# 5
  • София
  • Мнения: 344
Аз май съм най-работната тук. Laughing Върнах се на работа две седмици след раждането на 4 часов ден. Харесвах си работата а полудявах сама у дома-  детето беше в кувьоз месец и половина. После останах в къщи около месец и пак тръгнах на 4 часа, майка ми (медицинска сестра)  покриваше смяната. Wink
Имахме късмет, че дъщеря ми се хранеше добре, беше кротичка, спокойна и здрава.
Както казва Атланта, при добра организацията се справяме с всичко.

Общи условия

Активация на акаунт