ОКТОМВРИ вече наближава, а бебчо ритничета раздава ли, раздава.

  • 10 910
  • 291
  •   1
Отговори

Анкета

И темата е?

Опции:

# 270
  • Мнения: 85
Здравейте момичета. Без да искам се регистрирах като гост, а не като потребител. Крайно време е и аз да се включа във форума. Очаквам моето момиченце в края на октомври. Ходих на ФМ в понеделник на 9 юни. По повод на количките. Тя трябва да е колкото може по лека и по компактна защото зимата ще мине бързо и ще се наложи да се купува по лека за порасналото вече бебе.

# 271
  • Мнения: 80
 DEZIRELA много се радвам че при вас всичко е наред,тъкмо се чудех къде се изгуби толкоз време.И ти като мен ще умешаш половете и аз съм много щастлива че второто ще е момиче.
 AKOST добре дошла сред нас,дано да се забавляваш и леко бременеене Hug

# 272
  • Мнения: 206
JANITA75 - добре дошла в нашият отбор, пожелавам ти леки и щастливи месеци на бременеене Hug
Напиши коя бременност ти е, коя е датата на термина, за да те запишат на 1 страница Peace

# 273
  • Мнения: 558
За помпичката за нос: първо се пръска физиологичен разтвор, за да "отлепи" и поразмекне сополките, после запушваш едата ноздричка с пръст и дърпаш от другата. Докато са малки бебетата не е толкова трудно.

Като поотрасна моя- пръскам дамо физиологичен и той, така се разцивря, че сами излизат... или се къпем по- дълго в банята и после се мьчим да се издухваме...

Ина, понеже знам, че крем Лансинох има в БГ, реших, че може да има и торбички...

# 274
  • Мнения: 817
ssissi, стискам палци всичко да е наред с бащата ти и скоро да се оправи  Hug Относно контракциите - те са като втвърдяване на корема, става като камък за няколко секунди. При мен няма болка, може би леко напрежение понякога. Но сега като пия по един магнезий на ден нямам проблеми  Peace
sunny_77, мерси за мнението ти за помпичката. А иначе и аз съм пробвала със съд пълен с вода върху радиатора, ама ефекта е минимален. Може би се получава така, защото радиаторите са стари.
Tsv, вярно беше писала за помпичката, съжалявам, ама много забравям. Но поне така ще видим мнението и да другите мами  Hug
DEZIRELA, честито момиченце stork-girl
JANITA75, добре дошла сред нас!   bouquet

# 275
  • Мнения: 173
Здравейте, момичета!
Не съм писала тук скоро, но ви чета всеки ден, не съм пропуснала нищо, въпреки вашата огромна активност:) Не ходя на работа, почивам си вкъщи, а въпреки това едва изчитам темите. Бях в болница за поредния болничен, смятам след него да си ползвам платения отпуск, но ще трябва да поработя преди това малко.
Моето мъниче е вече около половин кг, расте добре и раздава ритничета доста често. Не съм започнала да купувам нищо, имам от племенницата някои по-големи неща като количка, столче за хранене. Легло трябва да си харесаме, все още се двоумя между истинско дървено легло (или каквъвто е дървоподобният материал) и пластмасовата преносима "кошара", за която тук се обсъждаше също. Макар че и двете неща ще са необходими, едната за през деня, другата - за през нощта. Но засега съм само на фантазии.
Вече съм +5 кг и си личи коремчето доста. Чудя се кога ще започне да се вдига нагоре? В тези дни се чувствам много добре, не се сещам да лежа през деня, движа се въпреки жегата, но много се уморявам до вечерта. Нямаше да издържа, ако трябваше да ходя на работа, да влизам в учебни часове, звънци, да качвам стълби и т.н. А и доста напрежение има в училищата напоследък, все срокове, проверки, изисквания, чак се замислям дали изобщо искам да се връщам в тази среда... Та с две думи - чудесен е периодът на бременността. Нищо че пак хемоглобинът ми е нисък и продължавам с малтофера, както и борбата със запека, тежестта в гърба и краката, някой и друг зъб, паднал в жертва на бебчо... Правех едни вливания на Интралипид заради повишени НК клетки (клетки-убийци) вече 5 пъти досега през бременността, но най-после нивото на тези клетки е спаднало и ще ги спирам:) Дано оттук нататък всичко е наред за всички ни, който е болен, да оздравява и само хубави емоции да ни чакат.
И аз си дръпнах филмчето от Колибка, но нещо плеърите ми не го възпроизвеждат, ще слагам нови.
Лека вечер ви желая!  newsm51

# 276
  • Варна
  • Мнения: 150
Добре дошли на новите мами!

DEZIRELA, благодаря за пожеланията, че имам нужда от мнооого късмет.  Wink Успехи и на теб!

Моето момиче също се радва, че ще става кака, показва ми колко е малко бебето като си хване шепичките.  Hug Иска да го храни, да го разхожда и облича обаче мен много ме е страх, че като се появи  и тя най - много ще трябва да се съобразява ... а няма да може! И ще се появи ревност!  Confused Как ще се оправяме не знам! Хъммм..

Помпичката и аз съм я ползвала много рядко! Друго за нещата от списъка мога да кажа, че олиото за бебета може да подразни кожата. Лекарката ни препоръча чист зехтин и като порасна малко смених тогава с олио.

Мен ме интересува и някакъв списък за неща при постъпване в болницата ако сте срещали...

Утре е петък 13, суеверните да внимават!!!  newsm48

# 277
  • Мнения: 32
Върнах се от зъболекарката ми и се оказа за няма и 3 месеца кариесче, че го правихме.

Малиииии, Марианче (mylili) как те преименувах. Някой беше ти писал така името и аз така запомних  Embarassed Sorry sorry  Sad. Ще се гръмна  #2gunfire .

За овлажнител и аз се замислям  newsm78.

Добре дошли на новите!

ssissi, нещо сериозно ли е с баща ти? Дано всичко е наред  Praynig.


# 278
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
DEZIRELA и аз много се надявам да няма ревност. От момента в който решихме да имаме второ и започнах да подготвям малката. Предполагам че и защото е момченце се държи мъжки и чак такива ласки и целувки не си позволява. Пък нали нашето е момиченце и целувки и прегръдки си раздаваме на воля. Дори вчера ми се разсърди, че не давам да ми целува сополивия нос, та баща й я успокоява и обяснява за вируси и бацили.

elli78 и на мен ми се стяга някак корема и сякаш се подува и става твърд, но забелязах че винаги е след хапване, пък аз наблягам предимно на плодове и зеленчуци, та не си го слагам изобщо.

JANITA75 и AKOST
Добре дошли!

Severinka и аз честичко забравям, особено вечер, вече се чудя дали да не взема да ходя с тефтерче в джоба.  Rolling Eyes

kali_k какви плеъри ползваш? Аз си го изгледах с Media player Classic без проблем.

elissa_kv при последната консултация ти връчват нещата които са ти необходими за в болницата, предполагам всяка има собствени изисквания. На мен преди 5 г ми искаха и чисто медицински консумативи като абокад и ми бе чудно, че дрешки за детето не искат, но нощница за мен - да, памперси, лигнин, то трябваше да взема 2 пакета, а сега ще отида и с фотоапарат, освен телефон и зарядно за него, или поне ще поискам да ми го донесат.

# 279
  • Мнения: 173
Ето какъв списък за болницата ми дадоха оттам:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6082349
Но Tsv е права, че всяка болница има свои изисквания.

# 280
  • Мнения: 156
Момичета, сега се връщам от ФМ. всичко е наред с бебока и пак ще е МОМЧЕ  Ще съм мъжка майка, какво да се прави Grinning баткото беше малко разочарован в началото, но после почна да разправя наляво и надясно, че ще си има братче Joy
на mailili и мимисофиа пожелавам приятни моменти с техните бебчета Hug
janita75 добре дошла Hug
elissa_kv успех на изпитите Peace
ssissi стискам палци всичко с баща ти да е наред Peace

# 281
  • Мнения: 817
kali_k, дано скоро отшумят всички проблеми при теб
vanche_mamche, с упойка ли ти работи зъболекаря и ако без не те ли боля много?
Tsv, това с тефтерчето ме разсмя, ама и аз съм така

А тук, ако знаете как заваля, чак се чудя как ще успея да се прибера. Дано да понамали малко.

tediko, честит мъж. Сега тъкмо двамата с баткото ще си играят футбол заедно

# 282
  • Мнения: 275
tediko, честито момченце Simple Smile и аз искам  Embarassed

janita75, добре дошла и лека бременност Simple Smile

# 283
  • Мнения: 32
Ох много съм загубена. Щях да пиша за контракциите.  Embarassed
Аз ги усещам понякога с лека стягаща болка, а понякога и без болка. Пипам си корема (най добре се усеща ако си легнал) под пъпа някъде и усещам че е матката е твърда и след някоя друга секунда се отпуска. Корема ми също понякога след ядене се подува, втвърдява (ама целия) и започва да ми опъва (особено ако съм яла черешки  Embarassed), но това не са контракции.

Нинчето Кръстева изчезна някъде? Ние с нея се оказа че сме колежки от МЕЙ-то и си имаме icq-тата ама и там не се появява ?

Сев, ами без упойка. Досега не съм си правила кариес с упойка, никой не ми е предложил ама не че и ще пожелая. Иначе ме заболя по едно време и ми настръхваха космите на ръцете бррррррр, но беше за доста кратко. Издържах и нямам проблеми, бебчо дори не ритна и веднъж.

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 16:55 от vanche_mamche

# 284
  • Мнения: 206

ssissi, нещо сериозно ли е с баща ти? Дано всичко е наред  Praynig.


Не искам всички да ви занимавам с все пак не много приятни неща, става въпрос за проблем със сърцето и сега му предстои изследване, което ще даде решението как ще се решава проблема и колко е сериозно положението, при всички случаи е сериозно ще видим степента на засегнатост. Praynig Зная че там са най-добрите специалисти, дано и той вече проумее да се пази повече, че шега не бива и така. Ще ви кажа как е минало, без да ви натоварвам с това Hug
Ние трябва да сме обградени само с положителни емоции, затова се извинявам че ви натоварвам, но някак си се чувствам по-добре Hug

Е как да позная сега имам ли контракции или нямам #Crazy По вашите обяснения може и да имам? Няма да се впрягам на първо време, но ще следя Hug

Общи условия

Активация на акаунт