Цветна снимка & алергия

  • 2 922
  • 5
  •   1
Отговори
 Здравейте на всички:) След, като изчетох почти всичко за цветната снимка, желанието ми да я направя за собствено успокоение направо се изпари. Разбрах, че е доста болезнена манипулация, така че ако все пак се реша 100 % ще искам упойка, на някой може да му се стори смешно предвид, колко храбри жени има в този форум, изтърпели куп неща в името на новия живот, но мен наистина ужасно ме е страх направо се парализирам при мисълта, че ще боли толкова. Да не говорим, че това е най-малкия ми проблем, разбрах че трябва да се направи задължителен тест за алергия към контрастното вещество, а аз имам алергия към 2,3 неща и това също ме обезпокоява. Въпросът ми е, някоя от вас може ли да ми даде повече информация за алергиите причинявани от контраста и изобщо, някой сблъсквал ли се с нещо подобно?

# 1
  • Мнения: 3 294
Здравей , Каролин , аз правих цветна снимка февруари месец , но не съм правила тест за алергии , и аз страдам от няколко алергии , но никой не ми е споменавал за такъв тест , както и да е нямаше проблем при мен . А за болката , аз мога да ти кажа че също като теб се бях наплашила и очаквах нещо много страшно , а всъщност съм имала по тежки менструално болки , не си заслужава да слагаш упойка . Успех  Hug

# 2
  • до морето
  • Мнения: 494
Обикновенно използваното контрастно вещество при ЦС е урографин. Можеш да отидеш в някоя аптека и да поискаш да прочетеш упътването. В него подробно са описани страничните действия и какво трябва да се има в предвид при употребата му.
Не е толкова страшана тази ЦС, от този пусти страх аз изгубих близо година и повече и направих толкова глупости, които можех да си спестя. Още повече, че могат да ти сложат болкоуспокояващо и като пиеш един аулин час преди процедурата си приятно отпусната. Не бих казала, че е беболезнено, но е за някакви си 10 мин цялата работа и не си струва шашканията. Аз съм с една запушена и една силно закривена тръба.

# 3
  • Мнения: 1 950
Не съм раждала, но си мисля, че едно естествено раждане или секцио са далеч по-болезнени от ЦС. Ако сега си спестяваш нея, после какво ще правиш? newsm78
Аз съм правила ЦС без упойка, ползвах свещички тилкотил. Болката беше точно за 20 сек. и то не повече от менструална.
Колкото до алергиите, Душка ти е обяснила.

# 4
  • Мнения: 3 376
Аз правих ЦС без грам болкоуспокояващо и след процедурата питах едва ли не недоволно: "Е това ли беше всичко?"   Laughing  Ама ако изчета отново всички мнения, писани за процедурата, сигурно и аз бих изпаднала в паника и бих си помислила, че това не е по силите ми  ooooh!

# 5
Благодаря ви много за отговорите, малко се поуспокоих като ги прочетох и може би в най-скоро време/колкото по малко го отлагам толкова по-добре/ ще я направя дано да са добри резултатите. Ще проверя за урографина и ще се консултирам с лекуващият ми гинеколог, всъщност целият ми страх идва от алергиите ми, към някои лекарства и по-специално към почти всички антибиотици, затова и исках да разбера повече.
zvetun4o аз за съжаление загубих бебето си в началото на 6 месец понеже се разболях от шарка и ми изтекоха водите иначе бебо си беше здрав, така че знам какво е болка при раждане, нищожна е в сравнение с другата но все пак прага на болката ми е доста нисък и ми се е случвало от болки по време на цикъл почти да припадам, така че мисълта ми беше, ако мога да си я спестя просто да го направя и толкова. Така или иначе в името на бебенце съм готова на почти всичко. Уж всичко ми е наред, хормони, овулация, а бременност няма вече почти 11 месеца, и затова си мисля / разбира се консултирала съм се с гинеколог/, че цветната снимка е естествено продължение на изследванията ми. /спермограмата на мъжа ми също е ок/. Поради всичките тези причини пуснах и темата, още веднъж мерси за инфото, желая на всички Ви успех от сърце:)

Общи условия

Активация на акаунт