подсъзнанието може всичко

  • 236 626
  • 810
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 532
jkaterina, имах предвид, че като допускаща грешки понякога не зная кое точно ще е най-доброто за мен.  Hug А понякога се е случвало нещо непредвидено по-хубаво от моите лични очаквания.

 Hug
Това,което искам да кажа ,че дори,когато грешим(което е толкова относително) ние сами сме го пожелали,привлекли,предизвикали ...както и да се нарече означава едно и също нещо.
Аз всъщност не мисля,че има грешни или верни решения.Всяка наша стъпка води след себе си безброй златни възможности  Grinning

# 76
  • Мнения: X
 Peace Да, и ти си права.
Не мога все още да обясня това, в което вярвам.. Просто много неща сама за себе си не зная, опитвам .. Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 14:52 от Анонимен

# 77
  • Мнения: 624
Аз всъщност не мисля,че има грешни или верни решения.Всяка наша стъпка води след себе си безброй златни възможности  Grinning
Peace  Да, всяка една наша стъпка определя бъдещето ни, но влияем и на другите около нас, следователно с действията си предизвикваме и те да извършват неща, които определят съдбата им.

Подсъзнанието ни променя действителността, но решенията с какво да се промени взимаме на съвсем съзнателно ниво. Следователно променяме нещата съзнателно, като използваме подсъзнанието си като инструмент, за да извърши техническата част, да привлече това, което желае съзнанието, а не подсъзнанието.

# 78
  • Мнения: 532
Аз всъщност не мисля,че има грешни или верни решения.Всяка наша стъпка води след себе си безброй златни възможности  Grinning
Peace  Да, всяка една наша стъпка определя бъдещето ни, но влияем и на другите около нас, следователно с действията си предизвикваме и те да извършват неща, които определят съдбата им. Подсъзнанието ни променя действителността, но решенията с какво да се промени взимаме на съвсем съзнателно ниво. Следователно променяме нещата съзнателно, като използваме подсъзнанието си като инструмент, за да извърши техническата част, да привлече това, което желае съзнанието, а не подсъзнанието.


Можеш да повлияеш само на някой,който пожелае/допусне да му бъде повлияно!

На мен спора ми е приятен и интересен,мисля,че не се отклоняваме от зададената тема.Бих се радвала да продължим и други се включат.

# 79
  • Мнения: 60
jkaterina - аз също вярвам, че може да се повлияе само ако допуснеш това. когато започнах да извеждам сина ми на разходки всички близки ме караха да му вържа червен конец на китката против уроки (де да знам, може и в това да има някаква истина Wink). но аз не вярвам в това, че някой нещо може да му направи, защото вярвам, че АЗ го пазя - именно с това, че не вярвам и че не допускам мисълта, че някой може да пивлияе на мен или него.
passiflora - принципно наистина съзнанието би следвало да определя нещата. но не ти ли се струва, че има неща, които не си поискала толкова съзнателно, колкото сякаш са ти се "закачили" в мисълта и без да обръщаш "съзнателно" внимание върху тях в един момент установяваш, че си искал или обратното - не си искал. в този смисъл си мисля, че понякога си правим някои неща не съвсем нарочно.
а относно това, че не е добре да пожелаваме конкретни неща, защото не знаем дали са най-добрите - ако не са най-добрите, винаги можем да си пожелаем следващото Wink нали човек така се учи - опитвайки нещата от живота. и ако мъжът ми не иска дадено нещо, аз също не бих го искала. така че поне относно реалността за нас и близките ни хора - не мисля, че можем да навредим.

# 80
  • Мнения: 624
fiforina, става дума, че в книгата се влияе чрез съзнателни мисли. Иначе, да, в ежедневието доста подсъзнателни мисли се материализират и дори не се усещаме, че го правим.

jkaterina - аз също вярвам, че може да се повлияе само ако допуснеш това. когато започнах да извеждам сина ми на разходки всички близки ме караха да му вържа червен конец на китката против уроки (де да знам, може и в това да има някаква истина Wink). но аз не вярвам в това, че някой нещо може да му направи, защото вярвам, че АЗ го пазя - именно с това, че не вярвам и че не допускам мисълта, че някой може да пивлияе на мен или него.
Peace Това е така. За мен суеверията са начин да се предотврати сбъдването на отрицателното събитие. И всичко това ни е оставено от предците ни, които не са имали достъп до информацията, която имаме ние. Да не говорим, че от малки са ги закърмяли с разкази за разни караконджули, самодиви, таласъми и т.н. Чрез вързването на червен конец пак се изгражда определена защита, но просто самият човек не знае, че тази защита е изградена от него самият, а не от червения конец. Другите хора виждат червен конец и си казват "Добре! Не мога да го урочасам детето, защото има червен конец." Ето действа защитата на червения конец  Laughing  .

# 81
  • Мнения: 1 029
 моята "истина" за съдбата и бъдещето по принцип е, че наистина може би имаме някакъв предначертан път, който обаче можем да променяме именно чрез волята си.Мисля си, че Господ ни изпращя изпитания и винаги заедно с тях ни дава минимум две възможности за решението им (или нерешението им, затова казвам минимум две).Какво ще решим да правим с живота си зависи от нас толкова, доколкото определяме изхода от дадена ситуация.А това не е малко.

# 82
  • Мнения: 1 029
Цитат
Чрез вързването на червен конец пак се изгражда определена защита, но просто самият човек не знае, че тази защита е изградена от него самият, а не от червения конец. Другите хора виждат червен конец и си казват "Добре! Не мога да го урочасам детето, защото има червен конец." Ето действа защитата на червения конец  Laughing


  точно това съм си мислила и аз.ето един типичен пример за силата на мисълта  Simple SmileВсе пак всички уроки, магии и тн. са плод на лоши мисли.За съжаление аз вярвам в тях, защото съм убедена в силата на положителната мисъл.Щом тя действа няма как да не действа и отрицателната.

# 83
  • Мнения: 60
за мен всичко опира всъщност до 2 неща - вяра и любов. не съм особено вярваща (малко тъпо се изразявам, но не знам как по друг начинда го опиша), но някак все си мислех едно време, че няма нищо случайно в споменаването на вярата и любовта в повечето религии. вярата в смисъл, че в каквото избереш да вярваш, но вярваш истински просто го правиш да го има (затова казах, че аз като не вярвам, че някой може да направи нещо на мен или сина ми, просто не може Wink), любовта - тя те прави добър, с което помага за позитивните мисли и очаквания и съответно случва хубавите неща.

# 84
  • Мнения: X
за мен всичко опира всъщност до 2 неща - вяра и любов. не съм особено вярваща (малко тъпо се изразявам, но не знам как по друг начинда го опиша)

Може би имаш предвид, че вярваш в Бог, но не според някакви конкретни догми, и не си църковничка.  smile3525 Извинявай моля за интерпретацията, ако не е така.

Във Великата тайна на водата, изследователят Емото Масару прави снимки на водни кристали, на които е въздействано преди това с дума или музика. Установява, че най-съвършен и прекрасен кристал се образува от две думи, казани едновременно -  Любов и Благодарност. И той обяснява, че съотношението на любовта и благодарността в живота ни трябва да е 1:2. Така както молекулата на водата има едно атомче кислород ( любов) и два атома водород (благодарност).

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 10:12 от Анонимен

# 85
  • Мнения: 793
jkaterina, определено е доста отговорно да знаеш, че всичко зависи от теб самият. Но както се казва и във филма ти определяш САМО твоята действителност, тя може и да не допада на хората около теб и те да са нещастни в света, който си създала ти. Ще ти дам един пример: аз обичам да живея в къща, а мъжът ми не ще и да чуе за такава алтернатива, ако аз си представя къща и я имаме, той ще се чувства нещастен. Това е много елементарно сравнение, но се опитах да ти обясня защо избягвам да си настройвам живота според моите предпочитания. Има и доста други неща, но ако ги изтъкна темата може да поеме в друга насока, а в момента е просто една страхотна дискусия за това и спирам до тук.  Grinning

Човек има собствена воля, но е подчинен и на волята на Бог, съдбата, кармата... , както и влиянието на останалите хора.
Не мога да се лиша от очарованието на изненадите...

Първо ако мъжът ми не иска  да живеем в къща - все някой ще трябва да направи компромис и да е разочарован - независимо дали аз си представям,че живея в къща или не, така,че примера ми се струва неуместен. И второ  ако се опитаме да мислим позитивно и да вярваме,че можем да постигнем всичко- каквато е основната идея на книгата не виждам как това може да ни лиши от "очарованието на изненадите". И ако методът наистина действа и ние си пожелаем мечтаната къща или работа, а после се окаже,че не е това,което всъщност е най-доброто за нас какво ни пречи просто да си пожелаем ново жилище или работа? 

# 86
  • Мнения: 624
*Nessa*, не ми харесва начина, по който във филма "Тайната", се интерпретира Вселената - като един голям каталог    Dizzy Face, от който си поръчваш каквото си пожелаеш. Имам съвсем различна представа за света и може да се съглася, че е всичко друго, но не и каталог.
Разбирам хората, които си пожелават здраве, щастие, деца, разбирателство в семейството и т.н., но не разбирам тези, които си пожелават пари, къща, кола... и прахосват толкоз силна енергия, за да материализират тези неща. Може за тях това да е щастието, за мен е съвсем другаде. Но щом това ги прави щастливи - добре.

Привърженичка съм на идеята, че човек трябва да се усъвършенства духовно, а когато се радва основно на скъпи "играчки", това няма как да стане.
НО всеки избира сам своя път на развитие и за себе си е прав, защото всички сме различни и това му е интересното на този свят - разнообразиетоHeart Eyes
 

# 87
  • Мнения: 898
Не следя много подробно темата, но ми направи впечатление последното изказване.
Нямам намерение да споря просто си казвам мнението и никой не е длъжен да го приема ако не е убеден.

Не мисля че може да се прави такова разграничение между духовното и парите - едното е важно, другото не е важно. Според мен няма такова нещо.

И двете неща вървят ръка за ръка. Човек може да е истински щастлив, ако ги има и двете, тоест да се усъвършенства/духовно и по всякакъв друг начин/ и да има пари.
Иначе къде е логиката за какво му е това осъвършенстване на човек, ако не му носи доходи които да му осигуряват добър живот.
Какъв е смисъла на едно духовно извисяване ако съответния човек едвам връзва двата края.
Нали за това учи човек, за това се развива за да може да осигури на себе си и на семейството си нормален живот от всяка една гледна точка. А това без пари не става
Без пари в днешно време нищо не става.

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 19:24 от Vanina 75

# 88
  • Мнения: 793
И за мен духовното и материалното са от еднаква важност - парите са много важно нещо - не е нужно да сме милионери. Важното е да можем да си позволим един добър живот, който да ни удовлетворява.

# 89
  • Мнения: 624
И за мен духовното и материалното са от еднаква важност - парите са много важно нещо - не е нужно да сме милионери. Важното е да можем да си позволим един добър живот, който да ни удовлетворява.
Именно - "златната среда", но специално във филма малко са се пресилили с лукса.

Не мисля че може да се прави такова разграничение между духовното и парите - едното е важно, другото не е важно. Според мен няма такова нещо.
Зависи... Ако погледнеш, кои са най-духовните места на Земята и начина на живот там, но въпреки това много от хората са щастливи.
Също ми напомня, че много светци са живеели като отшелници. И да не навлизам в други подробности относно пустинята...

Само се опитвам да кажа, че всеки има различно мерило и за духовно и за материално.
Това, че аз не разсъждавам по този начин, не означава, че останалите хора грешат. Просто сме на различни пътища, а и всеки си избира методите за развитие.
Grinning

Общи условия

Активация на акаунт