Кръвен тест за алергия на дете на 2год.-Плевен, Търново и Русе

  • 2 698
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Моля ви се момичета да ми помогнете Praynig!
Та от към начало на месец Април моя син ми боледува вече за четвърти път ooooh!.Вдига температура и то доста висока, а причината е червено гърло.При третото боледуване направихме кръвен тест и докторката каза, че проявява някаква алергия Thinking.Изследванията обаче ги направих в една Търновска частна лаборатория.После тя ме накара да направя изследванията в Свищов-ската лаборатория.На следващия ден ме смъмри, че съм трябвало сутринта да и се обадя, за да им каже на какво да наблягат( в тях не фигурираха тези данни за алергия, които имаше в Търновската).Стана ми странно, че в Търнов-ската не съм казвала нищо и хората си бяха направили пълна кръвна картина.Искаше при следващо боледуване пак да пуснем изследванията, но не съм много доволна от тестовете и докторите тук.Сега ви моля да ми кажете къде в тия изредени от мен по горе градове мога да направя такъв тест?Детето трябва ли да е непременно болно, за да се прави този тест?Колко време отнема, защото както разбирате съм от друг град и нямам възможност за нощуване в тия градове с малко дете?Много ще съм Ви благодарна, ако ми помогнете, защото се поболях от притеснение!Малкия не е тръгнал на ясла, а боледува така.Да спомена, че зимата не е боледувал, а сега на 25-30 градуса се пръсна.
Моля помогнете!!!
П.п.Да кажа моето мнение, но не знам, дали е така, но малкия май е алергичем към някой плодове, а свекърва ми все го тъпче с ягоди.Дано не съм права!Може да е от нещо друго!

# 1
  • Мнения: 64
Моля ви се, кажете ми поне добър педиатър в тези градове!Не спирам да плача, атака не помагам на детето си!Ако може номер или адрес на съответния педиатър!Благодаря!!![/b]

# 2
  • Мнения: 641
Не знам какво да ти кажа освен да пуснеш въпроса си в съответните отчетни по градове.

Плевен
Търново
Русе

# 3
  • Мнения: 2 865
Червено гърло и температура изобщо не ги свързвам с алергия. Според мен боледува от вирусни инфекции, а може да има и бактерии в гърлото или носа. Изследвали ли сте гърлен или носен секрет? Моят съвет е първо да посетите добър педиатър и УНГ специалист.

# 4
  • Мнения: 953
Не се прави тест за алергия когато детето е болно !
И тестуването не се прави в сезона на всевъзможните цъфтежи и т.н., а се предпочита края на есента или зимата защото  алергените в околната среда са по -малко.
Има специални тестери за алергия при малки деца, струват от порядъка на 50-70 лева сета, но за това трябва консултация с детски алерголог.
За изброените от теб градове наистина нямам представа към кой можеш да се обърнеш.
Установяването на алергия само на база кръвна картина не знам да се прави, има тестери за целта, с които при специални условия кръвта влиза в контакт с алергените и се следи за реакцията. Също така има страшно много варианти за различни алергени, не са един или два.
Ако е хранителна алергия обикновено има множество обриви, зачервявания , подуване, задух, но за алергична реакция с температура не съм чела нищо.
Аз самата имам алергия и се интересуван от темата, но никъде не видях алергична реакция протичаща с висока температура и зачервено гърло.
За мен си е нещо бактериално или вирусно.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 15:21 от Candy girl

# 5
  • Мнения: 64
Благаря ви момичета!

# 6
  • Мнения: 953
Забравих да ти напиша че изследването не отнема време.
Състои се във взимане на кръв, и по никакъв начин не застрашава здравето на детето ти, защото всички изследвания се правят в лабораторията с взетата кръв, а не директно върху детето ти, както беше навремето с драскането на кожата на ръката и изсипването на  всевъзможни алерегени върху надраната кожа.
За резултатите не знам колко се чака зависи от лабораторията, но не става в рамките на същият ден.

# 7
  • Мнения: 707
Правиха ми такъв тест преди 2 год. в Търново. Цялата работа тръгна от УНГ, установи се 4е е алергия и ме пратиха в единствения кабинет по алергология в града, там са 2 лекари, аз бях при един млад, симпати4ен и отзив4ив, оба4е как се казваше newsm78, май Богданов, но не съм 100% сигурна...Този кабинет е в Старата болница, в един от диспансерите ( май Кожен ? ) Нахакаха ми 10 спринцовки с алергени, по 5 на ръка и резултатите се от4итат на 20 мин. (първи4ен) и след 24  4аса (втори4ен ). Предупредиха ме да не пия никакви хап4ета !!!   После ме пратиха на друг тест и в ХЕИ- В.Търново. С тези вси4ките резултати- при лекуващия лекар да ти назна4и ле4ение. Ако алергията е от храна, се прави и др. тест при гастролог.
 Като педиатър кого да ти препоръ4ам?- в ДКЦ на 1 етаж отиваш и в която и  врата да хлътнеш- там са все педиатри и вси4ките май една песен знаят.
Има и 4астни кабинети, които не работят със  ЗК, но незнам дали те устройва и дали е уда4но да пиша имена тук...

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 01:04 от mery 79

Общи условия

Активация на акаунт