въпрос за ваксините за ДТК

  • 2 597
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
здравейте, аз продължавам с моите въпроси ... на нас ни предстои ваксина за ДТК в петък и след кратко проучване се указа, че има две ваксини от които да избираме:
ИНФАНРИКС
или
ТЕТРА АД ХИП
незная дали правилно ги изписвам, но моля кажете ако имате опит вече какъв избор сте направили!
 
 

# 1
  • Мнения: 3 932
здравейте, аз продължавам с моите въпроси ... на нас ни предстои ваксина за ДТК в петък и след кратко проучване се указа, че има две ваксини от които да избираме:
ИНФАНРИКС
или
ТЕТРА АД ХИП
незная дали правилно ги изписвам, но моля кажете ако имате опит вече какъв избор сте направили!
 

Не сме избирали, личната ни я постави. Беше от този вид, който се поставя в ръчичката и е без (в повечето случаи) странични ефекти,но за съжаление не си спомням името.

# 2
  • Мнения: 3
Никой не ни е питал каква да изберем. Слагаха ни я в гърба. Каквито ваксини им дадат на лекарите от ХЕИ, такива слагат  Simple Smile (Ваксините не се отпускат от здр. каса.)

Последна редакция: чт, 09 юни 2005, 16:42 от li0n

# 3
  • Мнения: 3 562
И нас не са ни питали, а направо ни сложиха в ръчичката  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 033
Ние въобще не сме разбрали даже какви ваксини има. Знам , че на лекарката й ги отпускат от Здравната каса и тя само ги поставя. НА нас ни я сложиха в ръчичката. Не искам да те плаша, защото ни казаха че нашият случай е 1:2000, ама ние направихме някаква ужасна реакция: много гной на мястото и се наложи да ни цепят. Сега сме само с 2 ваксини ДТК. Следващите приеми са отложени за "неопределено време" Shocked от лекарска комисия. Но така й не взеха посявка, за да ни кажат коя съставка не понасяме Thinking И сега чакаме да видим кога ще дойде определеното време , за да ни направят реваксинация и да видим реакцията.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Ние си купихме Инфанрикс и сме много доволни!
Другата не съм я чувала, но може би така се казва ваксината която се отпуска от здравната каса. Купихме и вносния вариант за полиомелита /Имовакс полио/  и двете му ги биха мусколно в крачето.
Успех в избора!

# 6
  • Мнения: 5 228
Ние сложихме Инфанрикс, много добре я понесе, без никакви странични ефекти.Другата не съм я чувала.

# 7
  • Мнения: 8 505
Мисля,че Здравната каса работи само с едната ваксина-обикновено по-кофтито.Питай педиатъра коя е тя и следва другата да е по-хубава.
Иначе и нас не са ни питали каква предпочитаме,но досега не е качвала Т* и не се е проявявала друга странична реакция от ваксината Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 752
Вече ни биха ваксината (Infanrix) и нашата педиатърка каза, че тази е по-добра от TETRAct HIB (даже ми обясни ащо, но с тиа медицински термини не мога да го пресъздам) и все пак реших да се поразровя и вижте какво намерих http://www.euibis.org/haemoph/vacc_sched_hib.htm
Оказва се, че само в Чехия ползват TETRAct HIB, а в другите страни Infanrix.


Аз днес отидох да си поръчам следващите две ваксинки Infanrix, за да не вземат да изчезнат от аптечната мрежа. Май има такава опасност,защото защото на педитата са им забранили (от две седмици) да слагат други ваксини с изключение на българската (живата, която се поема от здравната каса) явно искат да си изчистят наличните количества и в крайна сметка никой не мисли за децата ни. Но все пак нашата педиатърка е готина и  каза, че ще си бие свестните ваксини и само в листите за здравната каса ще пише, че е била другата. Тая държава наистина се побърка и никой не мисли за децата ни.

# 9
  • Мнения: 3 777
Инфанрикс.

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На нас ни сложиха тази от здравната каса само че без коклюша. Обикновено към нея се дава реакция защото е жива. От нея се освободихме с комисия.

# 11
  • Мнения: 1 722
Ние си купихме днес Инфарниск и утре ще ни я сложат. Към нея няма реакция, защото еа безклетъчна.

# 12
  • София
  • Мнения: 472
На нас ни сложиха тази от здравната каса само че без коклюша. Обикновено към нея се дава реакция защото е жива. От нея се освободихме с комисия.

Какви бяха причините и как става това скомисията? На нас вече два пъти ни я отлагат заради неизяснен обрив по бузките и Педиатърката каза ,че може би и ние няма да сложим коклюшнат компонента.

# 13
  • Мнения: 1 722
Ние си купихме днес Инфарниск и утре ще ни я сложат. Към нея няма реакция, защото еа безклетъчна.

Сложиха ни я. Бебчо порева само от убождането, но си е весел, не вдигна температура, изобщо нищо!  Grinning

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На нас ни сложиха тази от здравната каса само че без коклюша. Обикновено към нея се дава реакция защото е жива. От нея се освободихме с комисия.

Какви бяха причините и как става това скомисията? На нас вече два пъти ни я отлагат заради неизяснен обрив по бузките и Педиатърката каза ,че може би и ние няма да сложим коклюшнат компонента.
Мартин е по-чувствителен и се захласва като плаче откакто се е родил. Водихме го на невролог в детски педиатричен институт и невроложката каза да го освободим от коклюша за да не направи реакция. Всяка сряда от 13.00 мисля се събираше комисията като тя самата участва в нея. Мъжа ми отиде без бебето и само взе документ.

# 15
  • sofia
  • Мнения: 562
на нас ни сложиха тази от здравната каса!
тетра акт хиб е комбинирана ваксина и е и срещу менингит!така ако искаш да си ваксинираш детето и против менингит става с едно боцване!
не като при нас отделно!плюс това сега на пазара акт хиб само срещу менингит без ДТК не се среща!така че прецени ако искаш да го ваксинираш и против менингит му сложи тетра акт хиб!
не се поема от касата!струва около 25 лв!
ако нещо не разбираш от"хубавото"ми обяснение питай!

# 16
  • София
  • Мнения: 472
На нас ни сложиха тази от здравната каса само че без коклюша. Обикновено към нея се дава реакция защото е жива. От нея се освободихме с комисия.

Какви бяха причините и как става това скомисията? На нас вече два пъти ни я отлагат заради неизяснен обрив по бузките и Педиатърката каза ,че може би и ние няма да сложим коклюшнат компонента.
Мартин е по-чувствителен и се захласва като плаче откакто се е родил. Водихме го на невролог в детски педиатричен институт и невроложката каза да го освободим от коклюша за да не направи реакция. Всяка сряда от 13.00 мисля се събираше комисията като тя самата участва в нея. Мъжа ми отиде без бебето и само взе документ.

Благодаря за информацията!Къде е тази комисия?

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
на нас ни сложиха тази от здравната каса!
тетра акт хиб е комбинирана ваксина и е и срещу менингит!така ако искаш да си ваксинираш детето и против менингит става с едно боцване!
не като при нас отделно!плюс това сега на пазара акт хиб само срещу менингит без ДТК не се среща!така че прецени ако искаш да го ваксинираш и против менингит му сложи тетра акт хиб!
не се поема от касата!струва около 25 лв!
ако нещо не разбираш от"хубавото"ми обяснение питай!

Сложихме ТЕТРА АКТ ХИБ в петък, но за съжаление имаше реакция, не мога да преценя колко е силна. Вдигна температура до 38C. Сега 30 часа след ваксинацията е с 37C. Определено се притеснявам.... кажете вашите деца как понесоха ваксинацията с ДТК, тези които са вдигали температура за колко време я поддържаха!?

# 18
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На нас ни сложиха тази от здравната каса само че без коклюша. Обикновено към нея се дава реакция защото е жива. От нея се освободихме с комисия.
в института по педиатрия

Какви бяха причините и как става това скомисията? На нас вече два пъти ни я отлагат заради неизяснен обрив по бузките и Педиатърката каза ,че може би и ние няма да сложим коклюшнат компонента.
Мартин е по-чувствителен и се захласва като плаче откакто се е родил. Водихме го на невролог в детски педиатричен институт и невроложката каза да го освободим от коклюша за да не направи реакция. Всяка сряда от 13.00 мисля се събираше комисията като тя самата участва в нея. Мъжа ми отиде без бебето и само взе документ.

Благодаря за информацията!Къде е тази комисия?

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На нас ни сложиха тази от здравната каса само че без коклюша. Обикновено към нея се дава реакция защото е жива. От нея се освободихме с комисия.
в института по педиатрия

Какви бяха причините и как става това скомисията? На нас вече два пъти ни я отлагат заради неизяснен обрив по бузките и Педиатърката каза ,че може би и ние няма да сложим коклюшнат компонента.
Мартин е по-чувствителен и се захласва като плаче откакто се е родил. Водихме го на невролог в детски педиатричен институт и невроложката каза да го освободим от коклюша за да не направи реакция. Всяка сряда от 13.00 мисля се събираше комисията като тя самата участва в нея. Мъжа ми отиде без бебето и само взе документ.

Благодаря за информацията!Къде е тази комисия?
В института по педиатрия.

Общи условия

Активация на акаунт