Помощ за еферелган

  • 1 349
  • 5
  •   1
Отговори
Детето ми е на близо 5 г. и тежи 17 кг. Тази вечер вдигна 39,4 градуса температура и аз й сложих Ефералган свещичка 300 мг. Моля някой да ми каже на колко часа се взима това лекарство, защото ми е неясно указанието за дозировка. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 3 251
Мисля че беше на 6 часа!За пероралното приемане Ефералган или Панадол са на минимум 6 часа,но ми се е налагало и на 4 часа да давам ,разбира се под надзора на лекар /в болницата/.Не пазиш ли указанията за употреба ?

# 2
# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз от години ползвам Ефералган, но сироп и прилагах следната схема:

4пъти (на 24 часа->мах.) по 4мл. през 4 часа -->т.е до 4 приема/24ч. по 4мл. през 4 часа(4мл. бе дозата на щерката, заради това, че бе 12-13 кг.)

Сега започнах да ползвам и Нурофен и съм доволна също. Той е по 3 пъти на 24 час--мах., така че тази "дупка"(от около 8 часа), която се получава от Ефералган-а, я "попълвам" с  Нурофен-а. Редувам ги и така покривам 24часа на денонощието. На свещите не съм фен, а и да щерката не й действаха.

# 4
  • Мнения: 3 562
Препоръчителната доза е 60mg/kg/ден, разделена на 4 приема, т.е. прибризително 15mg/kg на всеки 6 часа.

Това пише на листовката.

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ефералган , както ве4е са ти писали. При висока Т на моята дъщеря, много и помага Адвил за деца той се пие на 8 4аса т.с детето е без температура 7-8 4аса, което е много хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт