планирано секцио в Тина Киркова!

  • 8 478
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 117
 newsm78Някой може ли да ми обясни защо се слага катетар?Аз имам едно планирано секцио в Стара Загора направиха ми клизма и след това направо в операционата,без система и катетар.

# 16
  • Временно
  • Мнения: 788
newsm78Някой може ли да ми обясни защо се слага катетар?Аз имам едно планирано секцио в Стара Загора направиха ми клизма и след това направо в операционата,без система и катетар.
Катетър се слага,защото си около едно денонощие в реанимация и не можеш да ставаш да отдеш до тоалетна,а същевременно трябва да пиеш изключително много вода,за да се пречисти организма от упойката. Peace

# 17
  • Мнения: 264
един съвет относно катетъра: помоли лекаря да ти го сложат СЛЕД поставянето на упойката, така няма да усетиш нищо неприятно.

успех!

# 18
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
здравей! Аз раждах там планово секцио на 28.02.08 при Д-р. Стаменов и анестезиолог Д-р. Игов
Аз бях планирана за 5 ч. сутринта. Приемат те на 2-ри етаж, правят преглед, слушат тоновете на бебето, следва клизма и тоалет. След това те превеждат в предродилна, включват те на система и ти слагат катетъра. Катетъра е най-неприятната част от всичко, но не е болезнено, по-скоро неприятно, но усещанията поне при мен бяха притъпени от очакваната среща. После акушерката за ръчичка те води към операционната, там ти  слагат упойката и докато се усетиш ти показват човека на живота ти Heart Eyes Дават ти да го цункаш и да го пипнеш.
Лекарите те зашиват и след това те показват от вън на чакащите роднини, за да видят, че си добре. Преди това роднините са видяли и бебето Wink
Аз лежах повече от 24 часа в реанимация, понеже чаках да се освободи някой ВИП. Държах на самостоятелна стая. Съвета ми е, ако ще взимаш ВИП стая да искаш да е на 5-ти етаж, ремонтирани са скоро и са по-добри условията.
Леко раждане ти желая и най-вълнуващата среща на живота ти!  bouquet

Аз съм много доволна от отношението и условията в Тина Киркова.

# 19
  • Мнения: 75
много Ви благодаря на всички момичета, надявам се много нещата да се развият добре, и бебчо да не тръгне по рано.
И дано да има свободни стаи на 5 етаж, за да мога да виждам по-често и др. ми детенце. А като в началото още няма кърма акушерките ги хранят с адаптирано мляко нали, то от болницата ли е или се занася? А един пакет памперси за новородено ли се носят? А на кой ден махат конците и изписват? Предния път ми махнаха конците на 6 ден и ни изписаха на 7 , и сега ли е така?

# 20
  • Временно
  • Мнения: 788
Адаптирано мляко дават от болницата.Носят се един пакет памперси за новородено(от по-малките,които са 24-25бр.) и мокри кърпички.На мен конците ми ги махнаха в деня на изписването(т.е. 6-ия ден). Peace
Успех!!! Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 230
В количките на бебетата слагат 2 шишета - с вода и АМ, няма нужда да си носиш. Даваш по твое желание. Аз си занесох 1 малък пакет памперси на Памперс и не ми стигнаха за ден и половина, взимах на заем от момичето до мен. Конците ми ги махнаха на 5ия ден май  newsm78
Между другото акушерките, преди 2 години де, бяха много мили, каквито и въпроси за кърменето да имах се отзоваваха.

# 22
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
И дано да има свободни стаи на 5 етаж, за да мога да виждам по-често и др. ми детенце. А като в началото още няма кърма акушерките ги хранят с адаптирано мляко нали, то от болницата ли е или се занася? А един пакет памперси за новородено ли се носят? А на кой ден махат конците и изписват? Предния път ми махнаха конците на 6 ден и ни изписаха на 7 , и сега ли е така?

Вале, и да не си на 5-ти етаж пак има няма проблем да си видаш детето.  При мен постоянно имаше някой, аз за това исках самостоятелна стая.  памперси 1 пакет за новородено, мокри кърпички също. Конците ги махат обикновено на 4-5 ден и  изписват на 5-ти ден. АМ се дава от болницата, но ти си храниш бебето. На обед има консултации с педиатър - Д-р. Стоичкова - много добър лекар!

# 23
  • Мнения: 53
Аз също раждах там и нещата са така, са ти ги описали. Родих в понеделник със секцио и още в сряда искаха да ме изписват. Просто да знаеш, че те са длъжни да те държат поне пет дена, така, че ако ти поставят този въпрос, настоявай, да си изкараш 5 дни, защото все пак си е операция. Мисля, че в реанимацията санитарките бяха по-любезни. трябва да си носиш 1 пакет памперси   и 1 пакет мокри кърпички. Но това може да стане и след като отидеш във Вип - а. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт